19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
archiwum

Pruszkowski Bieg Wolności coraz bliżej. Zapisz się już dziś

Przed nami już piąta edycja Pruszkowskiego Biegu Wolności. Impreza odbędzie się 27 maja o godz. 10.00. Jeśli lubicie biegi i rywalizację wpiszcie się na listę startową już dziś. Czas jest ważny, bo liczba pakietów startowych jest ograniczona.

Pruszkowski Bieg Wolności zapisał się już w kalendarzu imprez biegowych  naszej okolicy. Co roku lista startowa jest zapełniona do ostatniego miejsca. Biegaczom towarzyszy również spore grono kibiców, którzy zagrzewają biegaczy do walki. 

Do imprezy pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Na liście startowej jest już prawie 100 zawodników. Jeśli chcecie wziąć udział w biegu możecie zarejestrować się tutaj lub zapisać się w biurze zawodów tuż przed startem biegu, o ile będą jeszcze wolne miejsca. Koszt pakietu startowego to 60 zł przy rejestracji online i 70 zł przy zapisie w biurze zawodów.

 

Bieg zostanie rozegrany na trasie 10-kilometrowej (jedna pętla) i będzie przebiega ulicami miasta Pruszkowa:
– start na stadionie – bieg 3/4 okrążenia i wybiegnięcie bramą koło kołowrotków w lewo,
wbiegnięcie w ulicę Bohaterów Warszawy,
– kontynuacja ulicą Bolesława Prusa – przecięcie ulicy Armii Krajowej (jednej z głównych ulic Pruszkowa),
– kontynuacja ulicą Bolesława Prusa do końca, wbiegnięcie w lewo w ulicę Gordziałkowskiego,
– przecięcie ulicy Komorowskiej, gdzie trzeba zrobić „śluzę” ,
– wbiegnięcie w lewo w ulicę Polną, do końca, do alei Armii Krajowej,
– w prawo w aleję Armii Krajowej, wbiegnięcie na wiadukt,
– po zbiegnięciu z wiaduktu w lewo w ulicę Książąt Mazowieckich, a następnie w ulicę Jarosława Dąbrowskiego,
– następnie w ulicę Cyklistów i dobrze byłoby przeciąć ulicę Pęcicką, robiąc w miejscu przecięcia śluzę,
– zbieg w prawo i okrążenie hali BGŻ Arena,
– następnie bieg ulicą Andrzeja w kierunku alei Armii Krajowej,
– w lewo w aleję Armii Krajowej i wbiegnięcie na wiadukt – jest to około 7,5 km / mijanka z 3,5 km ),
– zbiegnięcie z wiaduktu i skręt w ulicę Lipową, dobiegnięcie do skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego / prowadzącą do kolejki WKD, około 8,0 km,
– w lewo w ulicę Kraszewskiego – bieg obok Urzędu Miasta,
– następnie w prawo w ulicę Hubala, prosto do Parku Potulickich,
– drogami parkowymi obok pomnika NMP i jednego ze stawów do Urzędu Stanu Cywilnego – około 9,0 km,
– koło USC w prawo chodnikiem parkowym aż do stadionu, gdzie będzie meta (pokrywająca się z miejscem startu).


wpr24


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ludzie, jak ktoś chce naprawdę fajnie pobiec, to tylko w Podkowie! W Pruszkowie, przy wielkich pieniądzach od Starzyńskiego, które daje na organizację, to bieg powinien byc za darmo. Cena 70zł, to jakieś zdzierstwo. Ktoś tu robi jakiś dobry interes za przyzwoleniem władz.

Gość

Dokładnie tak jak pisze pierwszy gość. Jak ktoś ma wybierać, to w tym samym terminie jest bieg w Podkowie. Rok temu było podobnie, dlatego frekwencja w Pruszkowie była i będzie marna. Nawet nie ma co porównywać. Wystarczyło zrobić bieg 03.06 i byłoby ok.

Gość

To może ja zorganizuję taki bieg? Umówimy się na kilka okrążeń po parku. Bieg będzie bezpłatny. 70 złotych to jest jakieś zdzierstwo.

Paweł

A jakież to biegi organizuje starosta? Ten króciutki Bieg Flagi? Nawet emeryt przetruchta. Wracając do meritum: lista biegaczy bodaj tylko za pierwszym razem była pełna. Ostatnio ukończyło bieg niecałe 300 osób. Zgadzam się z przedmówcą, Pruszków jest drogi, trasa taka sobie i ciągle ta sama. Organizacja słabiutka. Dwa lata temu "hitem" były połówki bananów smażące się w słońcu, rok temu czarne koszulki, żeby usmażyć zawodników. W tym roku jeszcze wezmę udział, za rok już chyba Podkowa.

Gość

Starosta Gołoś biega w organizowanych przez Powiat biegach. Ciekaw czy Landowski pobiegnie w swoim? :D

Gość

Ilość przepisów prawa o ruchu drogowym, które złamał ten pan rowerzysta demonstrujący trasę kwalifikuje się do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Wyjazd z terenu Znicza w lewo, gdy nakaz mówi w prawo (0:40), wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych na wysokości ul. Kościelnej (1:20), skręt z wiaduktu w ul. Lipową na czerwonym świetle (6:55). Naprawdę gratuluje odwagi, mam nadzieję że pruszkowska Policja się tym zajmie.

Gość

W porównaniu do biegu w Podkowie, który jest tego samego dnia, to Pruszków jest drogi, ze słabą trasą i nie oferuje żadnych atrakcji. Jeżeli ktoś chce pobiec w fajnej atmosferze, pośród zieleni, a rodzina ma ochotę na różne sportowe atrakcje, to warto zapisać się do Podkowy Leśnej.