27° Środa
19 Września


Pixabay

Pruszkowski monitoring miejski zostanie rozbudowany

Będzie to już jedenasty etap rozbudowy monitoringu miejskiego na terenie Pruszkowa. Prace podzielono na cztery zadania, a co za tym idzie na cztery lokalizacje. Sprawdźcie gdzie pojawią się nowoczesne kamery.

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego. Według opisu zawartego w montaż nowych kamer będzie prowadzony w następujących lokalizacjach: skrzyżowanie ul. Chopina z Kubusia Puchatka, al. Wojska Polskiego z ul. Plantową,  al. Wojska Polskiego z Powstańców i Pogodną oraz w rejonie tzw. placyku na Ostoi pomiędzy ul. Zenona Elżbiety, Zdzisława i Tadeusza.

Kamera na Chopina pojawi się na słupie przed posesją o nr 56. Będzie to kamera szybkoobrotowa z przesyłem światłowodowym. Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z Plantową również zostanie zainstalowana kamera szybkoobrotwa, ale także druga – wspomagająca, która będzie rejestrowała obraz w sposób ciągły wymienione skrzyżowanie wraz z przejściami dla pieszych. Na „dużym” skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, Powstańców i Pogodnej również zainstalowane zostaną dwie kamery – szybkoobrotowa i wspomagająca.

Ponadto w ramach budżetu obywatelskiego powstanie punkt kamerowy w rejonie tzw. placyku na Ostoi pomiędzy ulicami Zenona, Elżbiety, Zdzisława i Tadeusza. Planuje się tam zainstalowanie jednej kamery szybkoobrotowej z przesyłem światłowodowym, ale w skład zadania wchodzi również przygotowanie urządzeń i podłączeń do dalszej rozbudowy systemu monitoringu o co najmniej pięć kamer.

Termin wykonania zamówienia określono do 10 października tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Po co nam monitoring skoro jest kiepskiej jakości. Jak jesienią jakąś baba potrąciła moje dziecko na pasach na zielonym świetle dla pieszych , jakoś nie potrafili odczytać rejestracji samochodu. Czyli bezpieczeństwo pozorne wynika z miejskiego monitoringu miejskiego. Szkoda naszych pieniędzy.

Gość

Witajcie na spacerniaku. Dla tzw waszego dobra i bezpieczeństwa

Głos

Ja mam pytanie,w jakim celu wisi kamera na skrzyżowaniu przy pomniku?Gnające zwężającym się prawym pasem samochody,nagminnie przejeżdżają tamto skrzyżowanie na czerwonym świetle! Samochody czekające na słynnych w Pruszkowie lewoskrętach też wyjeżdżają na skrzyżowanie już na czerwonym zmuszając tym samym kierowców majacych zielone światło do hamowania...Pomijając fakt że na przejazd przez skrzyżowanie na kilkosekundowym zielonym świetle kierowcy oczekujacy na pochopnie nazwanej przez nasze władze ulicy PRZYSZŁOŚCI wyjeżdżają na Wojska Polskiego po prostu na czerwonym świetle! W związku z tym mam pytanie,czy kamera wisząca nad tym skrzyżowaniu działa? Ilu kierowców udało się już ukarać,bo sądząc po tym co widzę przejeżdżając przez to skrzyżowanie kasa miejska powinna pękać w szwach od pieniędzy z mandatów...

Gość

To dobry pomysł! Ale najwięcej kamer powinno być na żbikowie!!!! Postarajcie się o to.

Aro

Może szanowna Policja by zamieniła niektóre niektóre atrapy na prawdzie kamery...Sławetny przypadek Szopena Kościuszki przy esdechu, kiedyś 2 dziewczyny uderzone przez auto, Policja bezradna a na koniec przychodzi gościu z filmem jak było naprawdę a dzielni policaj już prawie puszczali gościa który autem zmiótł je s pasów .......

Gość

Dajcie jakąś mapkę z tymi kamerami.

Gość

Niech udowodnią, że dzięki monitoringowi ileś zdarzeń udaremniono a ileś przestępców złapano. Płonne mrzonki, że dzięki kamerom będzie bezpieczniej.

Włodzio

Wygląda na to że tak jak w komunie budowano drogi do domów grubych ryb (dzisiaj też się zdarza np w okolicy Brzeszcz ) tak teraz montuje się kamery często wg prywatnego widzimisię. Centralna ulica w Pruszkowie Kraszewskiego nie jest monitorowana (za wyjątkiem samego końca) i wcale nie jest bezpieczna pomimo że właśnie tu zlokalizowana jest policja i straż miejska. Szczególnie kiedy robi się ciepło małe sklepiki monopolowe przyciągają łachudrów spożywających małpki w okolicznych zakamarkach i oczywiście wypróżniających się na miejscu. Ale podjeżdżają też bębniące muzyką naładowane karkami BMW-ice a robiący zakupy wymieniają z kolegami w samochodzie poglądy wyładowane bluzgami. Na szczęście minęła moda na odpalanie petard pod kościołem.

gość

Rozsądniejszym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa w Pruszkowie było by ustawienie dwóch radarów na Al. Wojska Polskiego odwracanych w dwóch kierunkach. Dlaczego w dużo mniejszych miasteczkach ustawiane są radary. Al. Wojska Polskiego to istny tor rajdowy !!! Nie ma dnia bez kolizji na tych skrzyżowaniach.

Wqny

Kamery Pruszkowskie świetnie widzą jak ktoś z piwem idzie, nawet markę butów odczytają, ale wystarczy zgłosić szkodę parkingową, to Policja nigdy tam nic nie znajduje. Monitoring takich zdarzeń nie rejestruje. MAGIA

och

pytanie sie nasuwa, w jakim celu beda kamery na tych skrzyzowaniach i czym to jest podyktowane. bezpieczenstwem? nie sadze.

Daro

A na Prusa przy Palacu? Tam musi byc bezpiecznie!

Gość

Kiedy w końcu powstaną światła na skrzyżowaniu Powstańców z Plantową/Stalową ???!!! Nie ma dnia bez wypadku w tym rejonie... !!! Niech władze miasta coś zrobią w tym kierunku...