27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Pruszkowski Rower Miejski wystartował!

26 kwietnia rozpoczął się sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddano 8 stacji wypożyczeń i 66 rowerów. Warto pamiętać, że pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe.

To pierwszy pełny sezon PRM. Ubiegłoroczny jesienny pilotaż, który trwał dwa miesiące, okazał się sukcesem. – Cieszę się, że Pruszków na stałe dołącza do rodziny Nextbike. To już kolejne miasto w aglomeracji warszawskiej, w którym można wypożyczać nasze rowery. Dzięki temu razem z samorządami i partnerami biznesowymi tworzy się wygodny intermodalny system transportu publicznego – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM.

Co ciekawe, 8 stacji to dopiero początek rozwoju PRM...  – Na przełomie czerwca i lipca planujemy otwarcie kolejnych 4 stacji. Mamy nadzieję, że ilość rowerów miejskich w tym sezonie w Pruszkowie dojdzie do 100. Kolejne stacje na prośbę mieszkańców zostaną otwarte w Malichach, na osiedlu Bolesława Prusa i w Centrum miasta – poinformował Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Ale pozostało jedno ważne pytanie, które nurtuje większość mieszkańców. Czy pruszkowskie wypożyczalnie są kompatybilne z innymi np. warszawskimi? – Tak. Pruszkowski Rower Miejski jest kompatybilny ze stacjami w Michałowicach, Warszawie i Konstancinie – zaznaczył Landowski.

Stacje PRM znajdziecie przy: ul. Robotnicza, ul. Plantowa, WKD Pruszków, Parku Mazowsze, Centrum Kultury i Sportu, osiedlu Ostoja, MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jakaż dysproporcja - w Michałowicach 12 godzin, w Pruszkowie 20 minut . Tyle czasu można używać rower w ramach opłaty startowej. Pruszków jak zwykle się nie wysilił.

Gość

Rozumiem że rowery można zwracać na stojaki wyłącznie w Pruszkowie ?

Gość

Czy naprawdę są kompatybilne ????

Gość

A o WKD Tworki zapomnieli. Jak zwykle o wszystkich inwestycjach w tej części Pruszkowa. My także zapomnimy o nich w czasie wyborów. Z Malich pochodzi tzw. "prezydent dżentelmen " i tam wszyscy mieszkańcy mają cały pakiet inwestycji infrastrukturalnych potrzebnych do podstawy życia w XXI w. My mieszkańcy z dzielnicy Tworki musieliśmy do wszystkich sieci dokładać się i to bardzo duże pieniądze, bo ok. 10 tys. od posesji.

Kerim

Szkoda, że budując stację PRM oraz modernizując zieleń przy Plantowej nie pomyślano o ominięciu przystanku autobusowego. Teraz przejazd rowerem w tym miejscu nie jest komfortowe ani dla pasażerów, ani dla rowerzystów. Mało tego może być niebezpieczne oraz rodzi konflikty.

Gość

Związek Miast Polskich formalnie zgłosił projekt przepisów, żeby prezydenci miast zarabiali 25 TYŚ ZŁ miesięcznie. Czy Pruszków należy do tej organizacji i kiedy z niej wystąpi? Jako podatnik nie życzę sobie aby z moich pieniędzy prezydent Pruszkowa finansował nie wiadomo jakie organizacje, które bez pytania mnie o zgodę działają na moją szkodę. Pruszków to nie jest spółdzielnia mieszkaniowa Panie Prezydencie. A jeśli jest, to już niedługo.

Ela

To Dobra wiadomość ! ! Jakich mało w Pruszkowie

Gość

Pan Landowski jak widzę kreuje koncepcję "Centrum miasta" - znaczy gdzie jest to centrum szanowny panie?

Gość

Tylko, że nie ma go pod stacją PKP, wybitne umysły muszą za tym stać...

Gość

Brawo!! I jak tam troliki, pewnie zaraz będzie że za późno?

Mariusz

Stacje przy MLP I i II chyba tylko dla tamtejszych Pracowników-to się mija z celem, z całą ideą roweru miejskiego. Dlaczego nie pomyślano o takiej stacji w najbliższej okolicy dworca PKP w Pruszkowie, chyba że Prezydent czeka na zakończenie prac remontowych do września. Wtedy jednak sezon tez zakończy się jesienią. Może kolejna stacja przy nowo powstającym Centrum Handlowym-tu jednak też czas działania stacji będzie krótki ze względu na zbliżającą się jesień. Potencjał tych miejsca przy Dworcu PKP Pruszków dla rowerów miejskich jest już dzisiaj Panowie Prezydenci Pruszkowa.