13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Bolo Skoczylas

Pruszkowski szpital prosi o pomoc mieszkańców

Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie wciąż walczy o swoje „być albo nie być”. Chodzi o poparcie przez mieszkańców Pruszkowa i okolicznych gmin wpisania placówki do tzw. sieci szpitali. W tym celu rozpoczęto zbieranie podpisów.

Zgodnie z nową ustawą, którą Sejm uchwalił w marcu, zostanie utworzona „sieć szpitali”. Placówka musiałaby spełnić konkretne warunki, by otrzymać finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Powinny być prowadzone dwa z pięciu profili tj.: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, położnictwo i ginekologia, neonatologia, pediatria. Jednak spośród wymienionych Szpital Kolejowy spełnia tylko jeden – choroby wewnętrzne. Sprawę opisywaliśmy tutaj. 

– Prosimy mieszkańców Pruszkowa i okolicznych gmin o poparcie dla Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie Sp. z o.o. celem wejścia do tzw. sieci szpitali, co oznacza funkcjonowanie szpitala i poradni przyszpitalnych w dotychczasowej formie. W przeciwnym razie mogą nastąpić zmiany w szpitalu prowadzące do likwidacji części oddziałów, co oznacza konieczność leczenia się naszych pacjentów poza terenem powiatu pruszkowskiego np. w Grodzisku Mazowieckim, Sochaczewie, Żyrardowie i Warszawie – informuje zarząd szpitala.

Istniało zagrożenie, że lecznica przy ul. Warsztatowej przestanie istnieć. Ale kilka dni temu zarząd poinformował, że planowane jest połączenie szpitala ze Spółką Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie. Plany te uzgodniono podczas spotkania zarządów placówek, które to odbyło się 28 kwietnia. Niezależnie od tego władze pruszkowskiego szpitala podejmują starania o wpisanie do tzw. sieci szpitali przez ministra zdrowia. W związku z tym zbierane są podpisy. 

Listy poparcia dla umieszczenia Szpitala Kolejowego w sieci udostępniono wewnątrz placówki, w rejestracji izby przyjęć oraz rejestracji przychodni specjalistycznej. Taką listę można pobrać tutaj, a następnie wydrukować. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kolejowy w porównaniu z Wrzesinem to luksus. Problem w tym, że Maksio uderzy do spółki "wujcia Sasina" i Wrzesin będzie w sieci pomimo, że się do niej nie kwalifikuje. Kolejowy Struzikowy może wypaść z obiegu i w d.. z nim, bo nie pisowski

Gość

Do Ery szpital kolejowy podlega pod marszałka nie pod wojewodę. I to Struzik przekształcił szpital w spółkę

Gość

We wsi jest znachor a nie szpitale.

lennox

Nooo, to naprawdę dobra zmiana.

Gość

Pan R. jest szarą eminencją w tym mieście i jest niezatapialny.

Gość

Nie rozumiem w jaki sposób zebranie iluś tam podpisów miałoby zapobiec likwidacji oddziałów, skoro szpital nie spełnia wymogów. Na kim mają te podpisy zrobić wrażenie?

Gość

Do pracownik: Człowieku chyba pracujesz nie w tym Szpitalu, bo to co opisujesz to kompletne kłamstwa. Ja jestem pracownikiem, więc Ci powiem że dopiero po przekształceniu w spółkę Szpital Zaczął się nie zadłużać, obecnie mamy bilans na 0 i przestajemy zalegać z płatnościami. Odbyło się to ogromnym bólem dla wszystkich, administracja została okrojona niemal o połowę, oraz wymieniona, zostało może 5 osób ze starego składu. Personelu białego, a głównie pielęgniarek jest za mało. Pan R niech lepiej powie skąd jego żona J ma własną poradnię obok Szpitala. To co wyprawiał ze Szpitalem to wołało o pomstę do nieba, prywatny folwark, że tego człowieka nie odwiedził prokurator jest niezrozumiałe. Nie będę się rozpisywał, ale dodam tylko że odkąd kończymy stare umowy i zawieramy nowe po rzetelnym zbieraniu ofert Szpital idzie w dobrą stronę. Każdy kto pracuje w administracji swojej firmy wie o czym mówię... Pozdrawiam.

Gośćpacjent

zbędne gdybanie i tak szpital zostanie bo Pis go uratuje w imię poparcia

zez

Podziekujcie wyborcom PiS i niech dalej wierzą w ciemnote jaką wciska im naczelnik Kaczorek a ciemny lud to kupi więc chcieliscie PiS u to teraz macie

Gość

Koalicjant Rymuzy niech im pomoże.

Gość

Chyba jednak trzeba się zjednoczyć i pomóc szpitalowi. W końcu gdzie znajdziemy opiekę zdrowotną jak faktycznie pozamykają oddziały. Tak naprawdę złożenie podpisu to nic wielkiego, a można wspólnie zdziałać wiele. Mieszkańcy działajmy ;-)

pacjent

DO KONIECZNEGO!!!!!!!!! Trzeba było pytać lekarza,przecież to lekarz udziela pomocy lekarskiej(jak piszesz) a nie pielęgniarka.Leczę się tam od lat i jest to (oczywiście moim zdaniem) najbardziej przychylna pacjentom przychodnia.

pracownik

szpital zżera klika psl`u od środka, za czasów Krzysztofa R. szpital przestał powiększać straty, a nawet zaczął iść pomału w górę, cały czas pod kreską ale w górę, wyszło jak wyszło, i w obecnej chwili, ilość administracji w szpitalu rozrosła się dwukrotnie, od samej góry ( patrz. dyrektor tehniczny :) ), a sama placówka dąży do "wydalenia" pacjenta w ciągu max 5 dni, lub ! zgonu! zainteresowanego, w innym przypadku szpital na pacjencie nie zarabia.... smutno mi trochę, że miejsce, w którym pracuję od 20 lat popada w takie bagno.........

Gość

Nie rozumiem, na stronie szpitala widnieje oddział chirurgii ogólnej, a szpital nie może być wpisany do sieci ponieważ z wymaganych profili ma tylko internę. To jak to jest z tą chirurgią? Czy redakcja może wyjaśnić o co chodzi?

KONIECZNY

Mnie dziś pielęgniareczka z przychodni rodzinnej obok szpitala również odmówiła pomocy lekarskiej bo stwierdziła że za niedługo kończy i nie będzie lekarzowi głowy zawracać pytaniami czy mnie przyjmie... Chcesz bardziej podupaść na zdrowiu ? Przychodnia na Warsztatowej już czeka na Ciebie!

Gość

A to dobre, proszą o pomoc mieszkańców. Na własnej skórze przeżyłem odmowę udzielenia pomocy w w/w szpitalu. Jak to się świat zmienia.

Erl

Kolejowy nie został połączony z Tworkami. Był taki pomysł, bo województwo było organem założycielskim i dla Kolejowego, i dla Tworek, więc łatwo byłoby zrobić taki ruch. Ale nie zostało to zrobione. Szpital Kolejowy został przekształcony w spółkę z o.o., której jedynym wspólnikiem (czyli właścicielem) nadal jest województwo. Tak samo jest ze Stocerem. Sam Kolejowy nie spełnia formalnych warunków włączenia do tzw. sieci. Nowy twór (Kolejowy+Stocer) ma na to szanse. Uważam, że korzystniej dla nas (mieszkańców Pruszkowa i okolic) byłoby połączyć Kolejowy z Powiatowym. Razem też miałyby szanse załapać się do sieci, a wreszcie pojawiłaąby się jakaś koordynacja i podział zadań między oboma szpitalami. Ale Kolejowy to spółka województwa, a Powiatowy to SPZOZ powiatu. Więc takie połączenie byłoby dużo trudniejsze do wykonania, a bez dobrej woli z obu stron (województwa i powiatu) - niewykonalne.

Gość

Coś mi tu jest nie jasne. Czy to znaczy, że szpital kolejowy, Tworki i Stocer z Konstancina będą połączone w jeden szpital? Kiedyś czytałem, że został połączony z Tworkami. Dlatego Rymuza przestał być szefem. O co tu chodzi?

Pan pacjent

Jak się dba, tak się ma. I nie piszcie że brakowało pieniędzy.