13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Miasto Pruszków

Pruszkowskie targowisko czeka metamorfoza

Mowa o obiekcie zlokalizowanym przy ul. Pańskiej w Pruszkowie. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 770 tys. zł na przebudowę targowiska. Jakich zmian powinni spodziewać się mieszkańcy?

W dobie wszechobecnych sklepów, których nazwę zaczerpnięto od zielonych płazów, a także ogromnej liczbie marketów, to często targowiska są ratunkiem dla lokalnych sprzedawców. Miejsca te bronią się w Polsce od lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w Pruszkowie. Doskonale to widać w dni targowe, gdy można zaobserwować wzmożony ruch w rejonie placów handlowych. Ten przy ul. Pańskiej 11 czeka duża zmiana. I jak już wspominaliśmy w zajawce miastu udało się pozyskać dość duże dofinansowanie na ten cel.

– Jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu. Ale to tylko niewielka część kwoty, która zostanie przeznaczona na przebudowę targowiska, ponieważ całe zadanie będzie kosztowało ponad 2,5 mln zł. Chcemy tam zrobić targowisko w dużej części zadaszone oraz w wysokim standardzie. Posiadamy program funkcjonalno-użytkowy, jednak o szczegółach będzie można powiedzieć dopiero, gdy będziemy w posiadaniu gotowego projektu. A jego tworzenie rozpocznie się w przyszłym roku. Sama inwestycja przewidziana jest do realizacji w 2019 roku – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Aby nieco więcej dowiedzieć się o zmianach zajrzeliśmy do programu funkcjonalno-użytkowego. Czytamy, że celem przedsięwzięcia jest poprawa infrastruktury usługowo-handlowej miasta poprzez inwestycję w istniejące targowisko, promocja lokalnych produktów, wsparcie inwestycji służącej tworzeniu, ulepszaniu i rozwijaniu podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej. 

Powierzchnia działki targowiska wynosi nieco ponad 3 tys. m kw. Wspomniane zadaszenie pojawi się na 623 m kw. i zostanie wykonane w formie dwóch wiat o konstrukcji stalowej. Jego wysokość w najniższym miejscu wyniesie 3,5 m, zaś w najwyższym ok. 4,35 m. 

Nawierzchnia obiektu będzie wybudowana z kostki betonowej, ponadto pojawią się nowe ogrodzenia, bramy wjazdowe, furtki, oświetlenie w technologii led oraz elementy małej architektury (kosze na śmieci, stojaki rowerowe i tablice informacyjne). Zmiany dotkną toalet i budynku administracji – ocieplenie, wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Nie zapomniano także o kanalizacji deszczowej i zagospodarowaniu terenów zielonych.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czytam te komentarze i nasuwa mi się jedna myśl. Polak to taka tępa, prosta i prymitywna istota że zawsze będzie niezadowolona. Nawet jak gówno wie i nie ma zielonego pojęcia o temacie to i tak musi ponarzekać, skrytykować i dopieprzyć bliźniemu, aby poczuć się choć odrobinę lepszym od betonu.

Gość

A kiedy to ostatni raz targowisko odwiedził urząd skarbowy ? sami legalizują złodziejstwo !

ola

nareszcie! To miejsce wieczorami było skupiskiem patologi i wszelkiej maści dilerki lokalnych mafiusów. Nareszcie to miejsce zostanie ucywilizowane. Idąc tamtędy wieczorem czuje się niebezpiecznie. Teraz to się zmieni. Niech będzie tak ładnie i bezpiecznie jak w Grodzisku.

Gość

drodzy mieszkańcy ,czyż nie poznajecie swojego miasta ,pewnie wielu z was dopiero się dowiedziało o tym miejscu , popatrzcie tam leży trelinka , a nie kostka , ale winę za nie znajomość miasta ponoszą również władze miasta bo gdzie jest promocja dzielnicy ŻBIKÓW że tam też żyją ludzie i mają też coś do zaoferowania . W sobotę zapraszamy na zakupy świeżych owoców i warzyw Aga

Gość

Mieszkańcy chcą jednej zmiany. Zmiany władzy.

Łuki

Tu jest mowa o targu na Żbikowie.

Gość

Ale przecież to jest Gościu targ w Pruszkowie...

Targowiczanin

Z której strony na zdjęciu jest to w ogóle pruszkowski targ? Czy już się tyłka nie chce ruszyć nikomu z redakcji i zrobić zdjęcie?

Gość

a potem czynsz, podatek i droga żywność...

Głos

Chyba początki końca targu przy Komorowskiej...Ciekawe z którym deweloperem deal zrobili...

Gość

A gdzie jest relacja z tak szumnie zapowiadanego spotkania z mieszkańcami w sprawie smrodu z MZO?

Wisco

Co nam z targowisk miejskich jak nie ma gdzie parkować! Współczuję mieszkańcom domów przy ul Komorowskiej (przy Pańskiej jest ich mniej),którzy przez dwa dni w tygodniu muszą znosić to dobrodziejstwo. Wielka mi łaska ,że mogę sobie zaparkować kilometr od targu ,przy Biedronce zajmując tym samym miejsce jej klientom, a samemu muszę i tak dźwigać wory ! Czy nikt o tym nie pomyślał?

Gość

To co będą remontować wyremontowany targ? Przecież dopiero co skończyli układać nowa kostkę. Teraz będą demontowac ?

Gość

"Miejsca te bronią się w Polsce od lat i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w Pruszkowie." - to chyba redaktorze nie byłeś na żbikowskim targu już dawno. Bo w ubiegłą środę była taka kicha, że około 10 jabłka miało raptem 2 gości. O ile przy Komorowskiej cudem jest zaparkować, to przy Pańskiej cud jest gdy nie ma jak zaparkować.

Łuki

Targowisko w Piastowie nie zmieni się gdyż jest to teren prywatny. Tam tylko pieniądze umieją wyciągać od handlarzy.

Łuki

Targowisko przy ul. Pańskiej działa w środę i sobotę.

Gość

Na targu to samo co w sklepach tylko w sklepie świeże nie przemarznięte jak na targu i oczywiście taniej bo targ to drogo jak cholera nie chodzę nie na widzę tego przybytku

Gość 1

W jaki dni odbywa się targ na Pańskiej? Ja nawet nie wiedziałem, że istnieje. Znam tylko targowisko po jasnej stronie mocy Pruszkowa we wtorki i piątki!

Stażak Sam

A co z targowiskiem w Piastowie?? Kiedy zostanie ucywilizowane??

Gość

potrzebne to jak umarłemu kadzidło - byle kasę wydać

Gość

Ciągle ta ekipa Jana - mocni ludzie widać od lat.

Gość

Dobrze że jeszcze są dotacje unijne to coś w tym mieście robi sie dla mieszkańców, a nie tylko to co da ekipie Jana wygraną w wyborach

Gość

do gościa z godz.8:35 z dnia 8.09.br odezwał się burak z Grodziska maz. To jakiego frajerze mieszkasz w Pruszkowie i nie płacisz w Pruszkowie podatków a twoja bryka brudna parkuje na trawniku.

Gość

odkąd się interesuję i pamiętam (a to co najmniej 15 lat) czytam ciągle o targowisku, o remontach nowych pieniądzach w budżecie.....i te komentarze jak to się należy wzorować na Grodzisku Mazowieckim......... i wiecie co. doszedłem do wniosku, że od 15 lat to targowisko dalej wygląda jak slums GRATULACJE