°


Miasto Pruszków Facebook

Przebudowa Lipowej coraz bliżej

Na przełomie marca i kwietnia powinna ruszyć modernizacja ul. Lipowej w Pruszkowie. Urząd wyłonił wykonawcę prac.

Mieszkańcy Lipowej liczą, że niebawem stan drogi ulegnie znacznej poprawie. Wszystko idzie w dobrą stronę. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęło sześć ofert, ale wszystkie przekraczały kwotę zabezpieczoną przez miasto. Urzędnicy jednak uspokajali i zapewniali, że inwestycja nie jest zagrożona. Przeczytasz o tym tu

Miasto wybrało wykonawcę zadania. Przebudową ul. Lipowej zajmie się firma Strabag, która za realizację zadania zarobi ponad 3,1 mln zł. Na wykonanie niezbędnych prac ma pół roku. – W chwili obecnej wykonawca opracowuje projekty czasowej organizacji ruchu na czas budowy drogi. Przewidywany termin rozpoczęcia prac - przełom marca i kwietnia – podaje nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Szykują się utrudnienia, ale mają nie być nadto odczuwalne. – Planowana czasowa organizacja ruchu zakłada realizację inwestycji etapami, tak by zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Przebudowa odcinka ul. Lipowej przy Szkole Podstawowej nr 6 wraz z pracami w obrębie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej będzie realizowana w okresie wakacyjnym – przedstawia Kurzela.

Warto wspomnieć, że inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, budowę chodnika i ścieżki rowerowej, stworzenie miejsc parkingowych oraz przebudowanie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Marcin

W końcu. Obecnie w trakcie opadów (kałuże) jest to istna "ścieżka zdrowia". Zresztą, nawet jak nie pada to też można skręcić kostkę idąc "chodnikiem".

dajan55

Jeśli jak piszecie firma "zarobi" 3100000 zł to ile będzie kosztowała budowa ogółem ?. I dlaczego nie podajecie ceny łącznej ?.

Gość

a jaki to przetarg skoro wiadomo ile miasto chce wydać z publicznej kasy

Gość

Jak tną drzewa na prywatnej działce to UM zgrywa bohatera. A sami tną 150 drzew. Wielcy obrońcy przyrody.

Gość22

To nic, że w centrum miasta można się zabić o dziury w chodnikach i ulicach. Te remonty odkładane są w nieskończoność. Najważniejsze nagle stało się dogodzenie deweloperowi, który przy granicy z Komorowem buduje osiedle mieszkaniowe. A że przy okazji zarobi firma, która przy Zniczu wybudowała za ponad 70 mln najbrzydszy budynek w historii Pruszkowa, to zapewne czysty przypadek.

Gość

Remont skrzyżowania Lipowej i Armi Krajowej w tym samym czasie ci "wąskiego grała"....????

M.

Martwi mnie ta "ścieżka rowerowa" Często tam jeżdżę rowerem wygodnie, po jezdni, ruch jest mały. Jak zrobią śmieszkę to aż strach pomyśleć co będzie.

Gość

super, że ktoś wyremontuje drogi dla ciężarówek, które będą transportować materiał na budowę nowych bloków, gratuluje włodarzom miast, to świadczy o ich poziomie- ha ha ha

Gość

I wycięcie 150 drzew... zielony Pruszków odchodzi w przeszłość...

Gość

Jaka firma ???