19° Sobota
22 Września


Archiwum

Przebudowy dróg lokalnych w 2018 r.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zakwalifikował 128 wniosków złożonych przez samorządy o dofinansowanie przebudowy dróg na przyszły rok. Sprawdźcie jakie wnioski wpłynęły z naszego regionu.

W ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” na 2018 rok złożono aż 201 wniosków z całego Mazowsza, ale już podczas oceny formalnej odpadły 73 zgłoszenia. Na liście jest 45 projektów powiatowych i 83 gminne. Postanowiliśmy sprawdzić czy znajdują się tam drogi położone w naszym regionie. 

Rozpocznijmy od wniosków złożonych przez powiaty grodziski i pruszkowski. Na pozycji 12 znalazł się wniosek złożony przez powiat grodziski. Starostwo chce przebudować ul. Nałkowskiej i Centralną w ciągu drogi powiatowej nr 1504W w miejscowości Radonie i Adamowizna. Łączna długość odcinka przeznaczonego do przebudowy to prawie 1,6 km. Również numer 28 należy do powiatu grodziskiego. Kryje się pod nim przebudowa ul. Królewskiej na terenie miejscowości Kaski w gminie Baranów – długość odcinka to blisko 2,3 km. 

37 miejsce na liście należy do powiatu pruszkowskiego i wniosku o przebudowę ul. Regulskiej na odcinku od ul. Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719.

Czas na podsumowanie gmin. Grodzisk Mazowiecki zamierza uzyskać dofinansowanie na poprawę spójności układu komunikacyjnego poprzez budowę ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Adamowizna, Odrano Wola i Szczęsne (pozycja nr 18). Z kolei na miejscu 39 znalazł się Jaktorów z projektem pn. „III Etap – Rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w miejscowości Międzyborów”. Pozycja 47 należy go Brwinowa i budowy ul. Wolności w Parzniewie. Raszyn złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Wspólnej w Jankach od skrzyżowania z ul. Mszczonowską do połączenia z ul. Kwietniową w Wypędach.

Które wnioski odpadły na etapie oceny formalnej? Gmina Żabia Wola nie dostarczyła projektu stałej organizacji ruchu w związku ze złożonym wnioskiem o budowę dróg gminnych – ul. Śląskiej i Krańcowej. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Aga

Niech w końcu Dzialkowa zrobią bo to wstyd i żenada, brak oświetlenia, odwodnien, chodników i takie wertepy że szok.

Parzniewianin

Jak zwykle Grodzisk GORĄ ! Ciekawe dlaczego oni zawsze wygrywają a samo miasto wygląda jajczyściej i najschluniej w okolicy... A co do drogi 719 to już 20 lat temu mówiło się że będzie dwupasmowa aż do Żyrardowa...hmmm, tymczasem w międzyczasie ktoś wydał kilka kontrowersyjnych pozwoleń na budowę , jak np. GALERIA PODKOWA ITP...i między innymi takie inwestycje sprawiły że rozbudowa tej drogi do do dwóch pasów w jedną stronę nie jest już możliwa...Oczywiście jak to w Polsce bywa, nikt za nic nie odpowiada . Jak w przypadku Warszawy, pokradli kamienice, wyeksmitowali ludzi...znaleziono winnych...a i tak chodzą i będą chodzić wolno zamiast siedzieć w ciupie

Gość

A gdzie jest Pruszków??? Starzyński ciągnie to miasto w dół! Tyle lat zmarnowanych, oby Pruszkowianie się obudzili przed następnymi wyborami.

Gość

Do Piastów: Burmistrz był (jest dalej) zainteresowany wpuszczeniem w Piastów Obwodnicy Pruszkowa, by odciążyć Pruszków komunikacyjnie. W Piastowie myśli się od d@@y strony zawsze. Zamiast pracować nad zmniejszenie ruchu pojazdów w Piastowie, to pod hasłem drogi lokalnej i wprowadzaniem Radnych Piastowa w błąd, była próba przeforsowania bardzo poważnej arterii komunikacyjnej, która zalała by te miasto komunikacyjnie (obwodnica miała mieć początek z al. Jerozolimskich). Wybory w przyszłym roku. Ciepła posadka już tam czeka w Powiecie za zasługi dla miasta PRUSZKOWA....

Gość

Starzyński od razu wie że NIE DA SIĘ XD

Piastów

A Piastów to chyba nawet nie złożył wniosku, bo po co. A powiat to już zupełnie zapomniał o przebudowie ul. Dworcowej w Piastowie od Regulskiej do Sienkiewicza. Co to obchodzi burmistrza, starczy, że jego Popiełuszki jest zrobiona do końca. Reszta ludności tubylczej może poczekać aż zaspokoi się własne i kolegów potrzeby.

Gość

Ulica Pruszkowska między Granicą, a Komorowem?

Gość

A miasto Pruszków nie złożyło żadnego wniosku???!!! Dlaczego Starzyński nie zabiega o inwestycje w mieście?!

romadur

do Gośćhellooo - a kogo obchodzi Twoje zdanie?

Gośćhellooo

Kogo obchodzą drogi na jakiś wioskach?

SUŁKOWSKIEGO

Sułkowskiego w Piastowie ?