21° Poniedziałek
21 Maja

Wt

Śr
Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Przedsiębiorcy poznali KAS

16 marca w starostwie powiatowym w Pruszkowie odbyła się konferencja „Nowe rozwiązana legislacyjne”. Przedsiębiorcy mieli okazję poznać się zasady funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej.

Prowadzenie firmy to duże wyzwanie i konieczność znajomości przepisów. Przedsiębiorcy często podkreślają, że są one skomplikowane, a prawodawcy rzucają im kłody pod nogi. Tym razem ma być inaczej.

Od 1 marca funkcjonuje Krajowa Administracja Skarbowa, która powstała w wyniku reformy struktury administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. Ministerstwo Finansów podkreślało, że to krok w dobrą stronę, który ułatwi funkcjonowanie przedsiębiorcom. Dla wielu z nich KAS pozostaje zagadką. Podczas konferencji „Nowe rozwiązana legislacyjne”, którą przygotowało Forum Gospodarcze Pruszkowa przedsiębiorcy  mieli okazję poznać bliżej zakres zmian.

Przede wszystkim KAS ma zapobiegać przestępczości oraz dać przedsiębiorcom komfort w postaci interpretacji przepisów. Uczestnicy konferencji w starostwie dowiedzieli się również m.in. o zmianach VAT czy elektronicznych formach składania zeznań podatkowych. Jeden z bloków tematycznych poświęcono polityce inwestycyjnej powiatu pruszkowskiego.


JAKUB MAŁKIŃSKI
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W normalnym kraju wprowadzenie rewolucji w administracji skarbowej poprzedzone jest kampaniami informacyjnymi. W pisowskiej Polsce KAS powołuje się z dnia na dzień, a kampanie informacyjne robi się już post factum. Dobra zmiana.

Gość

Jeżeli PiS coś mówi to, należy to czytać na wspak, jest to proste jak prawo cepa, już zdążyliśmy to poznać przez ostatnie 1,5 roku ich rządów. Wyklęty narodzie już czas powstać z kolan i do boju.

Igor

Wszystko żeby wytępić kasę. Gdzie jeszcze pis będzie kradł nam pieniądze ,aby rozdawać patologii? Ile jeszcze będą nas zadłużać? W tym roku rekordowe ponad 90 miliardów złotych. Ile jeszcze? iCH MISIEWICZE SIĘ NIE ZAŻARLI?