27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Bolo Skoczylas

Przedszkole na Lotniczej niemal gotowe

Jeszcze w tym miesiącu zakończą się prace w przedszkolu przy ul. Lotniczej w Raszynie. Obiekt jest już niemal gotowy, czekają go jeszcze dość długotrwałe odbiory techniczne.

Nowoczesny budynek o powierzchni użytkowej 946 mkw. jest już właściwie gotowy. Wykonawca powoli finalizuje roboty wykończeniowe. – W tym tygodniu ma się zacząć układanie wykładzin, ściany są już przygotowane pod ostatnie malowanie – mówi Bolesław Sanecki z Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Raszyn.

Na zewnątrz natomiast trwa nasadzanie roślinności, a niebawem ma ruszyć montaż zabawek na placu zabaw. – Urządzenia te prawdopodobnie będą montowane w przyszłym tygodniu. Następnie wykonawca zajmie się położeniem poliuretanowej nawierzchni bezpiecznej. Na sam koniec robotnicy zostawią sobie wybudowanie drogi wewnętrznej z parkingiem i wjazdem – dodał Sanecki.

Urzędnicy twierdzą, że wykonawca powinien wyrobić się z pracami w wyznaczonym terminie, czyli do końca października.

Gdy wykonawca zakończy prace, obiekt czekają jeszcze odbiory, które mogą potrwać. – Obiekt do kontroli zgłosimy do straży pożarnej i do sanepidu. Kiedy te instytucje wydadzą pozytywną decyzję, wystąpimy o pozwolenie na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie. Cała procedura może potrwać wiele tygodni – zaznacza Sanecki.

Jest szansa, że jeszcze w tym roku dzieci z przedszkola znajdującego się przy ul. Poniatowskiego zostaną przeniesione do nowej placówki.

Nowy budynek przedszkola przy ul. Lotniczej to parterowa konstrukcja z niedużym poddaszem, gdzie usytuowane zostaną pomieszczenia techniczne. Budynek podzielono na pięć stref: edukacyjną, ogólną, administracyjną, kuchenną oraz techniczno-gospodarczą. Dzieci będą miały do dyspozycji plac zabaw wyposażony w wiele nowoczesnych urządzeń.

Koszt całej inwestycji to blisko 5,5 mln zł.


Dominik Pietraszek
dominik.pietraszek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

marla singer

nic dodać nic ująć... polisz arKITekczer

rafal

Zgłaszam to do konkursu makabryła 2013 z komentarzem "Dzieci w tej serowej kanapce robią za mięsna wkładkę."