-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
Facebook

Przedszkole w jednym budynku

Do niedawna Przedszkole Nr 1 „Pod Topolą” w Raszynie funkcjonowało w dwóch budynkach. Ten stan uległ zmianie. Dlaczego?

Jedno przedszkole, ale dwa budynki – przez lata mieszkańcy Raszyna zdążyli do tego przywyknąć. Część dzieci uczęszczała do placówki przy ul. Godebskiego, reszta do tej zlokalizowanej przy ul. Pruszkowskiej. Reforma oświaty sprawiła, że samorządy musiały przeprowadzić wiele zmian. Nie ominęły one również Raszyna, gdzie m.in. włączono gimnazjum do szkoły podstawowej im. Cypriana Godebskiego. Gmina postanowiła również rozwiązać problem zbyt małej liczby miejsc w przedszkolach. Przy ul. Poniatowskiego wybudowano ośmiooddziałową placówkę.

Wracając do Przedszkola Nr 1, dzieci pożegnały się z budynkiem przy ul. Godebskiego. – Od 1 września 2010 roku do 31 sierpnia 2017 roku przedszkole Pod Topolą mieściło się w dwóch budynkach: przy ul. Godebskiego 1 oraz przy ul. Pruszkowskiej 21 C w Raszynie, gdzie mieści się jego siedziba. Z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego na wniosek rodziców, w porozumieniu z organem prowadzącym, dzieci z oddziału przy ul. Godebskiego realizują wychowanie przedszkolne w nowo otwartym Przedszkolu nr 3 w Raszynie – przedstawia Jolanta Osowiecka, sekretarz gminy Raszyn.

Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę zmieniającą tę podjętą w maju 2010 roku. Przedszkole nr 1 to już nie dwa, a jeden budynek. Jego siedziba mieści się przy ul. Pruszkowskiej 21 C. Warto dodać, że wspomniane przedszkole jest czterooddziałowe.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz