25° Wtorek
18 Września

Śr

Czytelnik Piotr

Przejście pełne wody

Po intensywnych opadach deszczu przedostanie się przez przejście pod torami przy Czarnej Drodze w Pruszkowie graniczy z cudem. Czy ktoś zajmie się sprawą?

Opady deszczu sprawiły, że przejście pod torami zamieniło się w... mały basen. Mieszkańcy muszą kombinować jak przedostać się na drugą stronę miasta. – Praktycznie przez całe lato w przejściu stała duża kałuża wody, którą trzeba było obchodzi obok po błocie, do przejścia non stop spływa błoto z niezabezpieczonej skarpy od strony Żbikowa. A po ostatnich opadach przejście zamieniło się w prawdziwe jezioro, poziom wody w najgłębszym miejscu przekraczał 10 cm, dzisiaj jest niewiele lepiej, mimo że nie pada – napisał do nas czytelnik Piotr.

Najlepiej, gdyby każdy miał przy sobie skrzydła i mógł ominąć przeprawę. Ale tak się da. Mieszkańcy liczą, że sprawą zalanego przejścia zajmie się miasto, ale urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. – Zarządzanie terenem leży w gestii PKP – podaje Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – W poniedziałek wydział inwestycji interweniował w PKP i zgłosił sprawę zalanego przejścia pod torami przy Czarnej Drodze z prośbą o wypompowanie wody – dodaje.

Miasto ma koncepcję przebudowy przejścia, ale musi czekać na uzyskanie zgody na udostępnienie terenu. Ile? Tego nie wiadomo. – Liczymy, że sprawa przejścia wyjaśni się jak najszybciej. Chcielibyśmy dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Mamy przygotowany projekt i zabezpieczone środki na ten cel – tłumaczy Michał Landowski.

Skontaktowaliśmy się również ze spółką PKP PLK w sprawie zalanego przejścia pod torami w Pruszkowie. Czekamy na odpowiedź ze strony kolejarzy.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 36

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

głos to śmierdząca gnida wynocha z Pruszkowa do swoich świniaków w stodole.

Gość

Donek kondonek

Gość

do gosc z 14:13, ale chwalic sie sukcesami innych gmina to juz moze? np zdjecia z polowy sierpnia po otwarciu skrzyzowania przy zniczu. Sukcesow im brakuje....

Gość

GŁOSIE WYNOCHA Z PRUSZKOWA BO śmierdzisz i nic więcej stary komuchu,

Gość

Pocieszę Was - Owszem nie da się. A Utrata zawsze zalewała ten teren jak wylewała - szkoda że WPR nie pokazał stanu wody w Utracie która przpływa obok. Dalczego o Pruszkowie piszą tu osoby które z Pruszkowem nie mają nic wspólnego a mają najwięcej zawsze do powiedzenia?

Gość

Porządek prawny w kraju jest taki jaki jest. Można sobie z tego kpić i robić żarty, że "niedasie", ale jest to wyłącznie pokaz własnej głupoty oraz ignorancji społeczeństwa. Działanie na terenie innego zarządcy terenu jest nie tylko nie dozwolone, ale wręcz zabronione prawnie. Dlatego na przykład gmina nie ma prawa się wtrącać w plany województwa odnośnie wiaduktu nad PKP (mimo, ze są poronione), ani powiatowi w estetykę Bolesława Prusa (komuś zdrowo dogrzało w lato, żeby stawiać czarno żółte słupy). Gmina, czyli miasto, nie ma również prawa do podejmowania jakichkolwiek działań na terenie zarządcy prywatnego, czy spółki takiej jak PKP. Chęci to chęci, a prawo jest prawem, może to i durne, ale takie są obowiązujące przepisy. Aby cokolwiek zdziałać na czyimś terenie to trzeba negocjować. A w naszym klimacie politycznym to nigdy nie wychodzi, bo jak ktoś może coś na czymś ugrać to ktoś inny mu wszelkie kłody pod nogi rzuci, byle żeby się nie mógł pochwalić że coś wyszło. "Sorry, taki klimat".

Gość

Niedasię i wszystko jasne.

Głos

Poucza mnie ktoś, kto w swoim szaleńczym słowotoku nie użył nawet jednego znaku interpunkcyjnego...Co,pewnie to PiS i Kaczyński zablokowali ci wolną wolę wypowiedzi i niektóre przyciski na klawiaturze....Strzeż się i bądź czujny bo niedlugo pewnie i internet będzie ocenzurowany!

Gość

DO GŁOSIA - LECZ SIĘ BAR.NIE W TWORKACH.

donek

DO GŁOSA - wiecie ludzie kim jest ten głos jest to cmentarny brudas i w gaciach ma gó.no.

Gość

Paź został olany w PKP. czemu mnie to nie dziwi? Jakie władze miasta, takie ich poważanie w innych instytucjach.

Gość

Kurcze, kiepsko to wygląda dla ludzi co tam żyją albo pracują. Ale to drugie przejście (idąc od centrum - po lewej stronie rzeki) jest suche?

Gość

Tępy to sam jesteś gdyż używasz słów których nie znasz znaczenia jednym ze znaczeń słowa ignorant jest niedopuszczanie zadania innych wiec nim także jak się okazuje po twoich wpisach jesteś

Głos

To nie żadna kampania tępy ignorancie,16 LAT NIC NIE ROBIENIA zbiera swoje żniwo...niech się cieszy że nie jest sołtysem gdzieś na wsi bo za takie 'rządy ' chałupa już dawno z dymem by poszła...

Gość

A gdzie ma być woda jak nie w rzece? Przecież to przejście jest wytyczone w dawnym korycie rzeki, w terenie zalewowym, tam zawsze miała prawo pojawić się woda, a że od wielu lat jej nie było, cóż, wiele lat była susza i wszyscy zapomnieli że Utrata nie zaczyna się od oczyszczalni ścieków, tylko przepływa przez cały Pruszków, że ma swoje tereny zalewowe. Tam, w nurcie rzeki leżą takie fajne, okrągłe kamienie (przynajmniej jeszcze 5 lat temu leżały), to niemieckie worki cementu. Jak Niemcy uciekali z Warszawy, zaminowali most, pracownicy ZNTK cichcem go rozminowali, za co paru dostało kulkę, ale Niemcy przez to zmienili taktykę i chronili most do końca, by uciekać z Warszawy pociągami. Gdyby oczyścić cały nurt rzeki z prawdziwych i sztucznych kamieni, śmieci, roślinności i puścić ją szczelną betonową rynną, to byłaby szansa że nie zaleje przejścia, ale to kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Do tego potrzeba zgody właściciela terenu, zgody zarządu rzeki, Ministerstwa Środowiska i dość suchego lata. Czy te warunki są spełnione? Nie i raczej długo nie uda się ich spełnić, więc każda kasa na przebudowę przejścia będzie wywalona w błoto.

Gość

Patrzac na niektóre komentarze trudno nie odnieść wrażenia jak internetowe trolle próbują kształtować światopogląd mieszkańców przez internetowe wpisy.kampania trwa w najlepsze czekam z niecierpliwością na waszego Zbawiciela co zmodernizuje i wyremontuje miasto bez utrudnień.

wpr'ek

Siedzę na stołku 16'lat i wciąż nic "nie da się", no i co mi Państwo zrobią... W następnych wyborach i tak wygra nieudolność i niekompetencja, a Pruszków z potencjałem będzie marniał w oczach.

Gość

Rozumiem że kajaki tylko w weekend?

Aro

Należy podziękować naszemu wspaniałemu prezydentowi Pruszkowa za wczeszniejsze kontakty i umowy z pkp, on ich olewal to teraz pkp olewa jego, doslownie jak widac, a cięrpia na tym mieszkańcy a nie wszyscy jedza autami, dopóty Jasio i i jego poplecznicy będą rządzić dopóty Pruszków jest i będzie frajerem i posmiewiskiem okolic

Gość

Brawo Jasiu. Niedasie babu.

Gość

To tylko smutny Pruszków

Gość

Rozdać pontony i po problemie

Gość

Gościu zobacz poziom Utraty to przestanieś pisać głupoty!

konieczny

Ah geniusze :) A nie widać po prawo rzeki i poziomu wody w niej ? Przecież widać że to jest najzwyczajniej w świecie woda z rzeki która przesączyła się przez nasyp pod tą rurą i przelała się do przejścia ?? Tu żadne pompowanie wody przez strażaków nie pomoże - za 15 minut po odpompowaniu będzie dokładnie taka sama sytuacja - jedyny ratunek - poczekać aż poziom wody w rzece opadnie i woda sama z tamtąd zniknie - albo usypać trzeba szczelny wał który nie będzie przesiąkać... Lub ewentualnie - POGŁĘBIĆ rzekę na długości kilkunastu kilometrów co jest niewykonalne z racji kosztów i zbyt małej głębokości rzeki by cokolwiek na nią mogło wpłynąć do pogłębiania.

Gość

oj oj tam po prostu ,,Niedasie,,

Gość

Po rurze, po rurze. I nie narzekać.

Gość

Głupi Jaś tędy nie chodzi.... na drugą / ciemną stronę miasta....Co go to obchodzi. Na szczęście w przyszłym roku rozpędzimy towarzystwo z SPP na 4 wiatry z tej mieściny!

Gość

Ja w pobliskich krzakach zawsze zostawiam kalosze i chromole. Wracając z roboty nakładam i zostawiam z drugiej strony.

Gość

Pruszków-Wenecja północy

tralalalalam

rury po prawej nie zalało. można iść po niej :D

Głos

Cytując klasyka Partii Oszołomów-"sorry taki mamy klimat".Przekładając na naszą rzeczywistość-sorry,wciąż mamy klimat Nie Da Się...

Gość

NIE MA JAK ZROBIĆ OBWODNICY, BO KILKA HEKTARÓW ZAJMUJE SZPITAL PSYCHIATRYCZNY, TO ICH TAM CHOCIAŻ Q DOBRZE PILNUJCIE!!!!

Gość

DLACZEGO PO PRUSZKOWIE CHODZĄ SWOBODNIE OSOBY CHORE PSYCHICZNIE?!?!?!

Gość

Michał nie wygłupiaj się. Wysłać tam straż, 15 minut i po problemie. Chyba, że do Ciebie też trzeba przypiąć łatkę Jasia NIEDASIĘ.

leo

Pruszków... i wszystko jasne :(

lennox

No k..., kolejne niedasie.