°


FB Maksym Gołoś

Przejście zamkną, ale później

Przejście pod torami PKP w Pruszkowie kolejarze chcieli zamknąć dziś. Tak się jednak nie stało. Termin został przesunięty na poniedziałek.

We wtorek starosta pruszkowski Maksym Gołoś poinformował, że w środę (11 października) zamknięty zostanie tunel przy dworcu PKP w Pruszkowie. Do zamknięcia jednak nie doszło. Wszystko przez... drobne usterki. – Z uwagi na znalezione dziś rano elementy wymagające poprawy zdecydowano o wstrzymaniu otwarcia nowego przejścia do jutra. Jest też dobra wiadomość! Okazuje się, że błędnie poinformowano nas o zamknięciu tunelu – czytamy we wpisie starosty.

W najbliższych dniach kolejarze będą poprawiać wybudowaną w poziomie torowiska przeprawę. Usuwanie usterek potrwa najprawdopodobniej do poniedziałku. I to właśnie na 16 października kolejarze przesunęli termin planowanego zamknięcia tunelu.

Do tematu jeszcze wrócimy.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wiki

Do Gościa z 8:35 =tak żartowałem myślałem że każdy wyczuje tą odrobinkę ironii

Gość

Przecież to koleje a nie starosta powinni informować o zamknięciu tunelu i to z wyprzedzeniem, a nie z dnia na dzień. Nie bronię władz miasta i powiatu, ale to koleje maja notorycznie problem z podawaniem informacji.

Gość

Pan Starosta nalepiej wychodzi na zdjęciach. Pan Starosta łaski nie zrobił że łaskawie podzielił się informacją z mieszkańcami Pruszkowa o "zamknięciu" przejścia. Taki jego starostowy obowiązek. Obowiązkiem jest też weryfikowanie informacji które się ujawnia - jak są nie pewne to lepiej siedzieć cicho bo zamieszanie się jedynie robi. Tego tyou "wrzutki" są słabe i to bardzo.

gość z 8:53 zwolenniku dobrej zmiany, nie gorączkuj się. Zadbajcie raczej o to na Drzymały, żeby ten tunel uruchomić jak najszybciej (to przecież wasi ludzie rządzą w PKP), nawet wcześniej niż zakładają plany, bo czekanie z jednej strony przejścia na przejazd pociągu, podczas gdy z po drugiej odjeżdża autobus do komfortowych sytuacji nie należy. Parafrazując słowa klasyka, nie wierzę że się nie da:)

Gość

Do Gościa z 2017.10.12 08:53 Tak już mają notable z Kraszewskiego, że z nikim nie potrafią utrzymać zgody. Najpierw fochy na Sipierę, potem na Smolińską, potem znów na Sipierę, a teraz na Gołosia. Ze Struzikiem źle, z posłami źle. Na ministrów to już w ogóle nigdy nie mieli przełożenia. Nigdzie przez to nie mają wpływu, nie potrafią współpracować, wszyscy odcinają im kurki z dodatkowymi pieniędzmi dla miasta. Kto na tym traci? My, mieszkańcy. Mam wrażenie, że z nikim nie umieją się dogadać. Cóż, dla najmądrzejszych i najpiękniejszych nikt nie wart ;)))

silver

Za to na Warsztatowej wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Gość

Do gość 00:18: na Kraszewskiego nie wytrzymują już napięcia. Proszę czytać dokładniej artykuły. Starosta dobrze poinformował o zamknięciu przejścia podziemnego. To kolejarze z powodu drobnych usterek przesuneli termin. Szkoda że miasto zainteresowało się tym tematem dopiero po publikacji starosty, a teraz próbują o to atakować Gołosia....

Gość

@Wiki: żarty sobie robisz? Wąskie gardło miało być gotowe na koniec sierpnia. Jest połowa października i końca nie widać. Przejście przy peronach zbudowali w miarę szybko, ale później przez jakieś niedoróbki stało tygodniami/miesiącami i czekało na odbiór i zgodę urzędników . Ta modernizacja też na niezłą szopkę wygląda. Widać, że na budowie brakuje sprzętu i ludzi.

Gość

Niezly gnoj ten Pruszkow, po co tu zamieszkalam? A tak cicho bylo na mej wsi!

Gość

Śmieszny ten Pan Starosta, najpierw piszę w liczbie pojedyńczej mega newsa. Ludzie udostępniają (ponad 200 razy). Potem wychodzi że ten pan to nie wiele wie i co? Ano zmienia się narracja i teraz jest: błędnie NAS poinformowano. Ale słabość. Smuteczek. Pani Starosto a jak tam finanse? zgadzają się? Czy też NAS źle poinformowano będzie?

Gość

Idiotyzmem było rozebranie kładki. Kto wydał taką decyzję?

Wiki

Nie wiem czemu te obawy że będzie jakieś opóźnienie czyżby poprzednio remont przejścia się opóźnił albo coś z wąskim gardłem poszło nie tak mimo że zaczeli dopiero 3 listopada 2016 a mieli 30 października. Nie wszystko idzie zgodnie z planem podobno.. :-)

Gość

To przejście powinno być otwarte najpóźniej w dniu zamknięcia linii kolejowej by ekipa mogła zacząć przebudowywać tunel. Zmarnowano 1,5 miesiąca czyli tym samym o tyle wydłużono czas modernizacji tej linii. A to pewnie jeszcze nie koniec tych "niespodzianek". Wielkie brawa za organizacje.

Ewa

Temin remontu/budowy takiej dupereli przesuwany juz tyle razy to komunikacja zastepcza pojezdzimy z 5 lat

Gość

Ale jaja. Gotowe przejście stało dłuższy czas i nikt przy nim nic nie robił. Jak przyszło do otwarcia, znaleziono usterki. Teraz nie można zamknąć tunelu bo nie ma przejścia. W związku z tym prace przy odbudowie tunelu przeciągną się co najmniej o kilka dni. Ciekawe czy wpłynie to na opóźnienie otwarcia zmodernizowanej linii kolejowej... Obstawiam sporą obsuwę w oddaniu tej inwestycji.