°


Jakub Małkiński

Przenośne toalety zamiast miejskiego szaletu?

Mieszkańcy Pruszkowa zastanawiają się, dlaczego w Parku Kościuszki ustawiono przenośne toalety, skoro nieopodal znajduje się miejski szalet. – Ustawiliśmy je w związku z organizacją orszaku Trzech Króli – tłumaczą urzędnicy.

Przenośne toalety zostały ustawione tylko na chwilę i niebawem znikną. – W związku z orszakiem Trzech Króli i dużą liczbą uczestników w Parku Kościuszki pojawiły się toalety typu toi toi. Niebawem zostaną wywiezione. Pewnie firma obsługująca nie miała więcej zamówień i zostawiła je na weekend. Zadzwonimy do nich i poprosimy o sprzątnięcie – wyjaśnia Krystyna Kozik z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

W rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Chopina powstała miejska toaleta, jednak nadal nie można z niej korzystać. Mieszkańcy zastanawiają się, kiedy zostanie oddana do użytku. – Trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Liczymy, że do końca stycznia będzie można korzystać z miejskiej toalety – mówi nam Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Warto przypomnieć, że budowa szaletu miejskiego kosztowała 235 tys. zł. Za skorzystanie z toalety trzeba będzie zapłacić 2 zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lennox

Było trochę śmiesznie. Dawno temu, gdy od Unii byliśmy jeszcze bardzo daleko, w Monako, wszedłem do takiego przenośnego, był bezpłatny. Załatwiłem sprawę i chcę wychodzić, ale nie widzę żadnego ustrojstwa do otwarcia drzwi ... Kombinowałem z minutę i nic. Wreszcie stanąłem na właściwym kawałku podłogi i drzwi się otwarły, byłem wolny.

Gość

Obok mamy szalet za 250 tyś zl.... To ja już wole te przenośne. Przynajmniej w cenie tego szaletu mielibyśmy 10 przenosnych z rocznym utrzymaniem....

Gość

do Gość 2017.01.10 18:54 a może twoim imieniem debilu

Gość

Imienia Jana Pawła. Jestem za.

Gość

Może by czyjeś imie nadać temu WC ?

Gość

toalete miejską w pełni elektroniczną będą zwiedzać wycieczki szkolne a te przenośne zostaną

Gość

Też widziałem te toalety i dla mnie oczywiste było to, że to stoją tam w związku z Orszakiem. Tak samo stoją jak są Dni Pruszkowa czy koncerty do północy. Jak zwykle wiele hałasu o nic.

Gość7

po 16 latach rządzenia dowiedzieli się że w 60 tyś, potrzebne są normalne toalety i komunikacja miejska , jeden normalny sracz w mieście a setki milionów utopionych w komunalne apartamentowce za friko i i cdk

Gość

symptomatyczne: więcej komentarzy pod artykułem o ustawionych szaletach niż pod informacjami o ukrywaniu informacji o stanie powietrza i smogu w Pruszkowie ludzie to jednak stado baranów do golenia i do trucia

Gość

"Szeląg dam od wychodu, nie zjem, jeno jaje. Drożej sram niźli jadam, złe to obyczaje." /J. K./

Głos

No proszę proszę ,przenośne toalety w Pruszkowie...Widzę że w końcu magyster wprowadził nas w XXIwiek.Jestem dumny z takiego Prezydenta,Pruszków nabiera niezwykłego tempa!

Gość

Dwa złote to zbyt dużo. Toaleta miejska powinna być za darmo. Ewentualnie za 50 groszy.

Gość

Najlepsze są przenośne TOI TOI tylko są zbyt małe i powinny być większych rozmiarów.