17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

FB Powiat Pruszków

Przepust w Walendowie już gotowy

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jechać to informujemy: ul. Nad Utratą w Walendowie znów jest otwarta. Droga została zamknięta na początku grudnia z powodu awarii przepustu.

W połowie listopada informowaliśmy, że przepust pod ul. Nad Utratą w Walendowie uległ awarii. Jezdnia w jednym miejscu praktycznie się zapadła. Dlatego zarządca drogi, czyli pruszkowskie starostwo powiatowe, zdecydował o zamknięciu drogi dla ruchu.  – Najprawdopodobniej to działalność bobrów w okolicy rzeki doprowadziła do zatkania biegnących pod drogą przepustów. W efekcie nastąpiło znaczne podniesienie poziomu wody i podmycia wyremontowanej w 2016 roku drogi – tłumaczyli wtedy urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. 

Remont przepustu ruszył już na początku grudnia. Roboty trwały niespełna trzy tygodnie. 20 grudnia ul. Nad Utratą została udostępniona kierowcom. – Kierowcy bez przeszkód mogą już korzystać z ul. Nad Utratą w Walendowie. Prace nad poważną awarią przepustu, która doprowadziła do podmycia drogi trwały około trzech tygodni i kosztowały 178 tysięcy złotych – zaznacza pruszkowskie starostwo.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia,pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Jaro

Polecam wszystkim muzyke Reamonna ! Super jest

Gość

Ja tam bobra bardzo lubie...