19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Przetarg na obsługę GRM bez niespodzianek

Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe trzy lata Grodziski Rower Miejski będzie obsługiwany przez firmę Nextbike. Jedyną ofertę w przetargu złożył dotychczasowy operator systemu.

W naszym regionie to właśnie Grodzisk Mazowiecki jako pierwszy (poza Warszawą) uruchomił system miejskich wypożyczalni rowerowych. Od 2014 r. obsługą systemu zajmuje się firma Nextbike. Umowa z operatorem kończy się w 30 listopada. Władze grodziska wiedzą, że wypożyczalnie cieszą się bardzo dużym powodzeniem, dlatego aby zadbać o ich dostępność w kolejnym sezonie ogłoszono przetarg na obsługę systemu na kolejne trzy lata.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Obyło się bez niespodzianek. To dotychczasowy operator grodziskiego systemu, czyli firma Nextbike. Zaproponowana cena nieco przewyższa jednak zakładany budżet na to zadanie. Nextbike za obsługę stacji zażądało 405 tys. zł, podczas gdy grodziski magistrat na ten cel chce przeznaczyć 381 tys. zł.

W nowym sezonie Grodziski Rower Miejski pojawi się również w nowych lokalizacjach. – Zamierzamy utworzyć wypożyczalnie przy nowo powstającym parkingu „Parkuj i Jedź” przy ul. Żydowskiej i także przy budowanym parkingu w rejonie ul. Piaskowej – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz