16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


AZ

Przetarg na remont krzyżówki po raz czwarty

Grodziski magistrat nie ma szczęścia do wykonawców. W ostatnich dniach urząd po raz czwarty ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania Chełmońskiego i Żyrardowskiej.

Przygotowania do przebudowy wspomnianej krzyżówki sięgają 2015 r. Wtedy grodziski magistrat zlecił przygotowanie dokumentacji projektowej dla tego zadania. Po stworzeniu potrzebnych dokumentów przyszła pora na znalezienie wykonawcy. I tu zaczęły się schody... 

Za nami już trzy nierozstrzygnięte przetargi na to zadanie. Powód? Nie było chętnych do realizacji prac. Nie pomogło nawet wydłużenie terminu realizacji wspomnianej inwestycji. Władze Grodziska Mazowieckiego się jednak nie pooddają. Kilka dni temu ogłoszono kolejny, czwarty już, przetarg na wykonanie przebudowy skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. – Na ten moment firmy budowlane mają problem ze znalezieniem pracowników. Przy innych przetargach widzimy też, że proponowane ceny są znacznie wyższe niż zakładane kosztorysy. W przypadku skrzyżowania Chełmońskiego i Żyrardowskiej przetarg będziemy ogłaszać do skutku. Nie zamierzam przepłacać za to zadanie – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Obecnie wstrzymujemy się z ogłoszeniem kolejnych przetargów na duże zadania. Chcemy to zrobić pod koniec roku. Liczymy na to, że za te kilka miesięcy firmy będą proponować niższe ceny – dodaje.

Zgodnie z dokumentacją jeśli tym razem uda się znaleźć wykonawcę prac, to skrzyżowanie ma zostać przebudowane do końca sierpnia przyszłego roku. W ramach prac przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego, co pozwoli na stworzenie pasa do skrętu w lewo. Poszerzona zostanie również ul. Żyrardowska, co umożliwi wykonanie bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

On woli wydawać na kwiatki i podlewanie zamiast zmniejszyć korki. Za stanie w korkach płać kierowcy (paliwo) a mieszkańcy zdrowiem, smog zwiększa występowanie udarów i zawałów. Radni ziemi grodziskiej biorą w tym udział, ilu z nich wyraża swoje poglądy na ten temat ? Ostatnią zasługą radnych z ziemi grodziskiej jest KIBEL przed kościołem na oś Kopernika. Dlaczego nie stanął na końcu parkingu jak stojący przenośny ? Zasłanianie się przepłacaniem, to kpina z mieszkańców.

Gość

A kiedy wreszcie lewoskręt z Nadarzyńskiej w Warszawską czekamy już 3 lata bur- MISTRZU..............