27° Środa
19 Września


Archiwum

Przetarg na remont Willi Millera rozstrzygnięty

Urząd miasta w Piastowie rozstrzygnął przetarg na remont zabytkowej Willi Millera. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace będą mogły ruszyć.

Willa Millera to jeden z bardzo charakterystycznych obiektów na mapie Piastowa. Przed laty swoją siedzibę miała tu szkoła podstawowa, potem stała się „domem” dla harcerzy z hufca ZHP w Piastowie. Przez lata nie doczekała się jednak generalnego remontu. Od jakiegoś czasu Willa stała pusta. Teraz ma się to zmienić.

Piastowski magistrat najpierw wywalczył spore, kilkumilionowe dofinansowanie na odnowienie tego budynku, a teraz wyłonił firmę, która zajmie się wykonaniem prac. Kropką nad „i” będzie podpisanie umowy, a to, zgodnie z procedurą, powinno nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę ogrodzenia od strony ulicy Bohaterów Wolności wraz z bramą wjazdową i furtką, skucie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, rozbiórkę ścianek działowych, stropów drewnianych. W budynku pojawią się nowe instalacje elektryczne, nowoczesna kotłownia, pełne wyposażenie konieczne w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Do tego oczywiście wymiana okien i innych elementów, które nie nadają się do dalszego użytku. Przed Willą pojawi się parking, a cały teren zostanie zagospodarowany zielenią. Remont ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.

Docelowo Willa Millera ma stać się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcerstwa wraz z „harcówką”, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”.

Inwestycja pochłonie ponad 4,7 miliona zł.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wróżka Zębuszka

Do strażaka Sam: Sułkowskiego ramont 2020 rok. Zmiana na ulice jednokierunkową z zakazem parkowania na tej ulicy.

Szeregowy

Generale możezz helikopterem. I nie przesadzaj można iść na piechotę. Autem też pojedziesz tylko wolniutko.

Gość

Jeżeli remont będzie wykonany wg projektu, który wykonała w poprzedniej kadencji ekipa burmistrza Kubickiego to coś z tego może być. Przeznaczenie tego obiektu jest zgodne z planami bo miały być lokale dla ZHP i seniorów ale nic się nie mówi o windzie na I piętro, pomieszczenia dla biblioteki to już wymysł obecnej ekipy bo pierwotnie miały być pracownie artystyczne dla MOK-u. Szuplewski pierwotnie chciał adoptować willę pod przedszkole, ale normy dla obiektów oświatowych nie przystają do starych obiektów, później proponował filię przychodni Piastuna, oczywiście w kontrze do Kubickiego. Tak więc z braku innych pomysłów chyba połknął język i został pomysł Kubickiego.

To Ja!

Czy UM złożył wniosek bodaj do marca czy kwietnia br. o środki na remonty i budowę dróg w naszej gminie? Przecież obecny Rząd przeznaczył największe środki w historii na takie budowy dla najbiedniejszych gmin (czyli m. in. dla nas), ZŁOŻYŁ CZY NIE?! BO JAK NIE TO MAJĄ NAS W ..... I TRZEBA KONIECZNIE W KOŃCU OCZYŚCIĆ NASZ PIASTÓW Z KORNIKÓW-SZKODNIKÓW!!!

Strażak Sam

Do Mieszkaniec z 16:41 A skąd Ty możesz widzieć kto do kogo ma jakie roszczenia. Taki wszechwiedzący jesteś? To może napisz mądralo KIEDY NAM ZROBIĄ SUŁKOWSKIEGO?? No napisz!!! Czyzbys nie miał wiedzy w tym temacie....idź karmić gołębie sejonara

Generał

Do gościa z 17.05 i 17.19. : A myślisz że jak mam się dostać na tej wspaniałej williiiii ?? Jak dojechać albo przejść przez Sułkowskiego się nie da! Nawierzchnia gorsza niż na poligonie wojskowym.

Ziemniak

Nie rozumiem czemu ciągle wszyscy piszą że nic się w willi nie dzieje, przecież harcerze cały czas się tam spotykają.

brosnikaaa

Hehehe remont Sułkowskiego:) A dlaczego inni mają Wam robić remont?:) Sami sobie zróbcie:D My wolimy mieć co innego zrobione, a nie robić Wam droge do domów:) Był hajs na domy to znajdźcie na droge:)

Bezradny radny

Kłamczuszki z naszego Piastowa! To kiedy dokończycie remont Sułkowskiego? Obietnice już od 30 lat. A dziury na metr, połamane płyty, wystające pręty, błoto, kurz bez zmian.

Gość

Ja pierr. znowu te przy.głu.py z Sułkowskiego, ludzie przestańcie! nie tylko wasza ulica w tym mieście wymaga remontu!

Gość z Sułkowskiego

Co ma remont zabytkowej Willi Millera do remontu Sułkowskiego ??????????

Mieszkaniec

Do Wandy : Gołębnik to ma Pani na swojej posesji. Moja ulica też nie jest w najlepszym stanie ale nie robię cyrku że jest najważniejsza. Jest wiele ulic gdzie jest duże natężenie ruchu i one w pierwszej kolejności powinny być robione. Paderewskiego, Żbikowska, Mickiewicza, Reja, Skorupki. Jakoś do poprzedniej władzy takich roszczeń Pani nie miała. A o ile mi wiadomo że przy tej ulicy mieszka radny Z. ( napewno był radnym za rządów pana B.)

Pisowiec

Do Wandy z Sułkowskiego Bardziej potrzebny jest remont Żbikowskiej, Skorupki.

Wanda z Sułkowskiego

Ty przemądrzały mieszkańcu z 09:48 a jaką rolę spełnia twoja droga do twego ,, gołębnika". Ja też zadam pytanie - a kiedy remont pozostałej części ul. Sułkowskiego?

Mieszkanka

A już myślałam, że będzie tam publiczny żłobek jak 30 lat temu.

20+

Do Gościa z 9.27 podaj przykład co zostało zniszczone ? Bo ja jakoś nie mogę sobie nic takiego przypomnieć. Ja uważam że za rządów obecnego burmistrza miasto zyskało na plus. DZIĘKUJE BURMISTRZOWI I RADZIE MIASTA.

Mieszkaniec

Czytajcie ze zrozumieniem . Miasto dostało dofinasowanie na konkretny cel czyli renowacje Willi Millera. Nie na remont Sułkowskiego aby jaśnie państwo miało super dojazd do posesji (bo ta droga tylko taką rolę spełnia ). Jak jest artykuł na tamat Piastowa to od razu remont Sułkowskiego.

Gość

Mam nadzieję, że odejdzie, że nie zniszczy Piastowa do końca.

Piastun

Nasze czerwone kamienice, wasze śmierdzące obwodnice ;-)

Gość

Takie pospieszne podpisywanie umów tuż przed końcem kadencji co to ma oznaczać, albo jestem tak pewny siebie, że przejdę na następną kadencję i dalej będę kontynuował projekt albo szybko przytulić wziatkę bo może w wyników wyborów przejdzie koło nosa.

Gość

to jakaś melina?

Porąbani

Trzeba być niespełna rozumu, aby wydać ponad 4,7 mln zł na remont takiego budynku. Ale wiadomo, publicznymi pieniędzmi to można szastać na prawo i lewo, a szczególnie - na lewo.

Gość

Chryste ! Za te pieniądze można by zbudować 3 nowe takie budynki łącznie z otoczeniem.

Gość

A kiedy remont Sułkowskiego?

Gość

Znowu będą protestować trolle ze stowarzyszenia ....!!! :((

Widzisz_i_niegrzmisz

A co z terenem targowiska też miał być upiększony Nasadzone miały być śliczne krzaczory zamiast paskudnych zdrowych wielkich drzew Nowe klip klopy z pozłacanymi w środku kafelkami miały zastąpić wysłużone toi toje Dla odwiedzających w środę i sobotę miał być darmowy poczęstunek A co kto bogatemu zabroni Unia stawia

Gość

Wyciąć drzewa!