°


grodzisk.pl

Przy budowie łącznika praca wre!

Chodzi o budowę „przebicia” z ul. Dalekiej do ul. Chełmońskiego w Grodzisku Mazowieckim. Powstaje nowa droga gminna, która umożliwi mieszkańcom lepszy dojazd, a dodatkowo zmniejszy korki na ul. Sadowej.

– Trwają prace mające na celu powstanie nowej ulicy, która połączy ul. Daleką z ul. Józefa Chełmońskiego. Umożliwi to m.in. mieszkańcom sołectw usytuowanych wzdłuż ul. Radziejowickiej lepsze połączenie ze szpitalem i miastem – poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Grodzisku Maz.

Obecnie prace koncentrują się na poszerzeniu pasa ziemi pod budowę nowej jezdni, a także mostu nad rzeką Mrowną. Nowa droga powstaje tuż przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II. A warto podkreślić, że póki co blisko placówki leczniczej drogę wojewódzką nr 579 i ul. Daleką łączy tylko ul. Sadowa, na której często panuje duży ruch. Sytuacja zmieni się gdy do użytku zostanie oddana nowa nawierzchnia.

– Chodzi o to, by między innymi odciążyć ruch na Sadowej. Mieszkańcy zyskają nowe połączenie drogowe, które znacznie ułatwi poruszanie się w obrębie szpitala, mam na myśli tutaj również karetki – mówił nam w połowie stycznia Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Szerokość jezdni wyniesie siedem metrów, a obok niej powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik. Wykonawca buduje też most nad rzeką Mrowną. Termin realizacja zamówienia ustalono do dnia 30 listopada tego roku. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

lim

W Tworkach zawsze się coś dzieje, niestety ale nie na placu "budowy". Pracownicy firmy wiadomej punkt 15.00 konczą pracę - kodeks pracy to podstawa - i do domu na zasłużony, dalszy odpoczynek. Tym sposobem firma ma kontrakt na miesiące, pracownicy zajęcie i pensję, a my na co na narzekać. Wszyscy szczęśliwi.

Gość

w pruszkowie tylko w tworkach sie coś dzieje

po(tworek)

A w Pruszkowie wszyscy na walnym w szpitalu niedalekiego budowy

Gość

Kurcze, myślałem, że coś w Pruszkowie.

Gość

nie pruszków nie jarajcie sie