24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Archiwum

Przybędzie progów zwalniających w gminie Nadarzyn

Nadarzyński magistrat ogłosił przetarg na budowę progów zwalniających w kilku lokalizacjach. Sprawdźcie gdzie będziecie musieli zwalniać swoimi pojazdami.

Progi mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Kierowcy najczęściej narzekają z tego powodu, że muszą wyhamować pojazdy i przejechać przez poprzeczną nierówność – co umówmy się nie jest komfortowe. Natomiast zwolennicy to zazwyczaj mieszkańcy ulic, którzy często sami wnioskują o wykonanie takich spowalniaczy. Bo druga strona medalu jest taka, że kierowcom zdaża się przekraczać dozwoloną prędkość, nawet na małych uliczkach.

Przetarg dotyczy wykonania progów zwalniających na ul. Ogrodniczej w Wolicy, na ul. Starowiejskiej w Nadarzynie, na ul. Jeżynowej w Strzeniówce, na ul. Promyka w miejscowości Urzut oraz na ul. Środkowej w Ruścu. Na każdej z ulic pojawi się po kilka progów.

Maksymalny termin wykonania tego zadania określono na 30 lipca tego roku.

Niestety nie udało się rozstrzygnąć pierwszego z ogłoszonych postępowań. Wszystkie oferty przekraczały kwotę jaką gmina zamierzała wydać na ten cel.  Przedsiębiorstwo Handlowe „Cargo” zaoferowało niespełna 130 tys. zł, natomiast Firma Usługi Ogrodnicze blisko 120 tys. zł.

Najpewniej wkrótce należy spodziewać się kolejnego przetargu w tej sprawie.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Bardzo dobrze !

Romwaw

Przez jednego czy drugiego palanta z zacięciem rajdowca wszyscy musimy ponosić karę podskakując na takich progach zużywając zawieszenie hamulce i paliwo na ponowne przyśpieszenie.

Gość

Wszędzie w cywilizowanych krajach wycofują progi , ze względu na zwiększoną emisję . U nas idziemy pod prąd .

Erks4

Super trzeba jeszcze ograniczyć prędkość z 40 na 15 iwięcej aktywnych świateł.

none

No żesz... Znowu te idiotyczne progi... Oby przynajmniej zrobili porządnie zgodnie z przepisami. Bo ostatnio nakładli takich, które są wyższe, niż pozwalają przepisy - przy niżej zawieszonym samochodzie muszę przejeżdżać na skos, bo przy jeździe na wprost jest 0 prześwitu i zawsze walę podwoziem. Czy ktoś wie, do kogo to zgłosić, żeby poprawić takie buble?