°


brwinow.pl

Przygotowania do budowy świetlicy w Kaniach

Ruszyły prace porządkowe na działce przy ul. Piłsudskiego w Kaniach. W przyszłym roku na tym terenie ma rozpocząć się budowa świetlicy wiejskiej. Takiego obiektu dotąd w tej miejscowości nie było.

Nowa świetlica dla mieszkańców Kań ma powstać na działce przy ul. Piłsudskiego, vis a vis sklepu spożywczego niedaleko skrzyżowania z trasą 719. Konsultacje w sprawie jej budowy przeprowadzono w zeszłym roku.  Z dwóch propozycji mieszkańcy wskazali tę, która bardziej im się podoba. – Po konsultacjach z mieszkańcami wybrana została koncepcja nowocześniejsza. Kończymy przygotowanie dokumentacji, zaczęliśmy porządkować teren. Na tej działce było stare gospodarstwo, stodoła, budynek gospodarczy, dom. Problem był taki, że z pobliskiego sklepu ciągle ktoś tam przychodził, aby „spożywać”. Baliśmy się, żeby w tym pustostanie nikomu nic się nie stało. Przeprowadziliśmy więc rozbiórkę – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Sama budowa prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku. – Dokumentację i pozwolenie na budowę będziemy mieć wkrótce. Do budżetu na przyszły rok chcemy wstawić budowę świetlicy. To duża działka, więc także infrastruktury, czyli wjazdu, miejsc parkingowych i dla rowerów, placu zabaw. Kosztorys inwestorski jest na kwotę nieco ponad 2,5 mln zł – wyjaśnia brwinowski włodarz.

Obecnie mieszkańcy Kań nie mają do swojej dyspozycji miejsca, w którym mogą się swobodnie spotykać. Tę funkcję pełni dla nich świetlica przy ul. Krótkiej w sąsiednich Otrębusach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

sceptyk

do "Joe": I już widzę te tłumy , które przychodzą i robią co chcą w tym "village hall" , chyba że klienci sklepu vis a vis ... Mentalnie daleko mi do komuny, jak i do snobowania się na znawcę "normalnego świata". Nie oczekuję, że będzie tam cokolwiek "gotowe i podane", bo to nie przedszkole, ale oczekuję OFERTY jaką ta świetlica przedstawi mieszkańcom, bo samo postawienie budynku i "róbta co chceta" - to chyba trochę nie o to chodzi.

Joe

Do "sceptyka". Jak ktoś jest mentalnie w latach komuny to właśnie oczekuje, że nie tylko mu zrobią świetlicę, zorganizują wszystko od A do Z, każą przyjść i jeszcze powiedzą gdzie siedzieć i co mówić. Tymczasem w normalnym świecie, w każdej wiosce jest "village hall", albo "community hall" i ludzie sami się organizują i robią to, na co mają ochotę, oczywiście w ramach ustalonych zasad.

mak

Wybory samorządowe do gmin powinny być co dwa lata. Jakoś zawsze jak się zbliżają to udaje się i drogi remontować, świetlice budować i inne cuda robić, które normalnie są w kategorii "niedasie". Takie gminy to i tak nie mają czego planować długofalowo (jak rząd centralny, czy powiedzmy województwa), więc szkody dużej by nie było, a korzyści gołym okiem widoczne.

sceptyk

Nie to, że się czepiam, ale CO TAKIEGO w tej świetlicy będzie się działo, co przyciągnie do niej ludzi? Sama idea zalatuje trochę myszą z lat 40 i 50, ale może się nie znam. Jeśli gmina ma plan na atrakcyjną ofertę - to chwała im za to, a jeśli to pomysł z cyklu "bo dostaliśmy na to dofinansowanie" i chodzi o "szeroko pojęte zintegrowanie lokalnego środowiska w oparciu o projekty społeczne i działania z zakresu społeczności lokalnej" itp. pustosłowie, z którego nic nie wynika, to chyba serio lepiej pieniądze przeznaczyć na co innego.

Gość

ho,ho,ho,będzie się działo.Super,tylko zaraz krzyk ,po co, na co .Drogi,chodnika szkoły,przedszkola i co tam jeszcze innego ,brak.