16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Tomasz Krupski FB

Przygotowania do otwarcia Mediateki

Dobiega końca budowa Centrum Seniora i nowoczesnej biblioteki przy ul. Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 6 października.

To jedna z najważniejszych grodziskich inwestycji kulturalnych. Pierwszą łopatę na placu budowy wbito w lipcu ubiegłego roku. Budynek będzie służył jako centrum integracji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów. Znajdzie się tam też nowoczesna strefa usług bibliotecznych, czyli właśnie mediateka.

Dziś efekt prac można już podziwiać na własne oczy, choć pozostały jeszcze prace wykończeniowe, a teren wokół obiektu wymaga uporządkowania. Postępami w przygotowaniach do otwarcia pochwalił się w mediach społecznościowych Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Już za kilka dni w pomieszczeniach będzie montowane wyposażenie nie tylko meblarskie, ale także elektroniczne. Na 2400 m2 powierzchni użytkowej mieścić się będzie Centrum Seniora i nowoczesna Biblioteka. Otwarcie już 6 października, zapraszamy! – zaznaczył.

W obiekcie przy Bartniaka znajdą się m.in. strefa gastronomiczna, strefy ruchu i relaksu, sala gimnastyczna, telewizyjna, szatnie i toalety. Na piętrze ulokowano ciche pomieszczenia i gabinety lekarskie, czytelnię i salę spotkań. W części bibliotecznej wyznaczono trzy strefy: dla dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat), youmedia (12-24 lata), bibliotekę z czytelnią dla dorosłych.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

niestety

Moje dziecko 10 godzin spedza na swietlicy i w szkole a nauka na 2 zmiany . Po 5 godz na swietlicy idzie na lekcje . Granda! Dla seniorów budynek którego koszt pokryłby budowe szkoły . Nie odbieram seniorom ale czego im brakowalo? Biblioteki i w centrum kultury i na osiedlu w Pawilonie. Na dworcu w galerii ciagle coś ciekawego.na hali przy szkole bale swiateczne, parki na spacery, kawiarnie tez są. Kawiarnia w mediatece jest najważniejsza? Pamiętam ogloszenie „ tu moze byc twoja kawiarnia” To całkowita kpina z potrzeb ludzi którzy pracują. ktorych dzieci tloczą sie w szkołach i czekają jak na loterie na miejsca w przedszkolach. Rządza nami ludzie skoncentrowani na sobie , nie umiejacy analizowac potrzeb, nie myslący o przyszlosci tego miasta.

Gość

Ile PSL zarobił na sprzedaży gruntu pod mediateką miastu, jak wiadomo Burmistrz jest jednym z baronów tej partii. Mediateka w tym miejscu, pasuje tak jak park zabaw dla dzieci na przeciwko. Stojące korki w tym miejscu - zapewniają ogromną dawkę spalin dla zdrowia. Tuż przed wyborami mamy wysyp do OTWIERANIA. Na Bałtyckiej szykują skwer z rabatkami stolikami pod otwarcie, dla Burmistrza. Dlaczego to otwarcie na jesieni zamiast wiosną ? Kwiatki padną po pierwszych przymrozkach a na ławeczkach kiedy zimno i spadnie jesienny deszcz - raczej nikt nie przysiądzie. Mieszkańcy wdychają spaliny bo- brak obwodnicy, miały być parki rozrywki - a na odrolnionych ok 500 h gruntach królują deweloperzy. Dzięki temu wzrasta ilość samochodów, czy tak ma wyglądać zrównoważony rozwój miasta inż rolnika z PSL ?

Gość

Bardzo piękne. Ale moje dzieci chodzą do szkoły na 7 rano z powodu przeludnienia. Zanim przeprowadzisz się do Grodziska pomyśl.