°


pixabay.com

Przynieś miśka do redakcji

Straż pożarna zachęca wszystkich do przekazywania pluszaków, które potem trafią w ręce dzieci biorących udział w różnego rodzaju wypadkach i zdarzeniach. Do akcji przyłącza się również nasza redakcja.

„Twój miś może zostać ratownikiem” to akcja prowadzona przez jednostki straży pożarnej m.in.. w powiatach pruszkowskim i grodziskim. Jej celem jest zbiórka jak największej liczby pluszaków. Miśki mają pomóc strażakom, którzy niejednokrotnie niosą pomoc również najmłodszym. Strażacy przekazując misia poszkodowanemu dziecku są w stanie odwrócić uwagę od tragicznych wydarzeń, które dzieją się wokół niego. Zamieszanie związane z akcją ratowniczą czy gaśniczą wywołuje stres wśród dorosłych, dzieci przeżywają to jeszcze bardziej. Nieocenioną pomoc w takiej sytuacji daje pluszowy miś.

Pluszaki można przekazywać  poszczególnym jednostkom straży pożarnej. Naszych czytelników zachęcamy do przynoszenia pluszaków również do naszej redakcji przy Niecałej 10/2 w Pruszkowie (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). Przeszperajcie strychy i szafy, wyczyścicie znalezione misie lub kupcie nowe i przynieście do nas.

Zbiórkę prowadzimy do  28 stycznia. Oficjalne przekazanie maskotek od redakcji i czytelników nastąpi 31 stycznia.

W komentarzach pytacie jakie miśki należy przynieść. Każdy będzie dobry! Duży lub mały. Może to być miś, kucyk, królik - jakakolwiek zabawka będzie dobra! Mamy już informacje, że niebawem dotrze do nas spory worek wypełniony maskotkami od jednej z naszych czytelniczek!


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

wpr'ek

Świetna akcja, oby było jak najwięcej Darczyńców :)