18° Piątek
19 Października

Sob

archiwum

Przypominamy. 10 czerwca zamykają ul. Sienkiewicza

Ważna informacja dla kierowców. Od 10 czerwca fragment ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiany dotkną również pasażerów komunikacji.

W związku z II etapem przebudowy ul. Sienkiewicza, od niedzieli 10 czerwca 2018 roku ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej zostanie wstrzymany. Organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Staszica na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej do ulicy Stalowej – poinformował nas Rafał Pszczółkowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jeśli chodzi o organizację ruchu na czas zamknięcia to zmian nie będzie na ul. Stalowej. Drogą nadal będzie prowadzony ruch samochodów od dworca PKP w kierunku osiedla Staszica. Objazd w stronę dworca PKP został wytyczony ul. Powstańców i ul. Chopina. I to właśnie na ul. Chopina od 10 czerwca wprowadzony zostaje zakaz parkowania. 

Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia. Warto podkreślić, że na skrzyżowaniu ul. Stalowej, ul. Plantowej i ul. Powstańców zmieni się pierwszeństwo. Od 10 czerwca drogami z pierwszeństwem będą ul. Stalowa i Plantowa, a ul. Powstańców będzie drogą podporządkowaną.

Zmiany odczują nie tylko posiadacze samochodów. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza również autobusy będą kursować na zmienionych trasach. Linie pruszkowskie oznaczone numerami 2 i 6 w kierunku PKP będą kursować (od Osiedla Staszica) ulicami Plantową, Powstańców, Chopina, Kościuszki a następnie po normalniej trasie. Natomiast w kierunku os. Staszica autobusy pojadą ulicami Kościuszki, Sienkiewicza przy PKP, Stalową, Plantową.

Podróżni korzystający z linii zastępczych ZG i ZP oraz linii L23 również powinni przygotować się na zmiany. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza zawieszone zostają przystanki PKP Pruszków i Urząd Skarbowy. Linia L23 w kierunku PKP pojedzie ulicami Powstańców, Chopina i Kościuszki, a linie ZG i ZP na kursach w kierunku Dworca Zachodniego zostaną skierowane na ul. Plantową, Powstańców, Chopina i Kościuszki. Objazdy w kierunkach przeciwnych pozostają bez zmian 

Do kiedy potrwają utrudnienia. – Inwestor budowy „Nowej Stacji”, który prowadzi przebudowę ul. Sienkiewicza, deklaruje zakończenie prac i przywrócenie pełnego ruchu od września 2018 r. – dodaje Pszczółkowski.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

gratulacje za zablokowanie głównej ulicy wylotowej z dwóch osiedli ale przecież włodarze tam nie mieszkają , oczywiście chodzi o ul. Powstańców.

Gość

A czy któryś z pierdzistołków widzał jak wygląda Chopina gdzie stoją zaparkowane samochody ,przecież tam nie zmieści się autobus przeszkadzają gałęzie drzew .

OmegaLUL

na głowę upadi, nie dość, że wieczorami czasami nie gdzie parkować na Chopina to teraz chcą jeszcze ten przywilej odebrać, debilizm. Mieszkam od urodzenia w Pruszkowie ale chyba czas stąd uciekać.

Gość

Proponuję skrzyżowanie przy sklepie SPOŁEM godzina 8 rano i blokujemy , bo innego wyjścia nie ma .

och

ale w jakim celu zakaz parkowania na chopina? szeroka, jendokierunkowa, nie ma zatorow poza wtorkami, gdzie mili pracownicy mzo odbieraja smieci podczas porannego natezenia ruchu (jakby nie mogli po 9ej)

Gość

Przykre, że WPR nie napisał o nagłej zmianie trasy autobusu L3. Jeszcze ciekawsze, że miasto jako przyczynę zmiany podało prace remontowe na ulicy Zdziarskiej ale jak się okazuje na Zdziarskiej na dawnej trasie autobusu L3 nie ma żadnych prac remontowych. Gratulacje dla urzędników!!! "Samochody jeżdzą tak jak jeździły. Dla niedowiarków prezentuję zdjęcia z wczoraj. Ten bałagan i indolecja przerażają. http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,253.msg397.html#msg397

Gość

To o której godzinie się spotykamy,i na którym przejsciu

Gość

No tak...inwestycja dziesięciolecia, także oczywiście dostosujemy się ...

Mirosława

"Warto podkreślić, że na skrzyżowaniu ul. Stalowej, ul. Plantowej i ul. Powstańców zmieni się pierwszeństwo. Od 10 czerwca drogami z pierwszeństwem będą ul. Stalowa i Plantowa, a ul. Powstańców będzie drogą podporządkowaną." - niestety, nauka ze skrzyżowania Pogodnej/Prusa poszła w las. Jednak debil w urzędzie dalej pozostaje debilem.

Gość

Ciekawe gdzie mieszkańcy Chopina mają parkować ? Chyba trzeba będzie wyjść na ulicę w poniedziałek rano 11,06 i zrobić blokade z ludzi na przejściu dla pieszych - innego wyjścia nie widzę .

Ztm

Najprostszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie ruchu dwukierunkowego na Stalowej wraz z czasowym zakazem parkowania. Autobusy mogłyby się mijać i nie byłoby konieczności likwidowania przystanku przy PKP. Ale na to geniusze z Kraszewskiego nie wpadli. Lepiej wymyślać jakieś idiotyczne kombinacje przez Chopina.

och

bedzie jak z pogodna, dzown za dzwonem. wroce tam za miesiac, dwa jak sie uspokoi (stopa i tak nikt nie respektuje)

Ol

Podrzućcie link do mapy na Kolejowym Pruszkowie. Przyda sie...

none

A o tym, że w Nadarzynie zamknięta jest Warszawska od Komorowskiej do Turystycznej to nie napisaliście...

kiściu

Chciałem pogratulować inwestorowi pomysłu. Zwykle taki odcinek drogi jest robiony w ok 4-6 tyg. w zależności od technologii, jak widac w PR nawet 500m trzeba robić w 4 miesiące (i to być może).