19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
archiwum

Przypominamy. Jutro zamykają ul. Sienkiewicza

Ważna informacja dla kierowców. Od 10 czerwca fragment ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiany dotkną również pasażerów komunikacji.

W związku z II etapem przebudowy ul. Sienkiewicza, od niedzieli 10 czerwca 2018 roku ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej zostanie wstrzymany. Organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Staszica na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej do ulicy Stalowej – poinformował nas Rafał Pszczółkowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jeśli chodzi o organizację ruchu na czas zamknięcia to zmian nie będzie na ul. Stalowej. Drogą nadal będzie prowadzony ruch samochodów od dworca PKP w kierunku osiedla Staszica. Objazd w stronę dworca PKP został wytyczony ul. Powstańców i ul. Chopina. I to właśnie na ul. Chopina od 10 czerwca wprowadzony zostaje zakaz parkowania. 

Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia. Warto podkreślić, że na skrzyżowaniu ul. Stalowej, ul. Plantowej i ul. Powstańców zmieni się pierwszeństwo. Od 10 czerwca drogami z pierwszeństwem będą ul. Stalowa i Plantowa, a ul. Powstańców będzie drogą podporządkowaną.

Zmiany odczują nie tylko posiadacze samochodów. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza również autobusy będą kursować na zmienionych trasach. Linie pruszkowskie oznaczone numerami 2 i 6 w kierunku PKP będą kursować (od Osiedla Staszica) ulicami Plantową, Powstańców, Chopina, Kościuszki a następnie po normalniej trasie. Natomiast w kierunku os. Staszica autobusy pojadą ulicami Kościuszki, Sienkiewicza przy PKP, Stalową, Plantową.

Podróżni korzystający z linii zastępczych ZG i ZP oraz linii L23 również powinni przygotować się na zmiany. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza zawieszone zostają przystanki PKP Pruszków i Urząd Skarbowy. Linia L23 w kierunku PKP pojedzie ulicami Powstańców, Chopina i Kościuszki, a linie ZG i ZP na kursach w kierunku Dworca Zachodniego zostaną skierowane na ul. Plantową, Powstańców, Chopina i Kościuszki. Objazdy w kierunkach przeciwnych pozostają bez zmian 

Do kiedy potrwają utrudnienia. – Inwestor budowy „Nowej Stacji”, który prowadzi przebudowę ul. Sienkiewicza, deklaruje zakończenie prac i przywrócenie pełnego ruchu od września 2018 r. – dodaje Pszczółkowski.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wychodzi na to, że nawet prowizorycznie zrobione skrzyżowanie ze zmienionym pierwszeństwem jest bezpieczniejsze, niż "poprawione" przez urzędników starosty Gołosia rondo w Piastowie....

Gość

Żadnego zgłoszonego. :-)

Gość

Co sie dzieje? Trzeci dzień ze zmienionym pierwszeństwiem i jeszcze nie było żadnego dzwona? O_O

Gość

Żadne wyprowadzanie wyprowadzić Pana starostę razem z urzędnikami którzy wydali decyzję o zakazie parkowania

Gość

Ludzie tu się nie da żyć - od rana na Chopina ruch jak w ulu , straż miejska już lata , czy WPR nie może zapytać starostwa żeby chociaż zmienili ten zakaz parkowania ......Trza chyba na wioskę się przeprowadzić.

Gość

Do Niedasię - kiedy się nauczysz jaki jest podział kompetencji w mieście? Zamknięta ulica Sienkiewicza jest drogą POWIATOWĄ. Na jej zamknięcie zgodę wydał POWIAT. Objazdy zorganizował POWIAT. Zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu Stalowej - Plantowej - Powstańców wymyślił i zatwierdził POWIAT. Przestań wrzucać ich do jednego worka, w tym przypadku za chaos odpowiada wyłącznie STAROSTWO.

Niedasie

Dziś przed 8:00 korek do rond i dalej aż do Działkowej. Gratulacje dla urzędników z Pruszkowa UM i SP!!! na Plantowej i na Stalowej 3 samochody na krzyż ale z pierwszeństwem. Można było postawić tymczasową sygnalizację świetlną - ale żeby na to wpaść to trzeba mieć mózg!!! Mieszkańcy Pruszkowa - na koniec roku wybory myślę że najwyższy czas przewietrzyć gabinety na Kraszewskiego i w Starostwie. Zima korki bo pada śnieg, latem korki bo nie można zarządzić inwestycjami drogowymi, MPO - nie można sobie poradzić ze smrodem! Pruszków miasto niemocy i braku gospodarza. Kiedy mieszkańcy się otrząsną i zaczną podejmować decyzje personalne przy wyborach????

Gość

Trzeba wyjść na ulice

Rezon

Co za dzban, pozwolił na taki ruch po Chopina??!! Autobusy powinny jechać powstańców do al. wojska polskiego!

Wóz Drzymały

Kolejne kretyństwo w wykonaniu starostwa. Mam na myśli zakaz na Chopina. Przecież parkujące na pasie postojowym samochody nie utrudniają jazdy po pasie ruchu!

Gość

W poniedziałek o godzi. 7 już są mandaty .Niedziela była dniem wolnym od mandatów

Niezadowolony z Chop

Witam Proponuję wyjazd samochodem do Teksasu. Tam obywatel ma prawa, bo to OBYWATEL. Kto wpadł na taki genialny pomysł, żeby zabrać jedyną możliwość zaparkowania wzdłuż linii Chopina? A rodzice dowożący dzieci do przedszkoli. Może jakieś zastępstwo lub pomysł na: kochani, parkujmy piętrowo (!!!), np. przy Daszyńskiego - takiego zakazu jeszcze nie ma. A może ustawmy samochody prostopadle na obu pasach Chopina? To też pomysł genialny. Kolejna propozycja dla mieszkańców Chopina: parkujmy w Grodzisku albo w Piastowie.

och

A moze na gliwnej stronie zrobice licznik dzwonow i odholowanych aut z Chopina?

Gość

Fantastyczny pomysł: zbudować ogromne centeum handlowe w takim punkcie miasta, do ktorego nie można zapewnić odpowiedniego dojazdu. Docelowo spowoduje to wprowadzenie w dwie waskoe uliczki: Kościuszki i Sienkiewicza kilku tysięcy dodatkowych samochodow dziennie. Już bez centrum handlowego na Kościuszki tworzą się korki. Po otwarciu będzie tylko gorzej.

Gość

Samochody z Chopina nigdzie nie pojadą stoją jak stały a SM nic nie zrobi bo o niczym nie wie

Mundek

Śmiech na sali 2.5 miesieca na budowe/przebudowę ok 1 km drogi. Kto się na to zgodził

Gość

Kto dał pozwolenie na zamknięcie drogi na 3 miesiące przecież to jest śmieszne. Max 2 tygodnie.

Gość

Na tym skrzyżowaniu to powinno być już dawno rondo albo światła.

bukmacher

przyjmuję zakłady. Czy pierwszy dzwon stalowa/powstańców/plantowa będzie przed 8 rano czy później...

Gość

Gdzie pójda te samochody z Chopina? Nie to, żebym się przejmował ale...