17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Archiwum

Przypominamy o zamknięciu przejazdu WKD

Uwaga kierowcy! O godz. 8.00 zostanie zamknięta przeprawa drogowa przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Kaniach.

Na linii WKD trwają prace związane z remontami przejazdów. Wyremontowano już przeprawy m.in. w Otrębusach i Podkowie Leśnej. Teraz przyszedł czas na remont w ciągu ul. Piłsudskiego w Kaniach. Niestety nie obejdzie się bez utrudnień...

– W ramach kontynuacji bieżącej realizacji zadania obejmującego wymianę nawierzchni drogowej na 5 przejazdach kolejowych linii kolejowej WKD nr 47,w dniu 08.01.2018 (poniedziałek) ok. godz. 8:00 rozpoczęte zostaną prace na kolejnym obiekcie, tj. na przejeździe kolejowym zlokalizowanym w km 21,357 linii kolejowej WKD nr 47 w ciągu ul. Piłsudskiego w Kaniach (przejazd zlokalizowany w sąsiedztwie przystanku osobowego „Kanie Helenowskie”); przejazd zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego do dnia 16.01.2018 włącznie – informuje „wukadka” w oficjalnym komunikacie.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni drogowej z płyt wielkogabarytowych typu CBP na płyty małogabarytowe wraz z dostosowaniem dojazdów do nowej nawierzchni przejazdów oraz chodników dla pieszych. Zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ul. Piłsudskiego w Kaniach pozostaje bez wpływu na ruch pociągów WKD.

Harmonogram zamknięcia kolejnych przejazdów dostępny jest tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

WKD wyremontowała przejazd w Otrębusach, i tylko przejazd. A szkoda że w tym samym czasie i przy tej okazji nie dokończyła 20 m ulicy Bukowej, która to prowadzi do tego przejazdu i przebiega przez tereny WKD. Gmina Brwinów nie może nic nią zrobić, bo nie jest właścicielem tego kawałka ziemi. Tak więc pozostawiono 20 m ulicy dziurawej, bez odpływów z tworzącymi się kałużami i zalegającym błotem. Według projektu zagospodarowania miało tutaj być wyniesione skrzyżowanie. Spółka WKD nie chciała odsprzedać tego kawałka ziemi gm. Brwinów. Nie ma on istotnego wpływu na kursowanie kolejki. Widać że własność posiadania kawałka ziemi przez WKD jest wielka. Może jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i odstąpi ten "kawałek" drogi, albo go WYREMONTUJE !!!