16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Pogotowie dla Zwierząt

Psa zjadały larwy much. Właściciel nic nie zrobił

Dramatyczne sceny rozegrały się w gminie Brwinów. 12-letni pies przez tydzień umierał na oczach własnego „pana”. Zwierze żywcem zjadały muchy i tysiące larw. Do akcji wkroczyli ratownicy z „Pogotowia dla Zwierząt”, ale było już za późno... Ponadto znaleziono tam innego psa – jamnika – z gnijącym nowotworem na żebrach i przerośniętymi pazurami (Uwaga! W galerii pod artykułem zamieszczone są drastyczne zdjęcia).

„Pogotowie dla Zwierząt” otrzymało informację w czwartek, że na jednej z wsi w gminie Brwinów znajduje się pies potrzebujący pomocy. Zgłoszenie było anonimowe. Inspektorzy udali się na miejsce. Zobaczyli tam... zwierzę w stanie agonalnym. Widok był przerażający. Pies leżał, a rój robaków ruszał jego ciałem.– Wychudzony, bez tkanki mięśniowej i tłuszczowej, dogorywał uczepiony na łańcuchu do budy. Zwierzę zżerały liczne larwy much. Było ich na psie setki, nie tylko na zewnątrz, ale także w jamie ustnej czy oczach –  mówi Grzegorz Bielawski z „Pogotowia dla Zwierząt”.

Co na to właściciel? – Patrzyłem się na niego, nie wiadomo , co się z nim stało, miałem go uśpić – starał się wytłumaczyć Paweł L. stojąc przed budą psa.

Pies został natychmiast zabrany i przewieziony do weterynarza. Niestety nie udało się go uratować. Zwłoki psa zabezpieczono na badania w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej. – Zleciliśmy sekcję, by ustalić dokładne przyczyny śmierci zwierzęcia. Nie wykluczone, iż gdy otrzymamy wyniki, sprawca będzie miał postawione zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – zaznaczył Bielawski.

To nie był koniec sprawy. Na posesji znaleziono innego psa, którego właścicielem była mama Pawła L. Jamnik miał gnijący guz nowotworowy na żebrach. Ponadto przerośnięte pazury utrudniały psu poruszanie się. Co ciekawe, właścicielka nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego pies był w takim stanie. Zwierzę zostało odebrane.

Sprawę potwierdziła też policja. – Organizacja odebrała dwa psy z terenu gminy Brwinów. Policjanci byli obecni podczas interwencji. Zostało złożone zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami – powiedziała nam mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dramat ta rodzina to istny horror . Co gorsze to tam są dzieci które juz dawno powinny być odebrane rodzica . Ta rodzina jest totalną patologią szkoda że nikkt tego mie zauwaza a moze nie chce. Ci ludzie mie radzą sobie sami ze sobą nie wiem czy oni kiedyś są trzeźwi . Po dzieci do szkoły tez chodzą nawaleni nie sądzę żeby nauczyciele jak również pani dyrektor o tym nie wiedzieli . Oby nie doszło tam do gorszej tragedii.

Gość

Tak się wlaśnie traktuje psy na wsiach,jak stracha na wróble w polu.

Gość2

Drobna uwaga. Larwy much żywią się padliną a nie żywą tkanką, więc technicznie rzecz biorąc nie zjadały go żywcem. Co najwyżej wyżerały martwą już tkankę. Co nie zmienia faktu, że to czyste łajdactwo i podłość doprowadzić własne zwierzeta do takiego stanu

Miłuje Boga, nie ksi

Do KSIĘDZA JANUSZA!! A czy Pismo Święte zezwala na okrutne traktowanie innych istot żywych niż człowiek? NIE!! A wręcz je potępia, zatem drogi "księżulku" masz tutaj dwie różne sprawy, a to o czym ty piszesz "o panowaniu" nie ma nic wspólnego z powyższym artykułem. A z innej beczki, zresztą ty też taki "święty" nie jesteś, a atak na wiernych i kościół jest całkowicie uzasadniony. ukłony dla Pana Smarzowskiego za film "KLER" który gorąco polecam!! Zwiastun w linku poniżej:) https://www.youtube.com/watch?v=N9Asxqvr2m8

Gość

Brywinowianin skund ty jesteś.. Człowieku?

Gość

Brywinowianin idź się leczyć!!!!! Człowieku jesteś poważnie chory! Co ma wspólnego jedno z drugim!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Ktoś tu pisze: upubliczniać wizerunek. Ale to nic nie da. Ponieważ są ludzie, którzy żyją zupełnie na innym świecie, tak jak ta rodzina od tego biednego zwierzęcia. Po tym co widać na filmie, są to osoby, dla których zatopienie kociąt w rowie melioracyjnym, zaraz po ich urodzeniu, to to samo co dla nas wyniesienie śmieci do kontenera przy ulicy. Tacy ludzie, to jest naprawdę ciężki temat do resocjalizacji.

Gość

W Piastowie na skrzyżowaniu ulic Sułkowskiego i Dąbrowskiego w dołku ziemi, pod drzewem żyje pies. Żadnej budy nie ma, skaczą po nim pchły aż miło. Na uwagę, że nie można tak trzymać psa i musi mieć budę właściciel kopnął zwierzaka mówiąc „Panie on i tak niedługo zdechnie to na co mu buda”. To się dzieje wszędzie.

lambda

Trudno to skomentować bez emocji. Niektóre chamy na wsiach mają takie właśnie obyczaje - dbać tylko o siebie. To tylko czubek góry lodowej jeśli chodzi o zwierzęta, chociaż, o ile znam wieś, a jestem na wsi bardzo często, większość ludzi dba o swoje psy i traktuje je bez zarzutu.

Ksiądz Janusz

To atak na wiernych i kościół. Takie zwierzę nic nie czuje i nie rozumie. Co naprawdę mówi Pismo Święte na temat naszego stosunku do zwierząt? Weźmy właśnie ten, tylekroć krytykowany, a nawet wyszydzany tekst z Księgi Rodzaju: "Na końcu rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego Nam, aby panował nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi!... Po czym błogosławił im, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną: abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszelką istotą żywą, która chodzi po ziemi" (1,26-28). Zwierzę nie może być wolne, musi czuć władzę człowieka. Głaskaniem nie osiągniemy tego. Pan Bóg jest miłością.

Anty

Do Brwinowianina - artykuł troglodyto jest o zamordowaniu psa ze szczególnym okrucieństwem bo inaczej tego nie da sie nazwać. Kogo obchodzi w tych okolicznosciach "twój syf".

Gość

SQ.....N !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Do brwinowianin 14:39 Nie śmieć ze swoją rodziną i znajomymi to będziesz miał czysto! Ale widać łatwiej jest wyrzucić papierki, reklamówki, butelki, puszki na ulicę niż do kosza na śmieci,a potem narzekać że brudno, syf itp. itd.

brwinowianin

RÓWNIE DRASTYCZNE ZDJĘCIA MÓGŁBYM PRZESŁAĆ Z ULIC BRWINOWA, które nie są w ogóle sprzątane ! - ale To jakoś nikomu nie przeszkadza, a Burmistrz Kosiński szykuje się na kolejną kadencję ...a my (brwinowianie) przez kolejne lata będziemy żyć w brudzie - SŁODKO.

Daro

po CBA mogl dzwonic !!!

WIERNY..PIES

upublicznić gościa i zrobić mu to samo może innych zwyrodnialców to odstraszy

Gość

Zgłaszać ta sprawę do szerokich mediów! Niech wszyscy usłyszą o tych zwyrodnialcach!

Gość

To tak jak ten proboszcz, o którym pisały gazety.

Gość

Najpierw z nim do więzienia, a później na krzesło elektryczne! Niech gnije tak jak ten biedny pies! Tfu!

jamnik

Powinno się wprowadzić ustawą możliwość odbierania psów osobom bez dochodów.