27° Niedziela
19 Sierpnia


Bolo Skoczylas

PSE konsultuje plany rozwoju, w tym linię 400 kV

Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiła konsultacje projektu „Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027.”. W dokumencie uwzględniono budowę linii wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa.

– PSE S.A. pełniące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej funkcję Operatora Systemu Przesyłowego Elektroenergetycznego (OSP), poddają pod konsultacje projekt Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027 (dalej: PRSP). Strategicznym celem PSE jest budowa sieci szkieletowej opartej na napięciu 400 kV, która będzie zdolna do adaptacji planowanych scenariuszy rozwoju KSE, w tym w szczególności rozwoju sektora wytwórczego. Wartość zaplanowanych w perspektywie dziesięcioletniej inwestycji szacowana jest na blisko 13 mld zł – czytamy w komunikacie spółki.

Termin zakończenia budowy linii 400 kV z Kozienic do Ołtarzewa, która miałaby przechodzić przez gminy naszego regionu, wyznaczono na 2028 r.

Do dokumentu można zgłaszać uwagi do 13 lutego. – Wnioski (na formularzu dostępnym tu) należy przekazać na adres poczty elektronicznej: konsultacje-PRSP@pse.pl lub złożyć w siedzibie PSE S.A. w Departamencie Rozwoju Systemu, przy ul. Warszawskiej 165, 05-520 Konstancin-Jeziorna lub przesłać listownie na ww. adres siedziby PSE S.A. (Departament Rozwoju Systemu). W zależności od wybranej formy komunikacji w tytule wiadomości lub na kopercie należy dopisać: „Konsultacje projektu Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027 – informuje PSE.

Konsultowany plan można przeczytać tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Co tu opiniować jak wszystkie mapy są BARDZO uproszczone.

Gość hura

Dzięki Burmistrzowi mamy to co mamy

Gość

Czy ta linia idzie przez Piastów?