27° Środa
19 Września


Czytelniczka

Psi plac zabaw pod wodą

Plac zabaw dla psów do tej pory robił furorę wśród mieszkańców Pruszkowa. Jednak ostatnio trudno z niego korzystać, ponieważ opady deszczu sprawiły, że znalazł się... pod wodą.

Obiekt zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego. To projekt, który wybrano jako jeden z wielu. Zatem to sami mieszkańcy zdecydowali o jego budowie. I na początku funkcjonowania psiego placu zabaw wielbiciele czworonogów byli zachwyceni. Czar prysł gdy zaczęły padać deszcze. Teren został podtopiony w stopniu uniemożliwiającym korzystanie z obiektu.

W związku z tym tematem otrzymaliśmy wiele wiadomości od niezadowolonych czytelników. Przesłaliście nam też kilkadziesiąt zdjęć. – Cały psi park jest pod wodą, czemu tak się stało? Czy nie można było zadbać o odprowadzenie tej wody? Szkoda bo to takie fajne miejsce było... A teraz niszczeje – napisała jedna z czytelniczek. 

Z prośba o wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do pruszkowskiego magistratu. – Mamy wyjątkowo wysoki poziom wód, są podtopione tereny w miejscach, w których nigdy wody wcześniej nie było. Krótko mówiąc dużo opadów było w tym roku. Poziom rzek przekracza średnie stany. Spróbujemy doraźnie rozwiązać ten problem. Będziemy osuszać ten teren, być może da się gdzieś odprowadzić, wypompować tę wodę – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Niestety są nikłe szanse na wybudowanie odwodnienia w tym miejscu. – W najbliższym czasie nie powstanie tam odwodnienie. Nie ma projektów, nie ma tego zadania ani w budżecie, ani w wieloletniej prognozie finansowej. Ale teraz mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową, te tereny nie były wcześniej podtapiane tak jak teraz ma to miejsce – wyjaśnia Kurzela.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

loku

Pan Kurzela już wyjaśnił powyżej, że to normalne, jak zupełnie się zniszczy , to się zrobi przetarg i Strabag wykona wszystko na wiosne, więc po co te bnerwy?

Gość

Piękny pomysł z tym placem - dobrze, że jest. Usterki da się naprawić. Gorzej z koszami na psie kupy i torebkami. Sprzątam po swoim psie do torebek foliowych i wyrzucam gdzie się da. Najczęściej do zsypów. Tak nie powinno się robić, ale chcemy mieć czysto. Może wydział środowiska w UM coś z tym zrobi.

Gość

Bo to plac zabaw wyłącznie dla "wodołazów". na wodę trzeba wypuścić kaczki ( No ostatecznie wystarczy jeden "Kaczor")

Gość

Pruszkowski spec od inwestycji nie przewidział, że na terenie zalewowym może pojawić się woda. Takie cuda to tylko w Pruszkowie.

W

Bo to taki uniwersalny plac zabaw raz dla właścicieli psów raz dla właścicieli fok :-)

Gość88

głos ty zdecydowałes bo nie wiąłes udział w prjekcie obywatelskim więc siedź teraz cicho

Tyrion

Głupie tłumaczenie, obok jest rzeka i nawet mały stawik zawsze na wiosnę się robi. Teren jest zalewowy, proponowano lokalizację bliżej parku Potulickich. Miasto zrealizowało budżet na odesłanie się i takie efekty.

Gość

Prośba to wlascicieli psow korzystających z psiego placu zabaw: Blagam nie pozwalajcie swoim pupilom wchodzić na lawkę .Ta lawka nie jest dla psów tylko dla ludzi! Ludzie włączcie myślenie,to nie boli!

abc

A w ogóle ten "budżet obywatelski", to jakieś zboczenie. Po to jest wybieralna władza, by realizowała to, co obiecali kandydaci do tej władzy przed wyborami. A Ksysiu z Helą, to mogą sobie planować swoje osobiste budżety domowe z tego, co zarobią. A jak nie zarobią, to niech idą do Pomocy Społecznej.

Głos

Bardzo mądrze wydane m.in i moje podatki :) Przypomnijcie mi proszę kto zadecydował że zamiast np.postawienia ławeczek na osiedlu,naszemu nowoczesnem miastu i jego mieszkańcom bardziej przyda się PLAC ZABAW DLA ZWIERZĄT...

Gość

Poczekajcie jeszcze trochę i zobaczycie co się będzie działo z czarnym dziełem króli CDK. Tez popłynie jak nasze 100 milionów.

Zapora

Psy umieją pływać, tylko trzeba zatrudnić Ratownika!

Kocham psie sraki

Kupy pływają ??

Gość

Ci jak się wezmą to zawsze musi być katastrofa. Jezu czemuś nas pokarał taką władzą? Samorządowe NIEPOROZUMIENIE Pruszkowa, Głupi Jaś i wiceprezydent deweloper...

Głos

Buhahaha Pruszków...

Gość

Na parkingu równoległym do ul. Działkowej tworzy się jezioro zawsze po opadach deszczu.

niedaś

niedasie

mgr J

Psy potrafią pływać. Można korzystać. Pozdrawiam, mgr J.

Oti

Witamy w Pruszkowie

Gość

to tylko dziadowski pruszków

Gość

Wreszcie jakiś aquapark z prawdziwego zdarzenia w Prszukowie

Do Kurzeli i Janka

Tereny są podtapiane bo wcześniej woda miała gdzie spływać ! Jeżeli pozwoliliście na budowanie bloków gdzie sobie zażyczył tego developer to właśnie takie tego mamy efekty. Zobaczcie co się dzieje z ulicami - kiedyś normalnie woda spływała, a teraz robi się rzeka. Wszyscy widzą co Andrzej z Jankiem wyprawiają podczas swojej ostatniej kadencji i liczę na to, że kiedyś będą musieli chociaż za to odpowiedzieć w postaci dobrowolnej wpłaty charytatywnej. Powinni mieć z czego bo w żadnym innym mieście developerzy nie mieli tak dobrze, a jeszcze niedługo Panowie spieniężą działeczki ;)

Gość

a mówiłem, żeby wybudować łącznik pomiędzy torem kolarskim a pozostałą częścią potulika wzdłuż Utraty - byłby pożytek niestety głosują geniusze na geniuszy (ot, demokracja) teraz róbcie odwodnienie ..do psiego placu zabaw

Gość

No tak, przecież winna jest rzeka że wylała nie władze że dopuściły się wykonania tego projektu na terenie potencjalnie zalewowym, bo przecież nie jest winą że rzeka wylewa, tylko że ten obiekt powstał w nieodpowiednim miejscu. Ten plac zabaw to taka kolejna ściema, wybudowane to gdzieś na zadupiu, po prostu by było, liczy się sztuka, podobnie jak te wszystkie stojaki na rowery wykonane z kilku rurek za kilka stówek za to z dumną tabliczką w tle że zostały wykonane w ramach budżetu obywatelskiego. Nie wiadomo czy się z tego śmiać czy nad tym płakać. Chyba należy skończyć z tą pruszkowską żenadą.

Gość

Hahaha. Brawo!!! Koncertowo zmarnowane pieniądze!