27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


FB Arkadiusz Kosiński

Pszczelińska na finiszu

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Remont ul. Pszczelińskiej zbliża się do końca. Wiele wskazuje na to, że roboty zakończą się w wyznaczonym terminie.

Ul. Pszczelińska to jedna z ważniejszych dróg w naszym regionie. To fragment drogi wojewódzkiej 720, która łączy Błonie z Brwinowem, Otrębusami i Nadarzynem. Kłopot jednak w tym, że nawierzchnia ul. Pszczelińskiej pozostawiała wiele do życzenia. Dziury, wyrwy, koleiny i łaty sprawiały, że przejazd tą drogą nie był zbyt komfortowy.

Władze Brwinowa od lat zabiegały o remont tej drogi. Swego czasu nawet sam marszałek województwa, który jest zarządcą tej drogi, został zaproszony na przejazd po dziurawej Pszczelińskiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać w 2014 r. nową nawierzchnię zyskał odcinek od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej.

W tym roku na kolejnym fragmencie ul. Pszczelińskiej pojawili się drogowcy.  Tym razem chodzi o fragment od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z DW 719.Prace na ul. Pszczelińskiej ruszyły pod koniec marca bieżącego roku. Początkowo roboty nie wywoływały znaczących utrudnień dla kierowców. Jednak wraz z postępem prac konieczne było wprowadzenie tymczasowych zamknięć. Nie obyło się też bez niespodzianek. W trakcie wykopów znaleziono... moździerz z II wojny światowej.

Dziś roboty powoli zbliżają się do końca. Prace idą zgonie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że remont Pszczelińskiej zakończy się już w sierpniu.

W ramach prac droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię, pojawią się nowe chodniki oraz elementy odwodnienia. Inwestycja pochłonie około 5 mln zł .


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćxxx

Czy p.burmistrz widział ten finisz. Syf na całej długości. Zamiast robić fotki powinien się przejechać tym autobusem i zobaczyć finisx

Mieszkańcy Pszczelin

Dla kogo to przejście? Prosimy o przeniesienie rozpoczętej budowy przejścia przez ulicę Pszczelińską za bramą wjazdową do „starego” Pszczelina na stronę bliższą przystankom PKS (tam, gdzie było przejście przed remontem).

Gość

Kilka dni temu jakiś pijaczek tam jeździł czerwonym zdecydowanym golfem. Złapali tą patologie?

Gość z Otrębus

Prace idą jak idą ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia, zarówno na chodnikach jak i na wjazdach kostka jest niechlujnie położona - nie jest wyrówna ani do krawężników ani do istniejących już wjazdów.... tyle pracy a przez to niechlujstwo już niebawem chodniki i wjazdy będą brzydko wyglądały

KKKL

Zawsze znajdą się malkontenci którym nic nie pasuje. Jest termin do końca sierpnia będzie zachowany, więc o co chodzi? Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia do jakości to przy takich inwestycjach są jakieś gwarancje czy rękojmie. W Pruszkowie wąski gardło będzie miało co najmniej 0.5 roku obsuwy i włodarze się mają dobrze.

BurmistrzBrwinowa

12 (2017.07.20 godz. 15:39), zupełnie inaczej oceniam tempo realizacji prac. Jest dość dobre a zapisany w umowie termin zakończenia prac budowlanych do 31 sierpnia br. nie jest zagrożony. Wykonawca rozpoczął roboty pod koniec kwietnia i realizuje je w dość trudnych warunkach i przy dużym uzbrojeniu podziemnym. Do tego w tzw. międzyczasie wykonał przebudowy mediów kolidujących z proj. jezdnią i ułożył doziemne kable nowego oświetlenia ulicznego na odc. Pszczelina i na otrębuskim odcinku. Wreszcie wykonał odgałęzienia kanalizacji deszczowej do wszystkich poprzecznych dróg, co zapewni odbiór wody w tychże ulic na granicy pasa drogowego ul. Pszczelińskiej. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin (2017.07.20 godz. 14:20), zdjęcie obrazuje układanie pierwszej wyrównującej warstwy asfaltu w czwartek 13 czerwca jezdni ul. Pszczelińskiej na odc. od ul. Pedagogicznej do wjazdu na teren osiedla Pszczelin. W piątek 14 czerwca została ułożona druga warstwa. Obecnie na tym odcinku trwają prace związane z regulacją wysokości włazów studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz pokryw zasuw wodociągowych i hydrantów. Równocześnie wykonywana jest podbudowa na odc. od wjazdu na teren osiedla Pszczelin w Brwinowie do ul. Klonowiec w Otrębusach. Później wykonawca na tym drugim odcinku ułoży dwie warstwy asfaltu a następnie ostatnią warstwę ścieralną na całym odcinku od ul. pedagogicznej w Brwinowie do ul. Klonowiec w Otrębusach. ostatnim etapem prac będzie wykonanie podbudowy a następie trzech warstw asfaltu na odc. od ul. Klonowiec do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach. Zapisany w umowie termin realizacji prac do 31 sierpnia br. nie jest zagrożony.

12

Tempo prac , zaangażowanie sił i środków wręcz ,, porażające"

bobik

Super! Dziękujemy Burmistrzowi!

brwinowianin

oj cieniutko tego asfaltu dają - CIENIUTKO ! Szkoda tylko że ul. Pszczelińska nie kończy się rondem w Otrębusach ! Tam jest tyle miejsca że zamiast dwóch skrzyżowań ze światłami można by było zbudować jedno rondo łączące drogę z Nadarzynem !