26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
arturtusinski-podkowa.pl

Ranking samorządów. Które samorządy wysoko?

Za nami XIII edycja Rankingu Samorządów 2017, który przygotowała „Rzeczpospolita”. Sprawdzamy, które z gmin z naszego regionu znalazły się na liście.

Jak tłumaczy „Rzeczpospolita” w rankingu nagradzane są te samorządy w Polsce, które potrafią doskonale gospodarować swoimi pieniędzmi i jednocześnie tworzą przestrzeń do realizacji zadań publicznych na najwyższym poziomie. Krótko mówiąc chodzi o wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin. Nad całością czuwała kapituła pod przewodnictwem byłego premiera prof. Jerzego Buzka.

W rankingu gmin miejskich i miejsko-wiejskich na drugim miejscu znajdujemy pobliski Mszczonów, na szóstym Błonie, a na siódmym Podkowę Leśną. Na miejscu 19. uplasował się Ożarów Mazowiecki. Natomiast w rankingu gmin miejskich znajdujemy jedynie Żabią Wolę na pozycji 12.

Oprócz tego Podkowa Leśna została wyróżniona za najbardziej innowacyjną jednostkę samorządową w Polsce w kategorii wszystkich gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Dla „Rzeczpospolitej” innowacyjność to nie tylko cyfrowa rewolucja, a także umiejętność rozwiązywania problemów w innowacyjny sposób.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zapora

Jaki buzek taki raking- buzek zdrjca Solidarności!

Do Gość z 11.26

https://rankingsamorzadow.pl/metodologia.html Metodologia jest jasna. To chyba jeden z najbardziej obiektywnych rankingów

Gość

Brawo Podkowa! To najbardziej liczący się ranking w Polsce. Od 13 lat niezmiennie tak wybitne postaci w kapitule jak prof. Buzek i prof. Stępień są gwarantem jakości tego rankingu. Gratuluję mieszkańcom takiego burmistrza.

Gość

Co to za ranking gdzie nie ma jasno określonych kryteriów za co są punkty? I jak to jest że na 85 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w województwie mazowieckim sklasyfikowano tylko 13? A reszta co? Naciągany ten ranking. Dziwię się, że prof. Buzek, jakby nie było wybitna postać polskiej polityki, markuje swoim nazwiskiem coś tak wątpliwego.

Gość

W uczciwych rankingach to Grodzisk jest bardzo, bardzo daleko w tyle. Tylko tam gdzie Burmistrz za nasze podatki kupuje tytuły to zdobywa statuetki. Prawda taka ze Grodzisk nie dorasta do pięt większości miast powiatowych. Wszystko jest tylko nagłaśniane i kupowane.

Gość

A gdzie miasto przyszłości - Grodzisk Maz ? Bur mistrz z PGR nie dostał gazetowego tytułu ? Czym teraz się pochwali na telebimach ? W tenisie stołowym znowu "łomot" choć wszędzie rozniesiono kolorowe ulotki o meczu. Może w końcu mieszkańcy pogonią tą gwardię z pod sierpa i młota.

Gość

No Niedasie. Zrozumcie.

Gość

A gdzie rozsławiony Grodzisk ? Co się stało ? Czyżby konflikt ?

opowieści z mchui p

wszyscy dobrzy

Gość

Nie dziwne, że o Pruszkowie, Piastowie, czy Grodzisku i Brwinowie ani widu ani słychu.