27° Środa
19 Września


powiat.pruszkow.pl

Regulska do przebudowy

Pruszkowskie starostwo powiatowe szuka firmy, która zajmie się przebudową ul. Regulskiej w Regułach. Chodzi o przebudowę odcinka od Al. Jerozolimskich do ul. Bodycha.

Pod koniec ubiegłego roku pruszkowskie starostwo wyremontowało fragment ul. Regulskiej pomiędzy Al. Jerozolimskimi a torowiskiem WKD. W ramach prac wymieniona została konstrukcja jezdni, wybudowano nowy chodnik oraz drogę dla rowerów. Remont przeszły również instalacje podziemnie. 

Teraz przyszła pora na remont kolejnego odcinka tej drogi. Chodzi o fragment od ul. Bodycha do Al. Jerozolimskich. Tu w ramach prac konieczne będzie usunięcie drzew i krzewów kolidujących i z inwestycją. Wykonawca będzie musiał rozebrać starą nawierzchnię, wykonać przyłącza do kanalizacji deszczowej oraz wykonać nową konstrukcję jezdni wraz z nową nawierzchnią. Wzdłuż drogi ma pojawić się również nowy chodnik oraz droga dla rowerów. 

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał tylko 69 dni na przeprowadzenie remontu.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Piastowianka

Do gościa z 08.05 z godz. 11:38 Mój bĺąd, przepraszam, chodzi o ul. Bodycha przechodzącą w Regulską od skrzyżowania z Bodycha do ul. Sienkiewicza.

Martinez

Hahaha. Po co ścieżka z której nikt nie korzysta? Obawiam się, że niefunkcjonalna ścieżka rowerowa nie jest dla rowerzystów, tylko dla podniesienia kosztów wydatku z nowomodna zwanego inwestycją. Czy to przypadkiem nie w ten sposób osiąga się poziom wydatków inwestycyjnych pod rankingi najlepszego samorządowca???

Gość

przyjdzie nowy starosta i dokonczy te bajeczki spadochroniarza z kobylki.kobylka już szykuje dla maksa stołek w muzeum .

Gość

Do Piastowianka - ul. Regulska w żadnym miejscu nie krzyżuje się z ul. Sienkiewicza, bo to są ulice równoległe. Wypadałoby to wiedzieć przed krytyką.

Piastowianka

A co z Regulską od Bodycha do Sienkiewicza w Piastowie? PRZECIEŻ TO OBRAZ ROZPACZY! TAM DOJDZIE KIEDYŚ DO TRAGEDII! TIRY-KROWY, BRAK POBOCZA, PARKOWANIE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH, BRAK OŚWIETLENIA, BRAK TABLICZKI, ŻE TO TEREN ZABUDOWANY (WYŚCIGI SAMOCHODOWE), ROWERZYSCI I PIESI, I DO TEGO JESZCZE DROGA OSTATNIO STAĹA SIĘ MIEJSCEM ROZŁADUNKU, TO JAKIŚ OBŁĘĎ, KTO TAK ZARZĄDZA I NA TAKIE RZECZY POZWALA!!!

Xiao7

Gość... 2018.05.07 16:01... Przyczyna jest banalna. Źle oznakowana ścieżka do tego umieszczona po na mniej zaludnionej stronie ulicy. Nikomu nie chce się przechodzić na drugą stronę by z niej skorzystać. Do tego ścieżka nie jest pociągnięta aż do świateł na Jerozolimskich, już nie wspominając o tym że tam jest lipne przejście dla pieszych z sygnalizacją. Kolejną przyczyną są sami rowerzyści, niektórzy z nich uważają się za królów ruchu drogowego, zapominając o innych uczestnikach w tym pieszych.

Pruszkowiak

Powinni zacząć już teraz :) 69 dni mają, a jak zaczną w październiku to istnieje szansa, że się nie wyrobią bo pogoda będzie niesprzyjająca

Gość

No wreszcie! Bo to wstyd. Na terenie Warszawy Regulska jest gładka jak stół, przejeżdża się granicę na wysokości Bodycha i mamy drogę nadającą się spokojnie do rajdu Paryż-Dakar. Do roboty panie Gołoś!

Gość

Chodzę tą wyremontowaną regulską i zastanawiam się nad ścieżką rowerową. Oczywiście jest tam ale nikt po niej nie jeździ, bo wszyscy jeżdżą po chodniku z drugiej strony ulicy. I ja też bym tak zrobił. Może przed remontem z drugiej strony ktoś z władz usiadłby na pół godziny i poobserwował rowerzystów zanim powstanie po drugiej stronie alei taka sama bezużyteczna ścieżka.