19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Regulska do remontu

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców, którzy poruszają się ul. Regulską w Regułach. Droga przejdzie ekspresowy remont już w najbliższych miesiącach.

O tym, że ul. Regulska w Regułach wymaga remontu doskonale wiedzą kierowcy, którzy codziennie przejeżdżają tą drogą. Droga jest w bardzo złym stanie, a na jego pogorszenie wpłynął fakty, że prze ostatni rok to właśnie tędy wielu kierowców dojeżdżało do Pruszkowa. Trasa ta stanowiła objazd dla remontowanego i zamkniętego odcinka Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Jeden z naszych czytelników zniszczył dwie opony, felgę i zawieszenie w swoim aucie po tym jak wpadł w wyrwę o głębokości... 15 cm.

Zarządcą ul. Regulskiej w Regułach jest powiat pruszkowski. Przetarg na przebudowę odcinka tej drogi od ul. Bodycha do torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej właśnie został rozstrzygnięty. Zwycięzcą jest firma Fal-bruk z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu. Za przebudowę ul. Regulskiej zainkasuje przeszło 3,2 mln zł.

W ramach inwestycji jezdnia na ul. Regulskiej zostanie wybudowana na nowo od postaw, wymieniona zostanie cała konstrukcja. Przebudowany zostanie również chodnik, pojawi się też droga dla rowerów. Przebudowane zostaną również zjazdy na posesje oraz skrzyżowania z drogami gminnymi. Z opracowania wyłączony jest rejon skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi. Remont przejdą również instalacje podziemne m.in. kanał deszczowy.

Remont ul. Regulskiej ma zostać wykonany w ekspresowym tempie. Cza na realizację prac to zaledwie 60 dni. Co za tym idzie nie obędzie się jednak bez utrudnień. Na czas robót droga będzie musiała zostać wyłączona z ruchu, a kierowy będą musieli korzystać z objazdów. Te już zostały wytyczone. Kierowcy jadący w kierunku Piastowa będą musieli dojechać do ul. Wiejskiej i tam skręcić w lewo. Natomiast wszyscy ci, którzy z reguł będą chcieli dotrzeć do Warszawy do swojej dyspozycji będą mieli objazd wytyczony ulicami: Kuchy, Topolową, Regulską (Michałowice-Osiedle), Cichą do Jesionowej i dalej Al. Jerozolimskimi.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ciekawe kiedy zajmą się drugą częścią Regulskiej która też jest w opłakanym stanie.

ja

Regulska po drugiej stronie Jerozolimskich jest w zdecydowanie gorszym stanie...

Gość

A statki powietrzne nadal nie dostępne i jak tu dostać się do pracy

none

Skoro z postępowania wyłączone jest skrzyżowanie z al. Jerozolimskimi to zapomnijcie o jakichkolwiek usprawnieniach. Zwężą tylko jezdnię, żeby zrobić miejsce dla ścieżki rowerowej, a korek będzie nadal tak, jak był.

Gość

W najbliższych miesiącach? Zimą? Naprawdę? Znowu powiedzą, że ich pogoda zaskoczyła i skończą w kwietniu, a nie w 60 dni.

Sct

W 60 dni? To remonty dróg nie powinny trwać rok z kawałkiem? Aaa, Fal-bruk. No tak.

Gość

Ciekawe jak duży jest "rejon skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi"? Bo akurat przy samym skrzyżowaniu od strony Reguł jest niezła masakra ;)