17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

powiat.pruszkow.pl

Regulska już otwarta

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców dojeżdżających do i z Warszawy. Ul. Regulska w Regułach znów jest przejezdna.

Niewiele ponad trwa remont ul. Regulskiej w Regułach. W ramach prac wymieniona została konstrukcja jezdni, wybudowano nowy chodnik oraz drogę dla rowerów. Remont przeszły również instalacje podziemnie. 

Sama droga była gotowa jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, jednak kierowcy na oddanie ul. Regulskiej do użytkowania musieli poczekać do dziś. 

– Bardzo się cieszymy, że dziś udało się otworzyć dla ruchu ulicę Regulską w jej odcinku pomiędzy koleją WKD a Alejami Jerozolimskimi. Była to odważna inwestycja, ponieważ prowadziliśmy prace zimą. Z przymrużeniem oka mogę powiedzieć, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Mieszanka sprzyjających warunków pogodowych i dobrej pracy drogowców sprawiły, że droga jest otwarta przed czasem – mówi Maksym Gołoś, starosta Pruszkowski. – Liczę na to, że kolejne inwestycje też będą przebiegały w tak znakomitym tempie. Myślę, że przejściowe niedogodności dla mieszkańców w związku z zamknięciem tego odcinka się opłaciły – dodaje starosta.

Drogę udało się otworzyć chwilę przed terminem, ten został wyznaczony na 6 stycznia. Przebudowa wspomnianego odcinka ul. Regulskiej kosztowała przeszło 3 mln zł. Połowę tej kwoty dołożyła gmina Michałowice

 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dobre stwierdzenie - Starosta trzyma w garści, a może powinno być - w garści trzymają Starostę. Czy Strażnicy Miesięcznicy to również ZOMO (Zakon Obrony Maksyma Odnowiciela)?

Edyta

Najważniejsze, że są widoczne zmiany. Trzeba jeszcze pomyśleć o zdecydowanym wyeliminowaniu bardzo ciężkiego transportu samochodowego...

Gość

Dziś widziałem efekty sztandarowej inwestycji starostwa. Człowiek z Regulskiej chciał skręcić w lewo, w stronę Warszawy na tym skrzyżowaniu z migającymi światłami (na drodze wojewódzkiej - Al. Jerozolimskie, 6 pasów w tym miejscu) . Było ciemno i padał deszcz. Jak wyjechał i go strąbili to się do barierki przytulił . Ale tym razem mu się udało nie było wypadku. Więc wszystko jest w porządku. Ktoś wie kto jest za to odpowiedzialny? Za zagrożenie zdrowia i życia na tym skrzyżowaniu. Zakładam że gdyby go stuknęli to by dostał mandat za wymuszenie pierwszeństwa - bo ośmielił się jechać Regulską, a powinien poszukać innego skrzyżowania w okolicy - normalnego, na którym nie było remontu, gdzie są zwykłe koleiny i DZIAŁAJĄ śWIATŁA i jest bezpiecznie. Oczywiście dla wszystkich, którzy nie korzystają z tej ulicy to jest niebywała zmiana - bo wyremontowali coś. A ja bym zaprosił włodarzy żeby zrobili kilka kółek z wyjazdem z Regulskiej w lewo na aleje w zwykły dzień między 6.30, a 7 gdy jest jeszcze ciemno albo jeszcze lepiej 16-17 najlepiej gdy pada deszcz. Może zrozumieli by w czym jest problem.

Mikołaj

Ze światłami nie udało się staroście nie tylko w Alejach, również zapowiadane na 3 grudnia 2017 nowe światła przy skrzyżowaniu Armii Krajowej z Komorowską jakoś ciągle nie działają. Samą Komorowską również starosta obiecywał remontować, a jak jest, każdy widzi. Zatem ostrożnie z tymi brawami.

Gość

Sygnalizacja świetlna należy do marszałka!!!

Gość

Ludzie przecież światła na alejach to marszałek bo to droga wojewódzka. Starosta nie ma tu nic do tego!

Gość

Jest różnica. Kiedyś można było spokojnie przejść przez przejście z sygnalizacją świetlną. A teraz wszyscy udają że problemu nie ma. Światła od trzech dni nie działają. A kierowcy ganiają pieszych po przejściu. Taki berek, kto dotknie wysepki między jezdniami ten jest bezpieczny. A jak się jedzie samochdem to też super. Szczególnie jak trzeba wyjechać z regulskiej w godzinach szczytu. Jak się nie umie zrobić dobrze, to się nie zaczyna. I niech nikt nie chwali że zrobili to i tamto, bo nie zrobili. Tylko rozbabrali i się zwinęli.

Gość

I to koniec? Regulska z drugiej strony nie będzie remontowana??? Od stacji BP do Bodycha i dalej dziura na dziurze jezdnia jak dalmatyńczyk omijasz 3 dziury wjeżdżasz w kolejną. Tylko łatają ale tak nieudolnie że co chwila poprawiają. Bez sensu taki remont...

Gośćnone

co z tego, że oddali, skoro nie ma różnicy, bo skrzyżowanie z al. Jerozolimskimi nie zostało przebudowane. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

Gość

Robią źle. Zrobili przed czasem źle. Weź się stuknij w baniak. Dobrze i brawa. Liczy się efekt a ten jest bardzo dobry. Widać, że Starosta trzyma sprawy w garści to i prace idą dobrze.

Gość

Poszło szybciej niż na Warsztatowej! Jakoś widocznie Michałowice mają więcej szczęścia. Brawo Michałowice!

emir

A teraz przyjdą fachowcy.Wytną dziurę w świeżo odlanym asfalcie i będą szukać przeciętych przewodów od sterowania świateł. Ale co tam. Ważne że oddane przed terminem

Gość

A światła dalej nie działają. Kto więcej razy przejdzie po zmroku przez jerozolimskie na przejściu dla pieszych. Taki chalange...

Gość

Brawa dla wykonawcy!