27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Facebook/ brwinow.pl

Remont dobiegł końca. Strażacy gotowi do działania

Strażnica w Mosznie przeszła całkowitą modernizację, a zmiany widać „gołym okiem”. – Remontem garażu OSP Moszna zakończyliśmy kilkuletni proces inwestycyjno-remontowy na terenie tej jednostki – poinformował burmistrz Brwinowa.

Służba prowadzona dla mieszkańców, nawet w najcięższych warunkach, to jedno. Natomiast komfort pracy, to drugie. Aby strażacy mogli wykonywać swój zawód jak należy potrzebują odpowiedniego sprzętu i zaplecza w postaci dobrze wyposażonej, nowoczesnej bazy. Strażacy ochotnicy z Moszny mają powody do zadowolenia, bowiem ich strażnica przeszła wiele prac remontowych i jest równie dobrze przygotowana do służby, co ratownicy w czerwonych hełmach. 

W maju minionego roku gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę prac remontowych. W budynku OSP ocieplono ściany i dach, a także wykonano nową elewację. To był kolejny etap działań związany z modernizacją OSP Moszna. Wcześniej gmina wykonała parking i chodnik. Nie zapomniano o najmłodszych, którzy mogą korzystać z placu zabaw. Przeprowadzono również niezbędne prace wewnątrz budynku. Trzeba również dodać, że w 2015 roku także flota OSP Moszna zmieniła się, wysłużonego Jelcza wymieniono na nowoczesne Renault Midlum.

Co dokładnie zrobiono? – Rozbudowę placu zabaw, wymianę okien i drzwi, remont schodów i budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych, wykonanie zagospodarowania terenu: wjazdu i miejsc parkingowych i terenów zielonych, wymianę drzwi garażowych, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, remont dachu i elewacji budynku, remont pomieszczeń wiatrołapu i łazienek, remont sali świetlicy i kuchni, budowę ogrodzenia terenu OSP, dobudowę ogrodzenia terenu OSP po pozyskaniu od ANR dodatkowego terenu ok. 5 tys. m kw. z przeznaczeniem na budowę boiska, wykonanie boiska o trawiastej nawierzchni (posiana trawa właśnie wschodzi) – wylicza na swojej stronie facebookowej burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. 

Krótko mówiąc strażacy są w pełni gotowi do działania. – Jeszcze sześć lat temu była to najbardziej „zapyziała” jednostka na terenie powiatu pruszkowskiego. Dzisiaj jest to już jednostka kompletna! Druhowie mogą pochwalić się naprawdę dobrymi warunkami lokalowymi, dobrym wyposażeniem i wysoką sprawnością ratowniczo-gaśniczą, czego dowodem coraz częstsze ich dysponowanie przez dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej do różnorakich zdarzeń – podkreśla Kosiński. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gościu 11:07 A kto mówi, że to ma być tranzytowy wiadukt? Jest on przede wszystkim potrzebny mieszkańcom gminy i gmin okolicznych.

Gość

Żeby ruszyły inwestycje to trzeba zmienić lokalnych włodarzy, którzy za wszelką cenę bronią swoich stołków nawet kosztem swoich mieszkańców:/

Gość

Gościu z 9.03! To może niech Minister Infrastruktury weźmie się za robotę i buduje drogi krajowe w rejonie Pruszkowa. Nie chcę żeby dwadzieścia kilka milionów na budowę wiaduktu nad torami a do tego drugie 20 milionów na drogi dojazdowe zapłaciła gmina Brwinów ze swojego budżetu. Budujmy szkoły, przedszkola, drogi gminne a nie drogi tranzytowe.

Gość

A kiedy przyjdzie czas na poważne inwestycje na terenie gminy? Może po domach kultury czy innych OSP, warto zabrać się za kwestię dojazdu tysięcy mieszkańców gminy. Czy już zawsze będziemy skazani na niewydolny system oparty o jeden wiadukt pod torami? Póki co, środki są ładowane w nikomu niepotrzebne fanaberie, z których przeciętny mieszkaniec nigdy nie skorzysta. Czy to się komuś podoba czy nie, Brwinów z przyległościami zawsze będzie sypialnią dla osób pracujących w Warszawie. Wygodny układ komunikacyjny to podstawa.