27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Maciej Bochnowski

Remont garaży OSP Brwinów

Brwinowski magistrat stara się zapewnić strażakom jak najlepsze warunki. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją garaży OSP Brwinów.

Cenimy zaangażowanie oraz gotowość strażaków do ratowania ludzkiego życia i udzielania pomocy. Nie ulega wątpliwości, że w ich pracy ważną rolę odgrywa sprzęt i warunki, w których przychodzi im realizować obowiązki.

Gmina Brwinów stale dba o to, aby strażakom niczego nie brakowało. W ubiegłym roku przeprowadzono gruntowną modernizację OSP Żółwin. Nowy garaż o powierzchni 192 m kw, ocieplenie budynku, a także wykonanie łącznika, w którym znalazły się pomieszczenia socjalne, kotłownia i łazienki. A na koniec wspaniały prezent w postaci wozu bojowego Scania P360. W zeszłym roku gmina przeprowadziła również modernizację OSP Moszna. Ocieplono ściany i dach, wykonano nową elewację, a wcześniej przy strażnicy pojawiły się parking i chodnik. Z kolei dwa lata temu prace remontowe dotknęły OSP Biskupice.

Zmiany czekają również kolejną jednostkę. – Remont garaży OSP Brwinów jest wpisany w Wieloletnią Prognozę Finansową w kwocie 100 tys. zł. Obecnie trwają prace. Nie wiemy, kiedy się zakończą – podaje nam Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Brwinowska jednostka może pochwalić się bogatym wyposażeniem. Można powiedzieć, że garaże pękają w szwach. – Jednostka OSP Brwinów posiada na wyposażeniu cztery samochody ratowniczo-gaśnicze tj. lekki samochód ratowniczo-gaśniczy iveco daily z 2001 roku, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy star man z 2006 roku, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy scania z 2014 oraz samochód renault master bus z 2010 roku. Strażacy ratownicy posiadają kompletne umundurowanie specjalne i koszarowe oraz pełny zestaw ochron osobistych przewidzianych dla strażaków ratowników w  Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażone są m.in. w pilarki spalinowe do drewna, piły mechaniczne do betonu i stali, zestaw sprzętu hydraulicznego do ratownictwa technicznego, wentylatory do oddymiania pomieszczeń, pełen zestaw armatury wodnej – przedstawia Krzysztof Newen, komendant gminny OSP. – Jednostka OSP w Brwinowie z uwagi na swoje centralne położenie w gminie Brwinów posiada najwięcej sprzętu i wyposażenia technicznego, a więc można stwierdzić, że jest największą i posiada najlepszy sprzęt w gminie – dodaje. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Szkoda, że brwinowski magistrat stara się tylko o strażaków, zapominając o zwykłych mieszkańcach, którzy codziennie grzęzną w korkach pod tą niezwykłej urody remizą. Tu milion, tam 100 tyś., gdzieś 15 i nie ma na prawdziwe inwestycje. Kiedy "nasza" gmina zbudowała chociaż kilometr NOWEJ drogi? Absolutnym priorytetem powinno być wyprowadzenie ruchu z centrum miasta, pozostawiając to miejsce tylko dla ruchu lokalnego. Zyskają na tym i ukochani strażacy, bo będą w stanie gdziekolwiek dojechać z remizy, czy dojechać do remizy.