16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Urząd Gminy w Brwinowie

Remont Granicznej zakończony, objazd też

Zakończył się remont ul. Granicznej w Brwinowie. Kierowcy mogą już z drogi korzystać.

To ważna informacja, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę rozpoczynający się za kilka dni nowy rok szkolny i wzmożony ruch. Świadczą o tym także głosy mieszkańców, którzy do naszej redakcji zwrócili się z prośbą o ustalenie kiedy remont Granicznej zostanie zakończony. – Mam prośbę o zainteresowanie się remontem ul.Granicznej w Brwinowie. Można odnieść wrażenie, że został ukończony, ale oznakowanie dróg świadczy o zamknięciu ul.Granicznej i obowiązującym objeździe, natomiast większość kierowców i tak porusza się ul.Graniczną. Mając na uwadze, że w przyszłym tygodniu na naszych drogach zwiększy się ruch, może władze wprowadziłyby normalny ruch, pozbawiając kierowców rozterek? – czytamy w jednym z maili nadesłanych na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

Jak zapewnił nas na początku tygodnia burmistrz Arkadiusz Kosiński, na przebudowanej ul. Granicznej w Brwinowie prowadzone były w ostatnich dniach prace wykończeniowe. – Po ich wykonaniu zostanie przywrócona normalna organizacja ruchu na tej ulicy i zostanie usunięte tymczasowe oznakowanie wprowadzone na czas budowy w rejonie skrzyżowań z ul. Pszczelińską i ul. Pruszkowską. Nadmienię, że wykonawca przebudowy ul. Granicznej zrealizował zadanie na kilka tygodni przed terminem, dzięki czemu jeszcze przed zakończeniem wakacyjnego sezonu urlopowego zostanie ona oddana do użytkowania – zaznaczył brwinowski włodarz.

– We wtorek 28 sierpnia zostały wykonane ostanie prace drogowe i znaki zakazu skrętu z ul. Pszczelińskiej i ul. Pruszkowskiej zostały obrócone, co faktycznie zakończyło okres objazdu – dodał.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wrrr

Zostawili bajzel na granicznej, na nowe chodniki wysypywali tłuczeń rysując i uszkadzając kostkę. Jest wiele niedróbek. Wszystko to ściema i granie pod publiczkę i wybory. Grunt, że można wrzucić kolejna fotkę na fb. Ciemny lud wszystko kupi :-) Gdzie jest nadzór i odbiór inwestycji?

none

@BurmistrzBrwinowa: bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy na podstawie podanych informacje mam rozumieć, że np. władze gminy Nadarzyn mimo wszystko potrafiły wybudować ścieżkę i to pomimo różnic w opcjach politycznych, a Brwinów nie potrafi? A jeżeli po wyborach władze powiatowe się nie zmienią to taka sytuacja nadal będzie trwała? Jeżeli tak to nie dziwię się mieszkańcom os. Słonecznego, że chcą się odłączyć od Brwinowa i przenieść do Nadarzyna: tam się da budować (może nie do końca z głową, ale lepsze to, niż nic), da się odbierać wszystkie śmiecie, da się utrzymywać porządek na drogach w zimie...

cyklista

"BurmistrzBrwinowa 2018.08.31 13:43 Gościu 2018.08.31 11:23, na pytanie: "czemu co chwilę zrobiono obniżenia przy wjazdach do posesji" mogę odpowiedzieć tylko, że musieliśmy się dopasować do wysokości wjazdów i bram wszystkich sąsiednich posesji. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów." - Panie BurmistrzBrwinowa - autorowi pytania zapewne chodziło nie o sam fakt wykonania wjazdu - bezsprzecznie, wjazd być musi. Chodzi o jego profil. Łagodny, płaski wjazd na posesję umożliwia wjazd na niego a tym samym niejako "wtargnięcie" na DDR-kę z większą prędkością niż wjazd o profilu stromym. Do tego łagodny profil wjazdu oznacza większy "uskok" i hopkę na DDR-ce. Niestety. Infrastruktura rowerowa jest projektowana bez zrozumienia szerokich potrzeb cyklistów oraz różnic w konstrukcji rowerów. Dlaczego jezdnie buduje się gładkie i łagodne jak dla F1, zaś DDR-ki jak dla rowerów MTB? Oczywiście przejaskrawiam, ale istota problemu pozostaje. Życzę Panu wielu sukcesów w budowie infrastruktury rowerowej i zachęcam do jej konsultowania. Choćby z Zielonym Mazowszem. Pozdrawiam

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2018.08.31 21:46, docieplenie i elewacja budynku OSP w Brwinowie wraz z muralem zostaną wykonane zgodnie z planem, tj. do połowy listopada. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Gość

To co, kiedy ten mural na budynku OSP ?

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2018.08.31 11:23, na pytanie: "czemu co chwilę zrobiono obniżenia przy wjazdach do posesji" mogę odpowiedzieć tylko, że musieliśmy się dopasować do wysokości wjazdów i bram wszystkich sąsiednich posesji. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

None 2018.08.31 11:03, na pytanie kiedy zostanie wybudowana ścieżka rowerowa wzdłuż ul. pruszkowskiej w Kaniach (od Strzeniówki do Granicy) mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób: jak się zmieni władza w Powiecie Pruszkowskim. Gmina Brwinów chciała zaprojektować i wybudować tę ścieżkę rowerową (przeznaczyliśmy na to środki w budżecie i uruchomiliśmy projektanta), ale natrafiliśmy na problem w rejonie Osiedla Słoneczne. Na podstawie decyzji podziałowej Powiat Pruszkowski z mocy prawa stał się właścicielem pasa poszerzenia drogi powiatowej ul. Pruszkowskiej. Niestety, Zarząd Powiatu Pruszkowskiego kwestionuje ten fakt i wystąpił o unieważnienie decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Pomimo wydania przez SKO jednoznacznej decyzji, Powiat walczy dalej i się od niej odwołał. Sprawa jest oczywista a działania Zarządu Powiatu Pruszkowskiego tylko odsuwają w czasie jej rozstrzygnięcie. Efektem tej destrukcyjnej działalności jest to, ze nie można wykonać projektu i wystąpić o pozwolenie na budowę, bowiem nie mamy prawa do dysponowania terenem na cele budowlane. Mam nadzieję, że nowy Zarząd Powiatu Pruszkowskiego wycofa to odwołanie i umożliwi budowę tej ścieżki. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Cyklisto 2018.08.31 10:54, na ten temat napisałem w odpowiedzi na komentarz Maćka [2018.08.30 17:04]: "Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Granicznej została zaprojektowana do samego ronda na ul. Pruszkowskiej. Wybudowany aktualnie odcinek znajduje się w pasie drogi ul. Granicznej i był wykonany po dopełnieniu szybszej procedury zgłoszenia do Starosty Pruszkowskiego. Pozostały odcinek (kilkadziesiąt metrów) wchodzi na dwie działki prywatne i pomimo tego, iż porozumieliśmy się z ich właścicielami na wybudowanie tego odcinka musieliśmy znacznie dłużej poczekać dopóki Starosta Pruszkowski nie wyda decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po tym, jak otrzymaliśmy tę decyzję, kilka dni temu zleciliśmy wykonanie tego brakującego odcinka. Wykonawca formalnie ma na to 2 miesiące. Mam jednak nadzieję, że uda się go wykonać znacznie wcześniej". Dodam, że zarówno Policja, jak i Straż Miejska, na pewno będą interweniowały w przypadku parkowania na drodze dla rowerów. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2018.08.31 09:52, niespełna cztery miesiące to wcale nie długo na tego typu zadanie, zważywszy zakres prac budowlanych (budowa kanalizacji deszczowej, budowa ścieżki rowerowej, przebudowa chodnika, przebudowa jezdni, budowa skrzyżowania wyniesionego, ...) - swoją drogą, objazd ul. Peronową i ul. Pruszkowską nie był zbytnio uciążliwy i dobrze oznakowany. Proszę porozmawiać z mieszkańcami tej ulicy a wówczas zorientuje się Pan, iż prace budowlane były prowadzone naprawdę intensywnie. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu Niedzielny [2018.08.31 08:09], pragnę poinformować, iż w Gminie Brwinów nie otwieramy ulic przecięciem wstęgi (od czasu kiedy jestem burmistrzem ani razu nie otwieraliśmy drogi w taki sposób a wybudowaliśmy ich w tym czasie już kilkadziesiąt) - takich tradycji nie mamy i póki jestem burmistrzem - mieć nie będziemy. Po prostu, po zakończeniu prac wykonawca likwiduje tymczasowe oznakowanie i przywraca ruch pojazdów. Tak też było w przypadku przebudowy ul. Granicznej. Ze swojej strony cieszę się, iż udało się tę inwestycję zakończyć przed terminem i jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin 2018.08.30 22:51, na ten temat napisałem w odpowiedzi na komentarz Maćka [2018.08.30 17:04]: "Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Granicznej została zaprojektowana do samego ronda na ul. Pruszkowskiej. Wybudowany aktualnie odcinek znajduje się w pasie drogi ul. Granicznej i był wykonany po dopełnieniu szybszej procedury zgłoszenia do Starosty Pruszkowskiego. Pozostały odcinek (kilkadziesiąt metrów) wchodzi na dwie działki prywatne i pomimo tego, iż porozumieliśmy się z ich właścicielami na wybudowanie tego odcinka musieliśmy znacznie dłużej poczekać dopóki Starosta Pruszkowski nie wyda decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po tym, jak otrzymaliśmy tę decyzję, kilka dni temu zleciliśmy wykonanie tego brakującego odcinka. Wykonawca formalnie ma na to 2 miesiące. Mam jednak nadzieję, że uda się go wykonać znacznie wcześniej".

Jacek

Wyniesone skrzyżowania zostały zrealizowane na prośbę mieszkanców ul. Granicznej. Jeżeli przejeżdzasz przez nasze miasto/ulicę to musisz to robić na naszych warunkach. Na Granicznej dochodziło często do bardzo niebezpiecznych sytuacji powodowanych przez pędzących na złamanie karku tranzytowców. Jeżeli szkoda Ci samochodu i potrzebujesz komfortu jazdy do wyboru masz drogi A2 oraz 719 które służą do przenoszenia ruchu tranzytowego. Ulica graniczna to droga lokalna i jej mieszkańcy zasługują na spokój i bezpieczeństwo.

Gość

Urmi 2018.08.30 21:48 Czemu rowerzyści nie jeżdżą ścieżką. Oczywiście zgodnie z prawem powinni nią jechać, ale w praktyce wychodzi, że bezpieczniej jest jechać jezdnią. Szczególnie praktykują to osoby, które traktują rower jako środek codziennej komunikacji, a nie tylko weekendową rekreację z rodziną. Po pierwsze przy jeździe ścieżką niezbezpieczne są wszelkie skrzyżowania, pomimo, że w teorii ma się pierwszeństwo to i tak trzeba zachować szczególną ostrożność i praktycznie zatrzymać się upewniając się, że nic nie jedzie. Jadąc ulicą z pierwszeństwem tego problemu nie ma. Druga sprawa to budowa tej ścieżki, świetnie, że jest asfaltowa, ale czemu co chwilę zrobiono obniżenia przy wjazdach do posesji. To samochód jest gościem na ścieżce i brak takie obniżenia powinien spowodować, że będzie musiał zachować dużą ostrożność i wjechać z bardzo małą prędkością. Dla roweru, który porusza się powyżej 20 km/h taka jest góra-dół to nic przyjemnego. A przy treningu rowerowym powyżej 30 km/h jest to po prostu niebezpieczne. Wracając do początku. Oczywiście przepisu ruchu drogowego są jednoznaczne, ale dla komfortu i bezpieczeństwa część z rowerzystów je lekceważy. W Polsce przy budowie króluje koncepcja budowy ścieżek do rekreacji, a jednak wiele osób pokonuje codziennie przy pomocy roweru drogę praca - dom - szkoła - sklep itd. Przy takich ulicach jak Graniczna najwygodniejsze dla rowerzystów są pasy rowerowe wzdłuż krawężników w poziomie jezdni, elinują one wszystkie problemy o których pisałem wyżej.

none

@BurmistrzBrwinowa: a kiedy ścieżka rowerowa/chodnik w Kaniach wzdłuż ul. Pruszkowskiej? Nadarzyn zrobił w zeszłym roku, Michałowice są już na finiszu (w bólach, ale zawsze). A co z odcinkiem brwinowskim?

cyklista

To, Panie BurmistrzBrwinowa, proszę jeszcze o należyte oznakowanie DDR-ki, wykonanie jej połączenia z istniejącą przy rondzie F.Nowosielskiego lub, jeżeli ma to się przeciągnąć - wykonanie BEZPIECZNEGO zjazdu/wjazdu na nią. No i jeszcze wisienka na torciku - mentalność okolicznych właścicieli pojazdów parkujących na DDR-ce, jak za dawnych czasów na poboczu.

Gość

Cztery miesiące to jest prawie pół roku. Trochę długo jak na tak mały fragment. Miesiąc to góra. Podobnie wlecze się Sienkiewicza w Pruszkowie.

Gość

A kiedy wy wszyscy, przestaniecie narzekać?

Gość Niedzielny

Czyli władze odpowiedzialne za przebudowę wróciły już z urlopu na przecięcie wstęgi? Ulica była już przejezdna 3-4tygodnie temu- wiem bo jeżdżę 2x dziennie, nie rozumiem dlaczego dopiero teraz została oddana do użytku.

brwinowianin

kiedyś był taki program Drozdy - " ŚMIECHU WARTE"...a co konkretnie tak rozśmieszyło brwinowian ??? - że ta niby ścieżka rowerowa, falista jak morze, nie została połączona z tą na Parzniew :) Zabrakło raptem 25 metrów :) ! - ŚMIECHU ŚMIECHU.... WARTEE !

BurmistrzBrwinowa

Maciek 2018.08.30 17:04, ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Granicznej została zaprojektowana do samego ronda na ul. Pruszkowskiej. Wybudowany aktualnie odcinek znajduje się w pasie drogi ul. Granicznej i był wykonany po dopełnieniu szybszej procedury zgłoszenia do Starosty Pruszkowskiego. Pozostały odcinek (kilkadziesiąt metrów) wchodzi na dwie działki prywatne i pomimo tego, iż porozumieliśmy się z ich właścicielami na wybudowanie tego odcinka musieliśmy znacznie dłużej poczekać dopóki Starosta Pruszkowski nie wyda decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po tym, jak otrzymaliśmy tę decyzję, kilka dni temu zleciliśmy wykonanie tego brakującego odcinka. Wykonawca formalnie ma na to 2 miesiące. Mam jednak nadzieję, że uda się go wykonać znacznie wcześniej. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2018.08.30 16:47, przebudowa ul. Granicznej nie trwała pół roku. Prace dot. budowy kanalizacji deszczowej zostały rozpoczęte w maju i potrwały do połowy czerwca. Później wykonawca przystąpił do robót dot. budowy ścieżki rowerowej oraz przebudowy chodnika i jezdni. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, prace zostały zakończone kilka tygodni przed terminem. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Elm

Gość WGM - jak sugerujesz inaczej wymusić wolniejszą jazdę? maciek - coś było z problematyczną własnością gruntów, mają to dorobić jak sprawa się rozwiąże.

Urmi

Fajnie że oddali i ścieżka rowerowa jest brakuje paru metrów ale jest. Jechałem rano na czterech mijanych rowerzystów 3 jechało po ulicy ? Naprawdę nie rozumiem o co chodzi sam jeżdżę rowerem i niech cykliści nie pieją że rowerki na silkach itp. na granicznej jest ASFALTOWA ścieżka rowerowa nic tylko bezpiecznie korzystać.

Gość

Kiedy otworzą Sienkiewicza w Pruszkowie?

maciek

A co z tą ścieżką rowerową która się kończy kilka metrów przed rondem? Dlaczego nie można jej było połączyć ze ścieżką która prowadzi do Pruszkowa?

Gość WGM

Powiesiłbym tego co projektuje garby na drodze. Wymuszenie wolnej prędkości można zrobić na wiele różnych sposobów, ale nie garby, które powodują bardzo szybkie zużycie części samochodowych ( amortyzatory, sprężyny, końcówki drążka, tulei w wahaczach itd) oraz pogarszają bardzo komfort jazdy.

Gość

Ile oni tą Graniczną robili? Pół roku? To powinno być już dawno skończone!