°


mpwik.com.pl

Remont magistrali idzie zgodnie z planem

Mieszkańcy pasma pruszkowskiego od środowego poranka borykają się z problemami związanymi z dostępem do wody. Wszystko przez remont magistrali w ciągu al. Jerozolimskich. Jak idą prace?

Magistrala wodociągowa ciągnie się wzdłuż Al. Jerozolimskich. To właśnie tędy (i tylko tędy) płynie woda, która trafia do kranów w Ursusie, Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie. Jakiekolwiek roboty czy awarie są więc odczuwalne dla tysięcy mieszkańców wspomnianych dzielnic i miejscowości.

Wodociągowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podkreślają, że prace które rozpoczęły się w środowy poranek to ostatni etap modernizacji magistrali. Na jakim etapie są obecnie prace? – Magistrala wodociągowa w Al. Jerozolimskich została odwodniona i wyłączona z użytku. Zdemontowano zasilanie tymczasowe, a wykonawca przystąpił do cementyzacji magistrali. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem – podkreślają wodociągowcy. 

MPWiK zaznacza, że prace są prowadzone jednocześnie w czterech różnych lokalizacjach, po to by ilość przerw w dostawie wody była jak najmniejsza. 

Kiedy woda znów pojawi się w kranach? – Planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – informuje MPWiK.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tubylec

odpowiedzi MPWiK w temacie terminu przywrócenia wody w kranach godne prognozy pogody 48 godz i koniec. Konkretnie proszę ! Będzie to jutro o szóstej o dziewiątej a może jeszcze dziś wieczorem. Śmiało

Gość

To jest parodia że takie sławne miasto jak Pruszków jest zasilane tylko jedną nitką z pod Pruszkowskiej miejscowości jaką jest Warszawka

Gośćxxxx

Czyli złapało już dzień opóźnienia

Miki

Patilogia pruszkowskiej Wsi

Gość

zostawić mieszkańców na 2 dni bez wody? w toalcie pływa kloaka, pranie w trakcie zawieszone i czarno za paznokciami. Takie rzeczy tylko w pruszkowie...

Król Papierni

Można się legalnie nie myć

Gość

Jutro w 717 i ZP trzeba szerzej otworzyć okna .... a pojutrze dodatkowo szyberdach

Gość

Ale tych beczkowozów to masakra. Widziałem sam biedną starszą kobietę co dzwigała dwa baniaki. Pomogłem, mówiła że pół kilometra idzie, przeszlismy drugie pół i to w centrum Pruszkowa. Skadal jakiś. Modernizacja, trudno ale żeby nie było beczkowozow.

Gość

To jest skandal. Jutro wyprowadzka z tej wsi! Drugi raz w ciągu roku nie ma wody dwa dni!

Gość

Można było to robić w długi weekend. Większość ludzi wyjedzie i rozbiory wody byłyby mniejsze. Może naprawa byłaby nieodczuwalna.

Gość

klaszcze uszami z radości,

szymek

Jak tam ludziska sobie bez wody radzicie???