27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrArchiwum

Remont wiaduktu w Brwinowie. Autobusy pojadą inaczej

Jak już informowaliśmy, w najbliższy weekend kolejarze planują remont wiaduktu kolejowego w centrum Brwinowa. Wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu w tunelu przebiegającym pod torami. Inaczej kursować będą autobusy komunikacji zastępczej.

Całe zamieszanie ma związek z pracami w ramach modernizacji linii kolejowej nr 447. Przebudowie podlega nitka podmiejska, powstają nowe obiekty, a stare są remontowane. Teraz przyszedł czas na wiadukt kolejowy w Brwinowie.

Remont rozpocznie się w piątek (2 lutego) wieczorem. Od godz. 20.00 nie będzie można już korzystac z przejścia pod torami. – Jak informuje wykonawca, firma Intercor, prace będą prowadzone z różnym natężeniem w ciągu dnia oraz w godzinach wieczornych i nocnych. Zostały tak zaplanowane, aby mieszkańcy oraz przejeżdżający przez Brwinów jak najmniej odczuli utrudnienia związane z remontem. Na ten czas zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w tunelu – informuje brwinowski urząd gminy.
 
Od piątku wieczorem do poniedziałku rano tunel będzie zamykany w godzinach 20.00-6.00. Wymusi to zmiany w kursowanu autobusów ZB i ZBA. – Z powodu zmienionej organizacji ruchu na terenie Brwinowa spowodowanej zamknięciem przejazdu drogowego pod wiaduktem linii kolejowej nr 447, modyfikacji ulega organizacja ruchu kolejowej zastępczej komunikacji drogowej autobusowej (linia ZB). W dniu 2 lutego ostatnim kursem zrealizowanym na pełnej trasie linii ZB będzie kurs odjeżdżający o godz. 18.35 z przystanku Warszawa Dworzec Zachodni oraz o godz. 19.49 z przystanku Brwinów Armii Krajowej. Pozostałe kursy będą odbywac się na skróconej trasie: Warszawa Dworzec Zachodni – PKP Brwinów – Warszawa Dworzec Zachodni – informują Koleje Mazowieckie.

W sobotę i niedzielę autobusy ZB kursować będą na skróconej trasie Warszawa Dworzec Zachodni – PKP Brwinów – Warszawa Dworzec Zachodni. Autobusy ZBA w piątek od godz. 19.20 kursować będą do 30 minut, w sobotę i niedzielę co 40 minut.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość_

Dziwne, poprzednio można było dokonać tych operacji przy krótkotrwałym zamknięciu ruchu dla pieszych i pojazdów. Teraz trzeba na trzy wieczory i noce zamknąć całkowicie ruch, odcinając całkowicie północną część miasta i gminy od komunikacji. Byłem obserwatorem poprzedniego demontażu i montażu wiaduktów i nie rozumiem obecnego podejścia do tej operacji. Czyżby zamierzali zwalać wszystko do tunelu?

MieszkaniecBrwinowa

Do LOL Poczekalnia i zadaszenie peronu to zabytki. Zabytków się nie rozbiera tylko przywraca do dawnego wyglądu.

LOK

A KIEDY ROZBIÓRKA POCZEKALNI W BRWINOWIE I ZADASZENIA PERONU?

Gość_25

@wiadukt tak trudno przeczytać coś więcej niż tytuł artykułu? wszystko jest napisane w artykule, nad czym się tyle zastanawiasz...

Gość z Milanówka

Do gościa - wszystko wiedzą w Urzędzie. Może przeniosą, podobno Urząd Miasta i Gminy w Brwinowie słynie z licznych cudów pod obecnymi zeteselowskimi rządami.

ozimek

"Wiadukt – budowla inżynierska, pozwalająca na pokonanie przeszkody terenowej typu: dolina, wąwóz lub droga kołowa czy linia kolejowa, z wyłączeniem przeszkód wodnych[1][2], poprzez przejechanie nad nią. Pierwotnie tym terminem była określana droga rzymska przeprowadzona nad wąwozem, na konstrukcji opartej na arkadach. Wiadukty budowane są podobnie jak mosty, z wykorzystaniem podobnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych". A więc jednak wiadukt dla pociągów.

Wiadukt

Wiaduktu w Brwinowie......a gdziez ten wiadukt jest???? Zastanawiające hmmmmm. Moze remont torowiska nad tunelem????

Gość

Pytam się jeszcze raz, bo w poprzednim poście nikt nie odpowiedział W jaki sposbób w godzinach 20-6 rano mam przedostać się z jednego końca brwinowa na drugi PIESZO? Teleportować się?