30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niegrodzisk.pl

Renowacja wilii Niespodzianka ruszy w lutym

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych zabytków Grodziska Mazowieckiego w końcu doczeka się gruntownego remontu. Władze miasta podpisały umowę na wykonanie prac. Te mają rozpocząć się już w lutym.

Jak zapewnia grodziski magistrat, Niespodzianka odzyska dawny blask. – W ramach robót wyremontowany zostanie budynek willi i zagospodarowany teren działki na której jest ona zlokalizowana. Budynek zostanie poddany gruntownej renowacji i rozbudowie przy zachowaniu warunków konserwatora zabytków. Wykonana zostanie m. in.: izolacja pozioma i pionowa ścian fundamentowych, wymiana pokrycia dachowego, renowacja i odtworzenie stolarki, renowacja balustrad balkonowych – inforumują władze Grodziska.

Umowa opiewa na kwotę prawie 3 mln zł. – Zakończenie inwestycji określone jest na kwiecień 2018 roku, jednakże wykonawca deklaruje wcześniejsze zakończenie robót jeżeli w trakcie budowy nie wynikną żadne przeszkody – zaznaczają urzędnicy.

Po odnowieniu Niespodzianka ma służyć jako miejsce poświęcone kulturze, a także jako siedziba Urzędu Stanu Cywilnego.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Renowacja tak, ale biały kolor to zły pomysł. Powstanie taka cudaczna chatka baby-jagi w wersji shabby chic.

Gość

Nie , to dziwne coś to pomysł Benka. Już stary ratusz mu nie odpowiada i wymyślił sobie nowy. Przecież perełka mazowsza nie będzie w starym urzędować.

Gość

Czy ten gruntowny remont za 3mln zł obejmuje też wybudowanie tego dziwnego czegoś za willą ?