17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Artur Tusiński

Roboty drogowe na ul. Cichej i Storczyków

Podkowiański magistrat w sierpniu rozstrzygnął przetarg na przebudowę dwóch ulic: Cichej i Storczyków. Na sam koniec października wprowadzono wykonawcę na budowę. Teraz prace idą pełną parą.


– Już dawno nie widziałem tak zadowolonych mieszkańców z uciążliwości na drodze – skomentował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Chodzi oczywiście o mieszkańców ul. Cichej i Storczyków, którzy czekali na przebudowę dróg czekali od dawna. Stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia... Gdy popadał deszcz tworzyło się błoto, zaś gdy było sucho nad ulicami unosił się pył. 

Co dokładnie zostanie zrobione? Na 341 m ul. Storczyków pojawi się ciąg pieszo-jezdny o szerokości 4,5 m. Przewidziano szykany, azyle drogowe oraz wyniesione skrzyżowanie z ul. Sasanek. Natomiast na odcinku ul. Cichej od Bukowej do lasu (427 m) pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5 m z dwoma progami zwalniającymi i azylami bezpieczeństwa. 

Kosz przebudowy? Cicha – 849 tys. zł. Storczyków – 653 tys. zł. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kto mieszka tuż obok drogi do lasu? No i którą ulicę będą robić w przyszłym roku? Grabie grabią do siebie.

Gość

Najlepsze były te zdjęcia Tusinskiego z Komorowskim , Kijowskim ,Gronkiewicz -tango ,dzisiaj już z Kaczynskim, Duda itp. ,zupełnie jak ta choragiewka . Taki cwaniaczek jakich masa dzisiaj