°


mat.prasowe

Rok na budowie Park of Poland. Suntago Wodny Świat coraz bliżej

​5 maja 2017 roku – to właśnie tego dnia we Wręczy pod Mszczonowem ruszyła budowa I etapu Park of Poland. Po 12 miesiącach możemy już mówić o wielu zamkniętych etapach prac. Widać to zresztą gołym okiem, ponieważ coraz wyraźniej zarysowuje się kształt parku wodnego Suntago Wodny Świat, który pierwszych gości powita już w 2019 roku.

Po miesiącach prac skupionych głównie pod ziemią, postępy na budowie Suntago Wodnego Świata stają się coraz bardziej zauważalne. Zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami, a także wszystkie prace fundamentowe. Wykonanych zostało już 85 proc. żelbetowych niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody i oświetlenia basenów. Nad połową piwnic zamknięte są stropy, a bryły głównej kuchni i tarasu widokowego zostały ukończone. Zainstalowano też ostatni z sześciu dźwigów wieżowych i każdego dnia widać, jak obiekt nabiera kształtów.

Od początku budowy przy projekcie pracuje codziennie około 300 osób. Dotychczas wylano 16 000 m szesc. betonu i wykorzystano 2250 ton stali zbrojeniowej. To objętość porównywalna ze 100 tysiącami wanien i masa równa 600 hipopotamom.

W drodze do Wręczy jest ponad 700 palm, które utworzą niebawem tropikalny ogród w strefach Jamango i Relaks. Na razie przypłynęły one do Rotterdamu, gdzie będą przychodziły okres aklimatyzacji przed dostawą do obiektu.

Obecnie wybierani są wykonawcy do następnych etapów działań. Trwają procedury przetargowe związane z realizacją 9 hektarów parkingu wraz z nstalacjami mu towarzyszącymi. Wybierani są także wykonawcy konstrukcji stalowych, dachów i fasad szklanych, których elementem będą także szklane dachy, rozsuwane w pogodne dni.

W najbliższym czasie wybrani zostaną wykonawcy w zakresie kompletnej technologii uzdatniania wody basenowej, wentylacji i klimatyzacji, jak również wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej. Inwestor podpisał umowę na budowę stacji LNG, która będzie głównym źródłem dostawy gazu do parku wodnego. Planowane są także prace wykończeniowe na poziomie parteru i pierwszego piętra.

Od początku prac nad projektem Park of Poland, inwestycja ma duże wsparcie władz lokalnych. Dowodem może być rozpoczęta w marcu budowa drogi łączącej Suntago Wodny Świat z obwodnicą Żyrardowa, za którą odpowiedzialne są miasto Mszczonów i Gmina Radziejowice. Fundusze na budowę drogi przyznane zostały przez samorządy, Urząd Wojewody Mazowieckiego oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego. W skład inwestycji wchodzić będą także ścieżki rowerowe oraz most na rzece Okrzeszy. 


Informacja Prasowa
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Janusz Starzyński

Janusze samorządu nie załatwia ani obwodnicy Grodziska ani tunelu w Pruszkowie. Jesli myślimy o tym na poważnie to czas zgolić wąsy na następnych wyborach samorządowych. Mszczonów to zupełnie inna bajka. Szanuje

:)

Piastowianie, zazdroszczą...

Gość

głos 10/10. Obawiam sie , ze w obu obiektach bedzie stala woda;)

Gość

Oj tam, oj tam. W Grodzisku też Burmistrz z PGR zbudował park wodny AWW i obwodnicę. Grodzisk to miasto przyszłości, a czy Mszczonów ma taki tytuł ?

Gość

Brawo KUREK A gdzie Wieś G.M chlopek z pgr Gdzie wasza obwodnica i wasz park wodny

Głos

Przecież ten park wodny powstanie szybciej niż przeprawa tunelowa na Działkowej w Pruszkowie :) hahahahahaa