16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


michalowice.pl

Rów odwadniający Ursus, Michałowice i Pruszków zostanie przebudowany

To będzie duża inwestycja, realizowana wspólnie przez warszawski Ursus oraz dwie gminy z powiatu pruszkowskiego – Michałowice i Pruszków. Mowa o kolejnym etapie przebudowy rowu U-1, zwanego potocznie „Regułką”.

Celem tego zadania jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe m.in. nieruchomości położonych wzdłuż wspomnianego wyżej rowu. Odwadnia on południową część Ursusa, północną część Michałowic oraz południową część Pruszkowa. „Regułka” swój początek ma w miejscowości Opacz i uchodzi do rzeki Utraty w Pruszkowie. Całkowita jej długość to 7,26 km.

Ale nie tylko sam rów zostanie przebudowany, bowiem planuje się budowę zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynki. Innymi słowy będzie to kolektor, który powstanie wzdłuż Al. Jerozolimskich, na fragmencie od ul. Królewskiej do granicy Południowej Obwodnicy Warszawy (ul. Ogrodowa w Regułach).

Zatem jaki będzie dokładny zakres prac? Obejmą one m.in.: rozebranie 640 m kw. nawierzchni asfaltowych, 450 m kw. nawierzchni z kostki brukowej, 158 m krawężników, demontaż 246 m przepustów, odmulenie 1,6 tys. m rowów, wykonanie 1,3 tys. m rurociągu, 287 m przepustów, 25 szt. studni, 9 szt. wpustów deszczowych z osadnikiem, instalacja 4 szt. separatorów koalescencyjnych, których zadaniem będzie usuwanie substancji ropopochodnych, zabetonowanie przepustów pod Al. Jerozolimskimi o kubaturze 121 m sześc., prawie 3 tys. m kw. umocnienia skarp i dna rowów płytami bet., 808 m kw. nawierzchni asfaltowych, 450 m kw. nawierzchni z kostki bet., 4,4 tys. m kw. plantowania, humusowania i obsiewu poboczy, przebudowa kolidującego wodociągu, a także przebudowa kolidującego gazociągu.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 18,7 mln zł. Planowany termin jej zakończenia to 31 grudnia tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kasa jest więc grabki w ręce i do roboty trzeba odwodnić działki w Regułach przy alejach pod magazyny.

Gość

W kościele nad tym debatowali?

Kerd

Misie dobrze wyglądają widać służy praca społeczeństwu.

Z wodociągiem i gazociągiem do przebudowy? Niedasie czy Ty kompletnie juz odleciałeś? Pooglądaj sie w Twojej tv na trzeźwo i sprawdź co robisz. Bo Twoja Tv to nie wie co robi ale może Ty będziesz wiedział. Bo odchodzisz tak? I Tv zabierasz ze sobą tak? Ale bedzie miejsca i możliwości!

prorok

jak będzie tam Jasiu, to nie "dasiu".

Gość

nie ma szans w tym roku. lekko licząc musioeli by robic po około 60 m dziennie samego rowu.agdzie reszta? wielka bzdura

kajman

Ja rozumiem że sezon ogórkowy, ale takie pierdoły pisać. Niedługo tojtoja kurzela postawi i będzie się focił. Żenada.