29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Anna Zwolińska

Rower Gminny wraca do Michałowic

Po zimowej przerwie do Michałowic wraca Rower Gminy. System wypożyczalni zostanie uruchomiony na przełomie marca i kwietnia.

Dobra wiadomość dla miłośników rowerowych wycieczek, którzy nie mają własnych jednośladów. W Michałowicach również w tym sezonie będzie działać system wypożyczalni rowerowych. Gmina rozpoczęła poszukiwania operatora systemu.

W Michałowicach dostępnych będzie 65 rowerów w tym dwa typu cargo oraz pięć tandemów. Do dyspozycji mieszkańców będzie siedem stacji wypożyczeń. – Nowa staja będzie zlokalizowana w Michałowicach przy ul. Szkolnej – informuje michałowicki magistrat. Pozostałe stacje będą działać w tych samych lokalizacjach co w ubiegłym sezonie. Wypożyczalnie pojawią się przy stacjach WKD w Komorowie, Michałowicach, Regułach, Opaczy-Kolonii, Nowej Wsi oraz przy zalewie w Komorowie. 

System rowerowy w Michałowicach ma być kompatybilny z systemami działającymi w stolicy i w Pruszkowie. – Zasady rejestracji do systemu, opłata rejestracyjna oraz forma wypożyczenia: bezpłatna do 12 godzin pozostaną na razie bez zmian. Gmina podpisała deklarację o współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie oraz Miastem Pruszków. Po wyborze operatorów ma nastąpić integracja warszawskiego, pruszkowskiego i naszego systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów – zaznaczają urzędnicy. 

Kiedy wypożyczalnie pojawią się w gminie Michałowice? Start systemu zaplanowano na przełom marca i kwietnia. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ZAKAZ PEDAŁOWANIA !!!

Gość

Dobrze, że są stacje rowerowe. Szkoda tylko, ze sieć dróg dla rowerów jest tak chaotyczna, pełna przeszkód i niekonsekwencji. Przykładów jest mnóstwo, aż szkoda na nie miejsca. Rowerzyści o nich wiedzą a decydenci widocznie nie, bo od lat niewiele się zmienia.