19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Pixabay

Rower miejski trafi do Milanówka?

Jak informuje milanowski magistrat, jest szansa na to, że na przełomie maja i czerwca w mieście-ogrodzie pojawią się wypożyczalnie rowerów miejskich.

– Przez okres tegorocznego sezonu mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z pełni funkcjonalnego systemu rowerowego z dostępnością początkowo około 50 rowerów i kilku stacji dokowania – informuje Aleksandra Kowalczyk, koordynator projektu DEMO-EC w milanowskim urzędzie.

Rowery mają pojawić się za sprawą badań prowadzonych w projekcie „Rozwój zrównoważonego Zarządzania Mobilnością w miastach europejskich – Development of sustainable Mobility management in European Cities” w ramach programu finansowanego ze środków unijnych.

Rowery odegrają dużą rolę, bowiem wynikiem badań będzie określenie faktycznego przebiegu rowerowych szlaków komunikacyjnych, usytuowania infrastruktury oraz grup wiekowych i preferencji użytkowników tego typu środków transportu.

Ale na szczegóły dotyczące zasad korzystania z systemu wypożyczalni trzeba jeszcze poczekać.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Przedsiębiorca

Szkoda ,że w Milanówku brakuje ścieżek rowerowych. Natomiast dużo jest wąskich nieutwardzonych uliczek gdzie dwa samochody nie mogą się wyminąć a rowerem po polnych drogach trudno się poruszać. Rozumiem ,że brakuje funduszy (wiadomo ,że w mieście jest za mało firm) dlatego są małe przychody z podatków. A z patrzenia na krzaki pieniążków do kasy nie przybędzie. Podobno kiedyś prawie w każdym domu w Milanówku była drobna wytwórczość. Rzemieślnicy płacili podatki i miasto się bardziej rozwijało. A może należało by w jakiś sposób przyciągnąć drobny biznes do Milanówka? Jakieś ulgi?