30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieSeweryn Dębiński

Rower miejski zawitał do Pruszkowa!

Pruszkowianie mogą już korzystać z pięciu samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Oficjalne otwarcie systemu nastąpiło 4 września w samo południe.

Rowery wypożyczycie na ul. Robotniczej, Jasnej, przy WKD od strony ul. Ewy, na terenie Parku Mazowsze i Millenium Logistic Park I (obszar przemysłowy przy ul. 3 Maja 8). Ale według zapowiedzi wkrótce ma ruszyć druga stacja w obrębie MLP Pruszków II w miejscowości Moszna Parcela 29. Reasumując obecnie mamy do dyspozycji 40 rowerów, po dodaniu nowej stacji liczba ta wzrośnie do 48.

Ale należy pamiętać, że na tę chwilę jest to program pilotażowy, który potrwa do 5 listopada. Miasto zaangażowało się w program finansując uruchomienie czterech stacji, natomiast dwie kolejne umieszczone na terenie powierzchni magazynowych MLP I i II zasponsorował deweloper MLP Group. 

Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w
uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.

Każdy kto utworzy konto w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego, może korzystać z niego w każdej z wypożyczalni Nextbike, czyli m.in. w warszawskim Veutrilo, Rowerze Gminnym Michałowice, Grodziskim Rowerze Miejskim. Jednorazowa rejestracja tak naprawdę umożliwia korzystanie z rowerów miejskich w całej Polsce.

Koszt? Pierwsze 20 minut za darmo, natomiast jedna, dwie i trzy godziny będą kosztować po złotówce. Czwarta i każda kolejna 5 zł. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

michal

Skąd u Państwa tyle złośliwości , przecież takie anonimowe komentarze , których celem jest wyłącznie obrazić kogoś są prostackie, małostkowe, grubiańskie ? Czy Pruszkowianie potrafią się posługiwać sztuką afirmacji ? To też jest sposób wpływania na społeczność lokalną, na wyrażanie opinii, na informowanie o tym co popieram. Spróbujcie proszę, mówić o tym co lubicie, a nie kim gardzicie.

Gość

Warto byłoby zainwestować w rowery z fotelikami dla dziecka

Gość

Ale chyba kluczowa powinna być stacja pod stacją PKP. To pozwoliłoby na usprawnienie przemieszczania się do i od. Tymczasem jest pod WKD, które nie honoruje biletów innych przewoźników z Pruszkowa, to już sensowniej byłoby zrobić stację w Opaczy. Mamy mieć przez rok stan wyjątkowy, naprawdę z nie widać tego z urzędu miasta? Tak trudno było wpaść na pomysł wsparcia zmęczonych ludzi rowerami? Rozejrzyjcie się ile prywatnych rowerów stoi przypiętych przy stacji, to naprawdę nie są rowery porzucone...

Gość

Miasto sparaliżowane , korki w całym Pruszkowie jeden wielki KOSZMAR a Prezydent w ramach pomocy mieszkańcom proponuje rowery . Ps. Idealny moment na rowerowe wycieczki Dziękujemy Panie Prezydencie za wspaniałe rozwiązania

Gość

Rowery są, ale ścieżek jak na lekarstwo... Ot, Pruszków...

Gość

Wielki powrót Templariuszy. Dwaj na jednym... rowerze :))))

Gość

Głupiemu Jasiowi nikt nie powiedział, że marynarkę zapina się tylko na górny guzik, wygląda jak parobek z koziej wólki. A rowerki fajnie, że są, brawo dla Michała Landowskeigo, że walczył o to z Jasiem, oby tylko więcej stacji było w przyszłym roku!

Gość

Rowery na zimę , dróg rowerowych brak, prezydenci szkoda mowić. Gdzie my żyjemy ? W pruszkowskich realiach rower miejski przy braku infrastruktury potrzebny jest jak dziura w moście. Równie dobrze urząd by mogl kupić samolot. To co ze nie ma lotniska. Miasto w ruinie, korek na korku, szkoła nie rusza, chyba ze 100 milionów wydali juz na dom kultury. Wniosek jest jeden. Dobrze ze za rok wybory. Państwu z SPP i prezydentowi juz dziękujemy.

Gość

Idealne na zimę.

Gość

I tak nie zagłosuję na jasia,

Gowdść

akurat na sezon jesień, zima.

sebex

aj loviu john

Gość

Jeżeli Pan Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa rzeczywiście powiedział "Można wypożyczyć rower w Pruszkowie i oddać go np. w Michałowicach" to musi jeszcze zmienić regulamin "Systemu Pruszkowski Rower Miejski". W regulaminie czytamy: Użytkowanie roweru jest dozwolone w Strefie Użytkowania. (gdzie Strefa Użytkowania jest zdefiniowana jako "granice administracyjne miasta Pruszków.")

Gość

a centrum Pruszkowa niech się korkuje, komunikacja miejska pożal się Boże, ścieżek rowerowych brak, PERSPEKTYW - brak! Czas na dobrą zmianę w samorządzie

Głos

O proszę i sołtys już na pierwszym planie,nasz dobrodziej!

Ha ha ha

Co za żenada. Ten jeden pan po prawej to garnitur ma ze dwa numery za mały.

Gość

Starzyński walczył z pomysłem rowerów, ale najważniejsze przecięcie wstęgi. Wstydził by się. Żadna jego zasługa, a rowery fajnie, że są.

Gość

Koszt? Pierwsze 20 minut za darmo, natomiast jedna, dwie i trzy godziny będą kosztować po złotówka. ??? po jakiemu to jest

Gość

mgr Jan S. był przeciwny wprowadzeniu roweru miejskiego w Pruszkowie, a teraz się lansuje na otwarciu. Ciekawe czy będzie korzystał? :)

Gość

Pytanie, czy można wypożyczać za pomocą aplikacji na telefon Veturillo?