°


Gmina Michałowice Facebook

Rower typu cargo w Michałowicach

Mieszkańcy gminy Michałowice chętnie korzystają z wypożyczalni rowerów. Teraz do dyspozycji będą mieli jednoślady typu cargo, które pojawiły się na dwóch stacjach.

Rower Gminny w Michałowicach wystartował rok temu. Na początek uruchomiono program pilotażowy, w którego ramach działa jedna stacja. Pomysł spotkał się z akceptacją mieszkańców i jest kontynuowany. Obecnie w gminie jest sześć stacji: w Opaczy-Kolonii, Komorowie (dwie), Regułach, Michałowicach i Nowej Wsi. Łącznie do dyspozycji mieszkańców oddano 55 rowerów.

Urząd postanowił wzbogacić ofertę o rower typu cargo. – Gmina Michałowice wprowadziła nowość w dwóch samoobsługowych wypożyczalniach rowerów można wypożyczać rower typu cargo. Umożliwia on przewożenie np. cięższych zakupów lub większych gabarytowo rzeczy. Jednak to nie jedyne jego zastosowanie. Można także nim zabrać na przejażdżkę dzieci. Rower wyposażony jest w specjalne ławeczki oraz pasy bezpieczeństwa – informuje michałowicki urząd.

Z pewnością dla wielu osób rower typu cargo będzie ciekawą alternatywą. Nie trzeba na pieszo dźwigać ciężkich zakupów. – Oczywiście w tych rowerach stosowany jest wyłącznie napęd nożny, a kierujący ma wszystko na oku. Możliwość obciążenia „przyczepki” to 100 kg. Zapraszamy do korzystania – zachęca gmina Michałowice.

Rowery typu cargo pojawiły się na stacjach: przy urzędzie w Regułach i przy WKD w Komorowie osiedlu.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pogoda może słaba ale np. w Pruszkowie przy WKD na stojakach na rowery pełne obłożenie, więc kto ma jeździć to będzie i kropka :P

Gość

Super. Do Pruszkowa taki by jeden wystarczył. Jan by woził wice. Juz to widzę : i pojechaliiiiiiiiiiii.

ord

pogoda idealna, nic tylko jezdzic...