24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Seweryn Dębiński

Rozbudowa drogi wojewódzkiej z Grodziska do Radziejowic

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na rozbudowę drogi nr 579 prowadzącej z Grodziska Mazowieckiego do Radziejowic. To duża inwestycja, która pochłonie około 70 mln zł.

Droga wojewódzka nr 579 to jedna z ważniejszych i głównych tras przebiegających przez Grodzisk Mazowiecki. Prace będą prowadzone na fragmencie od granicy miasta do ronda w Radziejowicach. Rozbudowę szczególnie odczują mieszkańcy Kałęczyna, Janinowa, Mościsk i Makówki. Ważna informacja jest taka, że wykonawca ma utrzymać ruch na terenie budowy aż do zakończenia prac.

– Celem inwestycji jest usprawnienie ruchu na tym odcinku DW 579. Jest to kompleksowa przebudowa drogi. To zadanie planowane jest do realizacji w ramach funduszy unijnych. Będzie budowane m.in. odwodnienie, w tym dwa zbiorniki retencyjne, zatoki autobusowe, zostanie poszerzona i wzmocniona konstrukcja drogi. Szacujemy, że inwestycja pochłonie około 70 mln zł – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Jakie jeszcze korzyści pojawią się po zakończeniu prac? Przede wszystkim powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a stare będą rozbudowane. Szlaki te zostaną oddzielone od jezdni  rowami bądź pasami zieleni. Co ważne, na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

Prace mają zostać zrealizowane w drugiej połowie 2020 r.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A do puszczy bolimowskiej by tak nie można?

brwinowianin

a pamiętacie jak pisano na łamach WPR24 że będzie modernizowana droga z Błonia do Leszna...a dwa miesiące potem napisano... - ŻE JUŻ NIE BĘDZIE :) Co do planów budowy odwodnienia tej drogi (j/w) jest to najgłupsza rzecz jaką można sobie wyobrazić bo w POLSCE, a raczej konkretnie na Mazowszu (przykład Brwinów) nie sprząta się ulic w ogóle, więc jaki sens jest budować kosztowne odwodnienia ulic ??? Już lepiej jest zrobić rowy retencyjne i co jakiś czas odpływy do nich !

Gość

A co z Zachodnią Obwodnicą Grodziska? Papiery chyba utknęły u Wojewody?