17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Archiwum

Rozbudowa podstawówki za 3,5 mln zł

W drugiej połowie września gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Sitarskich. W miniony piątek zawarto umowę z wykonawcą tego zadania.

To będzie dość duża inwestycja. Nadarzyńska podstawówka wzbogaci się o nowe skrzydło – chodzi o dobudowanie dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego budynku, który będzie połączony z pozostałymi istniejącymi nieruchomościami. Przetarg w tej sprawie ogłoszono 18 września, a wykonawcę wybrano 23 października. Za budowę odpowiedzialny bedzie Zakład Remontowo-Budowlany „Ella” z Sochaczewa, z którym gmina podpisała już umowę. Koszt inwestycji nieco przekroczy 3,5 mln zł. 

Komunikacja między kondygnacjami w nowym segmencie zostanie zapewniona poprzez klatkę schodową. Natomiast na działce przed budynkiem pojawią się dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Jak będzie wyglądał rozkład wnętrza w nowym skrzydle? Na parterze zlokalizowano następujące pomieszczenia: hall wejściowy, pomieszczenie WC dla dziewcząt i chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie porządkowe, dwie świetlice, stołówkę, salę lekcyjną, zaplecze kuchenne przystosowane do produkcji i wydawania posiłków dla uczniów kompleksu szkolnego i klatkę schodową. Natomiast na piętrze znają się: sala lekcyjna, pięć gabinetów zajęć pedagogicznych specjalistycznych, korytarz komunikacyjny, czytelnia, biblioteka.

Termin realizacji inwestycji określono na 29 czerwca 2018 r. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tomek

Moskiczanin chyba ten komentarz dotyczył brwinowianina który ciągle szuka w doopie mózgu i wszędzie weszy spisek a ja lubię tu z nim polemizować więc mój komentarz tyczyl się jego wpisy.

Moskiczanin

Tomsz, 8:25: - Odpowiadając na pytanie - ponieważ dawnego MAXIUSA przejął jeden z najbogatszych ludzi w kraju i zaczął płacić podatki za te tereny. - Ty byś na to nie wpadł . Ale teraz już wiesz, prawda?

Gość

Co tak tanio ? Uczcie się od Pruszkowa. Tamci to mają rozmach.

Tomek

Naprawdę zadziwiające, musisz się temu dokładnie przyjrzeć. I ulice mają pozamiatane. Ja się wogole dziwię że Ty jeszcze nie jesteś burmistrzem albo ze nie doniosles gdzie trzeba

brwinowianin

nie zastanawia nikogo że Nadarzyn kilka lat temu 2-3 był jedną z najbardziej zadłużonych gmin w okolicy bez szans na jakiekolwiek inwestycje tymczasem dziś budują drogi, realizowane są projekty drogowe, - skąd mają taki raptowny przypływ gotówki?