18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
aeronauta.pl

Rozbudują A2 o dodatkowy pas

O sprawie poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które ma plany związane z poszerzeniem autostrady A2, która ich zdaniem wyczerpuje swoje możliwości na odcinku od Warszawy do Łodzi.

To duża inwestycja i nie prędko zostanie zrealizowana. Mowa o poszerzeniu autostrady A2 o dodatkowy, tzeci pas ruchu. W miniony czwartek Anrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa poinformował dziennikarzy podczas konferencji, że autostrada wyczerpuje swoje możliwości techniczne na fragmencie Waszawa – Łódź. Podkreślił, że możliwości te nie wyczerpią się od razu, ponieważ to proces, który potrwa kilka lat. Jednak zdaniem ministra już dziś należy myśleć o rozbudowie drogi, by nie doprowadzić do zatorów.

Z kolei wiceminister Jerzy Szmit informował, że najpierw zostanie zlecone Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie dokumentacji, dzięki której poznamy odcinki możliwe do poszerzenia. Mówił też, że kolejnych etapów związanych z procesem poszerzenia autostrady należy spodziewać się za ok. cztery lata. 

Autostrata A2 została oddana do użytku niedługo przed Euro 2012. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

A2 już w momencie oddania przed EURO2012 była przestarzała , węzeł Pruszków to nic innego jak BUBEL BUDOWLANY ! Jeden węzeł, który ma obsłużyć kilkaset tysięcy mieszkańców ?! Dlaczego nie zaprojektowano wjazdów Milanówek, Brwinów ??? No ale przed EURO 2012 Tusk mógł przynajmniej wstęgi przeciąć i napić się szampana ku PEOWSKIEJ propagandzie suksecu...a dziś musimy borykać się codziennie stojąc w kilometrowych korkach na A2 - niech wam teraz stanie przed oczami TUSKI I KOMOROWSKI, jacy to onie sa wspaniali.

Tubylec

Dodatkowy pas niczego nie załatwi . Ruch na A2 będzie rósł w postępie geometrycznym i nawet cztery pasy na kierunek niczego0 nie zmienią. . Wystarczy spojrzeć na drogową mapę Europy żeby zobaczyć ż że Polska że swoją A2 to wąskie gardło na Kierunku wschód -zachód. Autostrad równoleżnikowych w krajach zachodnich jest bez liku i wcale nie są puste a wymiana gospodarcza a tym samym ruch wschód- zachód będzie coraz większy . Trzy kraje Unijne a dodatkowo Rosja i Filandia są niejako odcięte przez nas od Europy Trzeba myśleć o dodatkowych autostradach a nie leczyć syfa plastrem Gorzów Bydgoszcz Suwałki to wariant północny i Wrocław , Kielce, Lublin wariant południowy. Jak pokaże życie czego jestem pewien też wcale nie będą stały puste. To zapewne program na 20 lat ale żeby go zrealizować warto zacząć prace projektowe już dziś. Pozostanie z tym co ju z mamy wróży katastrofę. A problem na teraz, to plany wprowadzenia opłat na A2 między łodzią i Warszawą. Jeżeli Administrator chce całkowicie sparaliżować ruch niech wprowadza opłaty.

niunio gomez

po co to pisać o czymś, co powstać ma dopiero za ~~~~ 10 lat ? A Ja w następnym WCIELENIU NIE BĘDĘ POPEŁNIAŁ BŁĘDÓW , KTÓRYCH DOPUŚCIŁEM SIĘ ZA TEGO ŻYCIA...

Kolejarz

Obciążenie A2 (+A1) może też wynikać z braku S7 (Gdańsk) i S10 (Toruń, Bydgoszcz).

Gość

Polecam https://www.gddkia.gov.pl/pl/1097/opisy,s-5, a szczególnie 2 fragmenty dotyczące różnych odcinków "Pas rozdziału wraz z opaskami - 11,00 m (ze względu na planowany II etap budowy autostrady obejmujący wraz z opaskami dobudowę dodatkowego pasa ruchu na obu jezdniach do środka)", oraz "Szerokość korony drogi - 34,50 m (Etap I i II)" Kto szuka kasy dla kolesi. Przecież to wszystko jest nawet zaprojektowane, należy jedynie zrobić weryfikację projektu ze stanem faktycznym

Gość

Czyli generalnie o dwa pasy ruchu. Ale no jak? Bo w w tunelu autostrady miejsca na to nie ma. Czyli poszerzenie autostrady o jakieś 15m. Mieszkańcy oś. Ogińskiego w Piastowie, współczuję. Jeszcze chcą im włożyć w Piastów obwodnicę. Paranoja.

kredytobiorca na 35l

ale to jest idiotyczny Kraj! no coż jakie spoleczenstwo taki kraj..

Gość

Byłoby dobrze ale w takie cuda to ja nie wierzę.

Gość

Niektórzy mają ból dupy wszędzie widzą tylko PiS i pisioli .mam radę dla nich w tworkach jest specjalny szpital z troskliwą opieką być może mogą wam pomóc

Lim

RRR popieram. Ps. Pistrole będą hejtowac i minusowacć

Gość

za jazdę środkowym pasem podczas kiedy prawy jest wolny powinny być surowe kary! Niestety ciemnogród jeździ po ulicach ale nie myśli.

Gość

Pytanie tylko po co? Niech zobaczą co się dzieje np na S2 lub S8. 3 pasy, a wszyscy lecą środkowym albo lewym. Na autostradzie będzie to samo.

Gość

Skończą rozbudowę o kolejny pas to się okarze że jeszcze jeden jest potrzebny.

Gość

"Z kolei wiceminister Jerzy Szmit informował, że najpierw zostanie zlecone Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie dokumentacji, dzięki której poznamy odcinki możliwe do poszerzenia. " - Autostrada została tak zaprojektowana, żeby można było ją całą poszerzyć do układu docelowego czyli 3 pasy ruchu + pas awaryjny na całej długości (dlatego jest obecnie taki szeroki pas zieleni)

Gość

Do gosc z 15:00 jeżeli chodzi o Aleje Jerozolimskie to zapytaj Prezydenta Pruszkowa mgr. Jana Starzynskiego i jego kolegę Marszałka Adama Struzika

Gość

Onegdaj jak wybudowali ekspresówkę do Warszawy (Aleje Jerozolimskie) był zakaz budowania czegokolwiek w obrębie szosy. Tak, to wtedy była ekspresówka. Kto i dlaczego odwołał zakaz budowania??? Czy przy obecnych autostradach też tak będzie?

Gość

P. Adamczyk jak zwykle obiecuje gruszki na wierzbie, skierowania tu, skierowania tam, a przetargów, podpisanych umów jak nie ma tak nie ma. A opowiadania o tym co będzie za parę lat to już nie wiem jak nazwać. Kabaret.

Gość

A CO Z ALEJAMI JEROZOLIMSKIMI DO WARSZAWY?!?!?! CO Z WĘZŁEM SALOEMA? DALEJ JEDEN PAS DO JAZDY NA WPROST?!?!

Gość

Przede wszystkim trzeba wprowadzić opłaty za ten odcinek. Przypuszczam, że będzie to miało spory wpływ na rozłożenie ruchu. Dopiero później można myśleć o trzecim pasie. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Trzeba nauczyć ludzi jeździć. Po co 3 pasy jak i tak nikt nie jedzie prawy skrajnym? Jakaś akcja informacyjna w TV bo bólu powtarzana.

Codzienny użytkownik

Autostrada na odcinku Warszawa-Łódź powinna była od razu być trzypasmowa. To odcinek łączący dwa największe miasta w Polsce oraz dojazd z Warszawy do autostrady Północ-Południe. A wobec wizji budowy centralnego lotniska w okolicach autostrady, trzeba by pewnie od razu myśleć o czterech pasach. Tym odcinkiem autostrady obecnie nie da się jeździć - prawy pas zajęty przez ciężarówki, lewy często też, bo prawie żaden kierowca ciężarówki nie przestrzega zakazu wyprzedzania na tym odcinku, a patrolu policji nie widziałem ani razu.

RRR

Pewnie, że się chwilę zejdzie, najpierw trzeba będzie zmienić tzw. rząd za daw lata.