°


Archiwum

Rozpoczęła się przebudowa Granicznej

W miniony piątek rozpoczęła się przebudowa ul. Granicznej w Brwinowie. Kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum miasta.

Jak będzie wyglądał remont? – W związku z przebudową mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Początkowo prace prowadzone będą w rejonie od ronda Feliksa Nowosielskiego (w lekkim oddaleniu od ronda) w stronę ul. Rodzinnej po wschodniej stronie drogi, tj. od strony ul. Rodzinnej i Krańcowej, i będą postępowały w stronę ul. Pszczelińskiej. Pierwszym elementem prac jest budowa kanalizacji deszczowej, a po niej wejdą drogowcy z przebudową nawierzchni – informuje brwinowski magistrat.

Zakres prac jest dość szeroki. – Przebudowa ulicy Granicznej na odcinku ok. 664 m od ulicy Pszczelińskiej do ronda Feliksa Nowosielskiego obejmie budowę jezdni, chodnika, zjazdów, kanalizacji deszczowej, wyniesionego skrzyżowania z ulicą Orlą, dwóch wyniesionych przejść dla pieszych w ulicy Modrzewiowej i Rodzinnej oraz budowę ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego o długości ok. 700 m. Zostaną też wykonane nowe nasadzenia drzew – wyliczają urzędnicy.

Remont pochłonie ponad 2 mln zł, z czego ponad 400 tys stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do brwinowianina: pamiętam jak wprowadziłam się do Brwinowa jakieś 6 lat temu. Wtedy to dopiero miasto było zaniedbane przez poprzednika...teraz naprawdę coś się dzieje. Mam nadzieję że P. Kosiński wygra w następnych wyborach

Gość

do brwinowianina; dziwną rzeczą było by gdyby BURMISTRZ sprzątał ulice w mieście. Po to są ludzie zatrudnieni, żeby te rzeczy robil, a kierownicy dopilnowali czy jest praca wykonana. Co z tego, że są wydawane polecenia i ludzi z tych poleceń się nie rozlicza.Każdy zatrudnony na swoim stanowisku powinien wykonywać to co ma w zakresie czynności i z tego powinien być rozliczany, Straż miejska, chodząc czy jadąc przez miasto powinna wszystko zauważyć co jest nie tak i zgłaszać do odpowiednich działów w Urzędzie i za to powinno się ich premiować, nie za to że nie pozwola starszej osobie , co nie da rady chodzić, przejechać chodnikiem na rowerze.

Gość

Najbardziej zaniedbane ulice w Brwinowie, to właście ulice odchodzące od ulicy Granicznej, tu czas zatrzymał się o dwadzieścia lat. A ekipa kosząca trawę przy ogrodzeniach używa odkurzacza do sprzątania na asfalcie i kostce i wszystek piach z ulicy przetwarza w pył i wmiata na podwórka niszcząc elewację na budynkach, po przejsciu takiego odkurzacza trzeba myć okna, a jak są uchylone to na meblach i firankach po centymetrze kurzu, nie mówiąc już o płucach nas i naszych dzieci.Jeżeli do sprzątania używa się sprzętu z dwudziestego pierwszego wieku, to miejsce sprzątane powinno technicznie być dostosowane do tego sprzętu. Myślenie i zdrowy rozsądek to podstawa w zyciu człwieka.

Karol

Fajnie ,szkoda tylko że brak ronda na skrzyżowaniu z Pszczelińską powoduje że wyjazd z Granicznej jest dosyć ryzykowny.

brwinowianin

Cyt. "Pierwszym elementem prac jest budowa kanalizacji deszczowej" - i tu jest nasze brwinowin wołanie, RACZEJ... PYTANIE : PO CO BUDOWAĆ KANALIZACJE DESZCZOWĄ SKORO WIADOMYM JEST, ŻE BURMISTRZ KOSIŃSKI NIE SPRZĄTA ULIC ?! Jeszcze po zimie nie została sprzątnięta ul.Grodziska, Powstańców Warszawy, czy Parzniew! To są jakieś tatalne żarty, czy Kosiński robi sobie z nas kpiny?! Zobaczcie ile jest ziemi przy krawężnikach , na chodnikach, przy studzienkach kanalizacji deszczowej ! Myślę że brwinowianie nie będą głosować w kolejnych wyborach na Kosińskiego ??? - pytanie do Was.

Matylda

A kiedy utwardzenie Rodzinnej???

Jurek

no i gitara, a jaki czas planowany przebudowy?